Česká televize uvedie na Silvestra poctu Václavovi Neckářovi Foto: ČT

Česká televize uvedie na Silvestra poctu Václavovi Neckářovi

18.12.2018 13:14 | Česko | ČTK

Hvězdy české populární hudby složily Václavu Neckářovi poctu v pořadu Hotel Hvězdář, který byl natočen u příležitosti jeho 75. narozenin.

 

Písničkový pořad natočil režisér Jakub Wehrenberg podle scénáře Tomáše Končinského. Česká televize ho nabídne během silvestrovského večera.

"Jako režisér jsem mohl pracovat s oscarovým hercem, což je super," připomněl Wehrenberg Neckářovu roli v Oscarem oceněném filmu režiséra Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky.

Neckář v příběhu doplněném mnoha písněmi v podání jeho kolegů hraje ředitele Hotelu Hvězdář, který netrpělivě očekává příjezd hostů na astrologický kongres. Místo nich však hotel postupně navštěvují různé postavy zpívající Neckářovy písně. Například jako fanynka s písní Chci tě líbat dorazila Lucie Bílá, Jaromír Nohavica v roli údržbáře zpívá Podej mi ruku a projdem Václavák a Václav Noid Bárta se jako láskou zklamaný řidič tramvaje utěšuje písní Kdo vchází do tvých snů má lásko. V pořadu dále hrají a zpívají Ondřej Ruml, Jiří Korn, Debbi, Eva Burešová nebo Radoslav Banga. Svoji první píseň v češtině zazpívá také Thom Artway.

"Moji mladší i starší kolegové skvěle zpívají a líbilo se mi, jak originálně herecky každou píseň ztvárnili. Třeba Ze soboty na neděli je senzační taneční číslo," podotkl Jan Neckář, kapelník skupiny Bacily doprovázející bratra Václava.

Na pozadí písní se také odvíjí příběh pikolíka v hotelu (Jan Cina) a recepční (Berenika Kohoutová). "Přišlo mi neuvěřitelné, že mohu pracovat s Václavem Neckářem, jehož písničky miluju," řekla Kohoutová, která hraje ve Studiu DVA princeznu v divadelní adaptaci Šíleně smutné princezny.

Neckář u příležitosti 75. narozenin, které oslavil 23. října, vydal kompilaci balad Já ti zabrnkám. Od roku 2002, kdy ho postihla mozková mrtvice a po rekonvalescenci se vrátil na scénu, absolvoval množství koncertů.

Václav Neckář začínal jako herecký elév v Mosteckém divadle pracujících a v plzeňském divadélku Alfa. Od roku 1966 účinkoval v divadle Rokoko, v letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Jako herec se proslavil především rolí ve filmu Ostře sledované vlaky, ale hrál i hlavní role ve filmu Skřivánci na niti a v pohádce Šíleně smutná princezna. Od 70. let natáčí a koncertuje se skupinou Bacily. Podle společnosti Supraphon na její značce prodal od roku 1965 více než 7,6 milionu nosičů.

pošli na vybrali.sme.sk


K voľbám vyzýva spot, ukazujúci skutočné emócie pri pôrode (VIDEO)

1. K voľbám vyzýva spot, ukazujúci skutočné emócie pri pôrode (VIDEO)

Veľké očakávania, strach, bolesť, a potom neskutočná radosť, dojatie a pohľady na práve narodené deti. Takto vyzerá predvolebný spot, ktorý zverejnil Európsky parlament mesiac pred voľbami.

Tolkienova rodina kritizuje nový film o autorovi Pána prsteňov (VIDEO)

2. Tolkienova rodina kritizuje nový film o autorovi Pána prsteňov (VIDEO)

Na autorov filmového životopisu J. R. R. Tolkiena sa zniesla kritika od dedičov zosnulého anglického spisovateľa, ktorí uviedli, že obsah filmu neschvaľujú a film neautorizovali.

Nadácia Orange opäť spája ľudí v komunitách pre lepší svet

3. Nadácia Orange opäť spája ľudí v komunitách pre lepší svet

Nadácia Orange už 20 rokov spája ľudí prostredníctvom svojich programov a aktivít pre lepší svet. Vďaka podpore aktívnych ľudí, skupín i organizácií prispieva k pozitívnej zmene spoločnosti a mení Slovensko na lepšie miesto pre život. Komunitný rozvoj a dobrovoľníctvo je hlavnou témou jedného z jej grantových programov - Spojme sa pre dobrú vec. Ten dáva príležitosť neformálnym skupinám občanov a mimovládnym organizáciám realizovať aktivity na zvyšovanie kvality života v ich komunite. Nadácia vyhlasuje už jeho 15. ročník.

Ďalší lapsus v Najväčšom Slovákovi: V RTVS obhajovali komunizmus

4. Ďalší lapsus v Najväčšom Slovákovi: V RTVS obhajovali komunizmus

RTVS odvysielala reláciu o osobe Gustáva Husáka, v ktorej komunizmus šíril, obhajoval a zločiny komunizmu zľahčoval jej predseda KSS Jozef Hrdlička. To je ako keby k hodnoteniu Jozefa Tisa prizvala RTVS ako odborníkov Kotlebu alebo Magáta. Ak do debaty o vesmíre zavoláte uznávaného astronóma a k nemu posadíte konšpirátora, ktorý bude tvrdiť, že Zem je doska, celá debata nebude o vesmíre ale o vyvracaní primitívnych bludov. Ak do debaty o Gustávovi Husákovi a jeho dobe zavoláte predsedu KSS, ste na tom podobne. Pokračovanie.

Obvinený z vraždy poslal rodičom Kuciaka a Kušnírovej list

5. Obvinený z vraždy poslal rodičom Kuciaka a Kušnírovej list

 Obom rodinám zavraždeného páru - rodine Jána Kuciaka aj Martiny Kušnírovej - prišli listy od rovnakého autora.

Licenčná rada dostala sťažnosť na účasť predsedu KSS v relácii Najväčší Slovák (VIDEO)

6. Licenčná rada dostala sťažnosť na účasť predsedu KSS v relácii Najväčší Slovák (VIDEO)

RTVS sa rozhodla zavolať do relácie Najväčší Slovák do diskusnej relácie o niekdajšom komunistickom prezidentovi Gustávovi Husákovi predsedu KSS Jozefa Hrdličku.

Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

7. Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spúšťajú spoločnú akciu - roadshow s názvom "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ".

Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

8. Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

Internetový gigant Facebook v prvom štvrťroku tohto roka celosvetovo zrušil mnoho falošných užívateľských účtov a celkom osem koordinovaných sietí s pôvodom napríklad v Severnom Macedónsku, Kosove či v Rusku.

Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

9. Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

Prezident Andrej Kiska dnes zverejnil stanovisko, v ktorom reagoval na informácie o tom, ako dal Marian Kočner sledovať viacerých známych novinárov a ich rodiny.

Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

10. Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

Na sociálnych sieťach známych influencerov a youtuberov pribudli neobvyklé videá, fotky a statusy, v ktorých známe tváre nepromujú žuvačky, nápoje, či aplikácie, ale mladým vysvetľujú, prečo je dôležité ísť k eurovoľbám.

Najčítanejšie