ČT predstavila 7 finalistov národného kola Eurovízie Foto: Eurovision

ČT predstavila 7 finalistov národného kola Eurovízie

13.01.2020 15:11 | Česko | ČTK

Finalisty letošního národního kola Eurovision Song CZ 2020 jsou Barbora Mochowa, Benny Cristo, Elis Mraz a Čis T, Karelll, Olga Lounová, Pam Rabbit a kapela We All Poop.

 

Jejich soutěžní skladby a klipy budou zveřejněny 20. ledna, současně s tím bude na oficiální aplikaci zahájeno hlasování. Český zástupce, který v květnu poletí do Rotterdamu, bude znám 3. února. Novináře o tom dnes informoval vedoucí české delegace Cyril Hirsch.

Písňová soutěže Eurovize se uskuteční v Rotterdamu. Loňskou soutěž v izraelském Tel Avivu totiž vyhrál Nizozemec Duncan Laurenc s písní Arcade. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila se skladbou Friend of a Friend na jedenáctém místě. Šedesátý pátý ročník soutěže Eurovize se v aréně Ahoy druhého největšího nizozemského města bude konat od 12. do 16. května.

"Stále se zvyšuje počet písní a zájemců o účast v národním kole. Před lety jsme začínali na 20 skladbách, nyní se nám jich sešlo přes 150," podotkl Hirsch.

"Vsadili jsme na individuální a kreativní potenciál jednotlivých umělců a umožnili jim natočit osobité, originální klipy, které pomohou umocnit zážitek z jejich soutěžních skladeb. Navíc se každý z finalistů představí v krátké vizitce, která mu byla šitá na míru. Další novinkou je nové logo a motiv tohoto ročníku národního kola, kterým je origami," uvedl kreativní producent Jan Potměšil.

Podle účastnice národního kola, zpěvačky a herečky Olgy Lounové, se úroveň soutěže Eurovize v poslední době zvyšuje. "Vždycky to bylo takové spíše extravagantní varieté a pro Čechy moc přehnané. Ale během let se to začalo vyvíjet ve světovou show ve stylu amerických cen Grammy s profesionálními pódii a technickým vybavením," řekla ČTK Lounová, která vidí přínos své účasti v možnosti udělat propagaci své nové písničce. "Přišlo mi škoda ji vydat jen tak bez nějaké větší příležitosti. Nevím, jestli s tím "ploužákem" postoupím, ale je dobré, že skrze tu aplikaci skladbu uslyší spousta evropských fanoušků Eurovize," dodala.

Také Barbora Mochowa, která se účastnila minulého ročníku, oceňuje nárůst fanouškovské základny díky Eurovizi. Podobný názor má i Ben Cristovao, který si pro soutěž upravil jméno na Benny Cristo. Elis Mraz, která se rozhodla pro spolupráci se slovenským rapperem Čis T, zaujal důraz soutěže na autorskou tvorbu. "Myslím si, že v Eurovizi je důležité, co ten konkrétní člověk předvede a je úplně jedno, o jakou jde soutěž a jaké má jméno," konstatoval zpěvák Karelll. Podruhé se do národního kola přihlásila i zpěvačka Pam Rabbit, která se před dvěma lety účastnila finále s Mikolasem Josefem jako jeho vokalistka.

"Mysleli jsem si, že je Eurovize jako jiné talentové soutěže, ale byli jsme vyvedeni z omylu, a to nás příjemně překvapilo. Očekávali jsme, že do naší hudby bude dramaturgie hodně mluvit, ale naopak se cítíme v tomto směru svobodní," prohlásila kapela We All Poop.Členovia Klubu reklamných agentúr posielajú vláde, zadávateľom aj kolegom otvorený list

Členovia Klubu reklamných agentúr posielajú vláde, zadávateľom aj kolegom otvorený list

Zástupcovia slovenských reklamných agentúr združených v KRAS-e zverejnili otvorený list, ktorý adresujú kolegom, zadávateľom a vláde Slovenskej republiky.

Kontroverzný youtuber Rudolf Vasky je opäť zadržaný

Kontroverzný youtuber Rudolf Vasky je opäť zadržaný

Vyšetrovateľ NAKA dnes opätovne zadržal Rudolfa Vaskyho. „Dôvodom je nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorým tejto osobe zakázal uverejňovať príspevky na verejnosť, alebo sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať,“ píše polícia na facebooku.

Chystá sa náhrada za zrušenú Eurovíziu (VIDEO)

Chystá sa náhrada za zrušenú Eurovíziu (VIDEO)

Európska vysielacia únia (EBU) chystá náhradu za medzinárodnú spevácku súťaž Eurovízia, ktorej tento ročník sa zrušil kvôli pandémii koronavírusu.

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský podnikateľ Miklós Vaszily, ktorý už riadi provládnu stanicu TV2, dnes oznámil, že kúpil päťdesiatpercentný podiel v holdingovej spoločnosti Indamedia. Tá kontroluje reklamné príjmy pre nezávislý spravodajský portál Index.hu.

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

Ku každému paušálu SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA prináša mobilný operátor 4ka od 1. apríla zadarmo balík NEKONEČNO NA DOMA. „Dnes, viac ako inokedy je dôležité, aby rodina držala spolu. Chceme rodine našich zákazníkov uľahčiť tieto chvíle, keď trávime čas doma viac ako inokedy a preto im dávame dáta zadarmo,“ vysvetľuje generálny riaditeľ 4ky Juraj Ondriš.

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Prezident Miloš Zeman v neděli okomentuje opatření, která vláda přijala v souvislosti s epidemií koronaviru, v rozhovoru pro server Blesk.cz.

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

Vo veku 85 rokov dnes v nemocnici v Malackách zomrela legendárna divadelná, filmová, televízna a rozhlasová herečka Eva Krížiková.

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom sa bolestne začína dotýkať aj niektorých médií. V niektorých vydavateľských domoch sa už začalo prepúšťať, znižujú sa platy, rušia sa aj niektoré tituly.

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela známa herečka a popredná členka Činohry SND Eva Krížiková. O úmrtí informovalo Slovenské národné divadlo.

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom má v médiách ďalšie obete.

Najčítanejšie