Ministerstvo vnútra žaluje Mafru, stažuje sa na údajne nepravdivý článok Foto: Mafra

Ministerstvo vnútra žaluje Mafru, stažuje sa na údajne nepravdivý článok

20.09.2016 19:43 | Česko | ČTK

České ministerstvo vnitra podalo žalobu na mediální skupinu Mafra. Stěžuje si na článek Mladé fronty Dnes (MfD) o odvolaném řediteli pražské policejní školy.

 

 

Text označuje za nepravdivý a domnívá se, že deník mohl nepravdivé informace uvést úmyslně. V tiskové zprávě to dnes napsala mluvčí vnitra Lucie Nováková. Mafra si podle vyjádření pro ČTK za korektností svého zpravodajství stojí. Mediální skupinu vlastní ministr financí Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) její novináře dlouhodobě kritizuje pro údajnou neobjektivnost.

"Za korektností našeho zpravodajství si stojíme. Žalobu ze strany ministerstva vnitra jsme již obdrželi a řešíme ji," řekla ČTK mluvčí vydavatelství Silvie Škábová.

Vnitro podle Novákové získalo "dokument, ze kterého vyplývají závažná podezření, že zaměstnanci Mladé fronty Dnes záměrně hrubě zkreslují realitu, případně v článcích přímo používají vymyšlené argumenty". Ministerstvu se prý v souvislosti s článkem "Učitelé z policejní školy bojují za odvolaného ředitele" z letošního 16. července ozval bývalý ředitel pražské vyšší a střední policejní školy Jiří Zlámal s tím, že žádné informace uvedené v článku médiím neposkytl a že nemluvil s nikým, kdo by se představil jako redaktor MfD.

Zlámal podle Novákové také popřel veškerá tvrzení, která mu autor v textu připisuje, mimo jiné vyjádření o komplotu a o tom, že byl odvolán, protože náměstkyně ministra vnitra Monika Pálková chtěla do funkce dosadit někoho jiného. "Z prohlášení Jiřího Zlámala také vyplývá závažné podezření, že se zaměstnanec Mladé fronty Dnes mohl při zjišťování informací k článku vydávat za vyšetřovatele Generální inspekce bezpečnostních sborů," stojí v tiskové zprávě.

Dalším výmyslem autora textu je podle vnitra tvrzení, že učitelé zaslali ministerstvu prohlášení o účelovosti Zlámalova odvolání. Žádný takový dopis prý úřad neobdržel.

MfD napsala, že Zlámal byl odvolán poté, co ho Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila z útisku podřízených. V článku stojí, že "podle Zlámala vše nasvědčuje tomu, že GIBS byla v jeho případě zneužita".

Vnitro v tiskové zprávě uvedlo, že vůči Mafře "přistoupilo k právním krokům". Na dotaz ČTK tiskový odbor upřesnil, že ministerstvo podalo žalobu.Pochopiť tínedžera nie je jednoduché...

Pochopiť tínedžera nie je jednoduché...

Práve vyšla novinka s názvom Najhoršia od slovenskej autorky Kataríny Gulai.

Trump nariadil čínskej ByteDance predať TikTok v USA

Trump nariadil čínskej ByteDance predať TikTok v USA

Americký prezident Donald Trump nariadil čínskej spoločnosti ByteDance, aby predala americká podiel svoje aplikácie TikTok do 90 dní. Oznámila to agentúra Reuters.

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Technologickí giganti Apple a Google vo štvrtok odstránili úspešnú hru Fortnite zo svojich ponúk mobilných aplikácií kvôli aktualizácii, ktorá údajne porušuje ich pravidlá o platbách vnútri aplikácií. Herné štúdio Epic Games reagovalo podaním žalôb proti obom spoločnostiam, ktoré obviňuje z monopolistického správania. Informovala o tom agentúra Reuters.

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Najčítanejšie