Vydavatelství A11 ovládne firmu Regionální televize CZ

České vydavatelství A11 v čele s Alešem Zavoralem ovládne firmu Regionální televize CZ, která provozuje stejnojmenný televizní program zaměřený na lokální témata a tvorbu. Informoval o tom dnes zpravodajský web Mediář. Transakci serveru potvrdil Zavoral, cenu nezveřejnil.

 Ve firmě, která drží licenci, bude mít A11 po vypořádání transakce 60 procent. Dalších 20 procent si ponechá zakladatelka a ředitelka televize Eva Stejskalová. Zbylých 20 procent zůstane vydavatelství Our Media, které většinově vlastní Synot Invest Limited Iva Valenty a menšinový podíl v něm má Michal Voráček.

Akvizici ještě musí schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která už obdržela žádost o změnu vlastnické struktury.

Zavoral podle svých slov nechystá zásadní změny v managementu ani obsahu, který televize přináší. Další rozvoj chystá v synergii s celorepublikovou sítí bezplatných tištěných týdeníků Náš region, které A11 vydává. V obchodní rovině půjde o takzvané balíčkování inzerce "Bude to lukrativní pro naše menší a střední klienty, kteří inzerují v Našem regionu. Jejich poptávka nás vlastně vedla k tomu, abychom se poohlédli po televizi," uvedl Zavoral.

A11 byla založena v roce 2012, prvním titulem byl časopis Vaše 6, který se věnoval lokálním problémům městské části Praha 6. V současnosti vydává přes 50 tištěných regionálních, lifestylových a prémiových titulů. Loni společnost meziročně zvýšila čtyřnásobně obrat na 330 milionů korun. Novým spolumajitelem A 11, kterou dosud vlastnil sám Zavoral, se letos stal Daniel Šopov, připomněl Mediář.