Udeľovanie čestných Oscarov poznamenal zármutok nad obeťami požiarov Ilustr.foto HBO

Udeľovanie čestných Oscarov poznamenal zármutok nad obeťami požiarov

19.11.2018 13:30 | Filmy | ČTK

Marketingový manažér Marvin Levy, skladateľ Lalo Schifrin a herečka Cicely Tysonová v nedeľu večer v Los Angeles prevzali ocenenie Governors Awards, ktoré udeľuje americká Akadémia filmových umení a vied.

 

Ocenenie za celoživotný prínos filmovému umeniu známe aj ako čestný Oscar akadémia udeľuje od roku 2009. Účastníci nedeľnej slávnosti uctili pamiatku obetí ničivých požiarov.

Levyho podľa amerických médií považujú v USA za jedného z najrešpektovanejších marketingových manažérov v Hollywoode. Spolupracoval so spoločnosťami MGM, Columbia Pictures alebo DreamWorks. Štyridsať rokov propagoval diela režiséra Stevena Spielberga.

Klavirista a skladateľ argentínskeho pôvodu Schifrin, držiteľ piatich cien Grammy, je úspešným autorom filmovej hudby. Za jeho najvydarenejší projekt považuje kritika hudbu k známemu televíznemu seriálu Mission: Impossible z rokov 1966-1973.

Bývala modelka, dnes 93-ročná herečka Tysonová, dostala ocenenie za 60 rokov úspešnej kariéry vo filmových a televíznych štúdiách. Stala sa prvou Afroameričankou, ktorá si prevzala čestného Oscara.

Na nedeľnej slávnosti bola tiež udelená Cena Irvinga Thalberga, určená úspešným filmovým producentom. Tento rok si ocenenie odniesli Kathleen Kennedyová a jej manžel Frank Marshall, ktorí spolu so Spielbergom začiatkom 80. rokov založili spoločnosť Amblin Entertainment.

Rovnako ako v minulých rokoch bolo aj tentoraz rozdeľovanie cien prehliadkou amerických celebrít, na červenom koberci sa objavili herci Nicole Kidmanová, Hugh Jackman a Harrison Ford alebo speváčka Lady Gaga. Slávnosť ale poznamenala tiesnivá atmosféra vyvolaná ničivými požiarmi v Kalifornii, ktoré si vyžiadali desiatky životov a nebezpečne sa priblížili aj k bránam Hollywoodu.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie