Aj Ornella Muti chce získať ruské občianstvo Reprofoto youtube/Expo Milano

Aj Ornella Muti chce získať ruské občianstvo

04.09.2018 09:23 | Filmy | ČTK

Talianska herečka Ornella Muti chce získať ruské občianstvo. O herečkinom želaní dnes informovala agentúra TASS. O tom, že jedna z najkrajších herečiek filmovej histórie, zvažuje žiadosť o ruské občianstvo, sa špekuluje už od roku 2016, kedy si v ruskej metropole kúpila byt.

 

Jej právni zástupcovia uviedli, že žiadosť ešte nepodala.

"Mám byt v Moskve a povolenia na pobyt, ale nemám ruský pas," povedala v pondelok Muti. "Rada by som získala ruské občianstvo. Prečo nie?" odpovedala na otázku agentúry TASS.

"Môj starý otec bol za cárskych čias lekárom a babička pianistkou. Niekto z rodiny aj spieval. Ruské korene by mohli čiastočne vysvetliť, prečo bola naša rodina tak umelecky zameraná," uviedla herečka.

Ornella Muti sa narodila 9. marca 1955 v Ríme ako Francesca Romana Rivelliová neapolskému novinárovi a estónskej sochárke. Jej filmovú kariéru odštartoval režisér Damiano Damiani, ktorý ju už ako štrnásťročnú obsadil do hlavnej úlohy v snímke Najkrajšia manželka. V tejto mafiánskej dráme hrala po boku herca Alessia Orana, za ktorého sa za päť rokov vydala.

V Hollywoode síce neprerazila, ale v Európe natočila osem desiatok snímok, v ktorých režiséri vsádzali najmä na jej tajomný sexappeal. Často lámala mužom srdce v komédiách i drámach, z ktorých k tým známejším patria Kronika vopred ohlásenej smrti či Swannova láska.

V roku 2012 debutovala Muti aj na javisku. V tejto súvislosti si však pred niekoľkými rokmi vyslúžila trest väzenia a pokutu 600 eur, ktoré ju súd vymeral za podvod z decembra 2010. Vtedy odriekla divadelné predstavenie kvôli údajnej chorobe (poslala aj falošnú práceneschopnosť), aby sa mohla zúčastniť v Petrohrade dobročinnej večere celebrít s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Súd jej umožnil vyhnúť sa trestu väzenia tým, že popri pokuty zaplatí ešte 30.000 eur na pokrytie náhrady škôd.

Charitatívneho večera v roku 2010 sa vtedy zúčastnili herci Gérard Depardieu, Vincent Cassel, Monica Bellucci, Kurt Russell, Sharon Stoneová či Mickey Rourke.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie