Vyjdu Pamäte Woodyho Allena, jeho syn s tým nesúhlasí Reprofoto youtube CinemoiFrenchFilm

Vyjdu Pamäte Woodyho Allena, jeho syn s tým nesúhlasí

05.03.2020 10:35 | Filmy | ČTK

Americké nakladateľstvo Grand Central Publishing v apríli vydá pamäte režiséra Woodyho Allena nazvané Apropos of Nothing (Čo sa týka ničoho).

 

Titul predtým odmietlo niekoľko nakladateľských domov kvôli Allenovmu obvineniu zo zneužitia adoptívnej dcéry Dylan. Jeho syn Ronan Farrow oznámil, že na protest opúšťa nakladateľskú skupinu Hachette, ku ktorej Grand Central Publishing patrí a pre ktorú vlani vydal vlastnú knihu o afére bývalého hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina.

Nakladateľstvo Grand Central Publishing oznámilo, že Allenove memoáre vyjdú 7. apríla a vydané budú nielen v USA, ale napríklad aj v Kanade, Taliansku, Francúzsku, Nemecku a Španielsku. "Je to kompletné zostavenie osobného i profesionálneho života. Popis jeho práce vo filme, divadle, televízii, kluboch aj v tlači. Allen tiež píše o svojich vzťahoch s rodinou, priateľmi a životnými láskami," charakterizovalo nakladateľstvo pripravovaný titul.

Časopis Variety napísal, že Allen vlani nepochodil u niekoľkých nakladateľstiev, ktoré odmietli knihu vydať. Dôvodom bolo obvinenie zo zneužitia vtedy sedemročnej adoptívny dcéry Dylan, ktoré voči nemu ešte v roku 1992 vzniesla jeho bývalá partnerka Mia Farrowová. Allen obvinenia opakovane odmietol. Po dlhom vyšetrovaní sa prokurátor štátu Connecticut, ktorý sa prípadom zaoberal, rozhodol filmára neobžalovať. V zdôvodnení ale uviedol, že Allena stále podozrieva, avšak chce Dylan ušetriť traumy procesu. Dylan začiatkom roku 2018 obvinenia obnovila.

K správe o chystanom zverejnení Allenovej knihy vo vyhlásení uviedla, že ju osobne to hlboko zraňuje a že to považuje za zradu na bratovi, ktorý dal svojou prácou, publikovanou u Hachette, hlas mnohým ľuďom, ktorí zažili sexuálne násilie. Dylan tiež uviedla, že ju nikto nekontaktoval, aby overil informácie, ktoré obsahuje Allenova kniha. Podľa nej tým nakladateľstvo Hachette úplne rezignovalo na základnú zodpovednosť.

Hnutie Me Too, ktoré vzniklo kvôli škandálu okolo Weinsteina, ovplyvnilo aj Allenovu kariéru. Jeho minuloročný film Daždivý deň v New Yorku americké kiná neuvádzali.

K informácii o vydaní memoárov sa vyjadril tiež Ronan Farrow. Nakladateľstvo "Hachette nepreverilo obsah tej knihy, čo je profesionálne pochybenie. Dokazuje nedostatok etických zásad a súcitu s obeťami sexuálneho násilia. Som sklamaný a nemôžem ďalej pracovať s nakladateľstvom, ktoré sa takto chová," uviedol Farrow.

Vlani v októbri vyšla v Little, Brown and Company, čo je ďalší pobočka Hachette, jeho kniha Catch and Kill, ktorá odhaľuje pozadie Ronanovej práce pri odhaľovaní prípadov obvinení zo sexuálneho násilia.Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Americká technologická spoločnosť Microsoft chce nahradiť niekoľko desiatok novinárskych pozícií robotickým systémom umelej inteligencie.

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Obľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No počkaj, zajac! sa rozšíri o ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku na prelome leta a jesene.

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

Najčítanejšie