ČT prinesie novú detektívnu minisériu "Modré stíny" Foto: ČT

ČT prinesie novú detektívnu minisériu "Modré stíny"

16.02.2016 09:27 | Česko | ČTK

Čtyřdílnou minisérii Modré stíny z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice naleznou příznivci kriminálního žánru od 28. února v programu České televize (ČT).

 

 

Seriál režiséra Viktora Tauše a scenáristy Petra Jarchovského volně navazuje na trilogii Případ pro exorcistu a opět vychází z předlohy spisovatele a olomouckého pedagoga Michala Sýkory.

"Nejpodstatnější je, že celá ta série Detektivové od Nejsvětější Trojice je adaptací skvělých knížek. Z mého pohledu jsou unikátní tím, že každý ten román se pohybuje na platformě jiného žánru. Takže se odeberete se svými oblíbenými protagonisty pokaždé do jiného žánru, a to je myslím mezi detektivními sériemi u nás výjimečné," řekl ČTK režisér Tauš.

V Modrých stínech se na obrazovku vrátí parta detektivů v čele s Klárou Melíškovou, Stanislavem Majerem, Miroslavem Krobotem a Terezou Voříškovou. Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Toho jednoho rána nalezne uklízečka mrtvého přímo v jeho vlastní pracovně. Kriminalisté tak budou řešit, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy. Otázkou také bude, co dohnalo vraha k tak velkému riziku, aby svou oběť zneškodnil přímo na půdě univerzity. Pátrání po tom, kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta, zavede detektivy mnohem dál, než by sami čekali.

Předpremiéra seriálu se uskutečnila minulý týden ve filmovém sále Univerzity Palackého, jejíž prostory posloužily jako kulisy pro natáčení.

Autorem předlohy je pedagog z katedry divadelních a filmových studií Michal Sýkora. "Román Modré stíny jsem situoval do Olomouce a do prostředí olomoucké univerzity a snažil jsem se v něm využít atmosféru historického centra města," uvedl Sýkora. Ocenil, že se Tauš rozhodl ctít atmosféru a reálie románu a Modré stíny natočil v podstatě tam, kde se odehrávají.

Čtyřdílná minisérie navazuje na trilogii Případ pro exorcistu, který sledovalo na obrazovkách ČT v průměru 1,37 milionu diváků, a je zároveň součástí volného cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice. Do vysílání se chystá také další pokračování cyklu Detektivů od Nejsvětější Trojice. Trilogie Pět mrtvých psů bude pojednávat o záhadném zmizení medvědů ze zoologické zahrady v Olomouci a pro Českou televizi ji režíroval Jan Hřebejk.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie