Najdrahší film Netflixu sa bude natáčať aj v Prahe (VIDEO)

Najdrahší film Netflixu sa bude natáčať aj v Prahe (VIDEO) Foto z filmu Blade Runner 2049

Pripravovaný thriller The Gray Man s hercom Ryanom Goslingom v hlavnej úlohe, ktorý bude doteraz najdrahším filmom z produkcie streamovacej spoločnosti Netflix, sa bude natáčať aj v Prahe. Informoval o tom server magazínu Variety, podľa ktorého chce režisérske duo bratov Russoových využiť temné pražské zákutia, skúsené produkčné spoločnosti aj finančné stimuly českého štátu.

Miestnym partnerom pri nakrúcaní bude firma Stillking, ktorá už predtým pracovala napríklad na bondovke Casino Royale. Snímka bude rozprávať príbeh zabijaka, ktorý utiekol zo služieb americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Okrem Goslinga v ňom účinkuje napríklad Chris Evans, Jessica Henwicková, Wagner Moura či Billy Bob Thornton.

Projekt má rozpočet okolo 200 miliónov dolárov a prekoná tak asi o 40 miliónov dolárov náklady na snímku The Irishman režiséra Martina Scorseseho, ktorý teraz drží prvenstvo ako najdrahší film z dielne Netflixu.

Predlohou pre scenár je rovnomenná séria kníh spisovateľa Marka Greanyho. Tvorcovia filmu pritom dúfajú, že prvá snímka zaznamená úspech, a umožní tak vznik niekoľkých ďalších dielov filmového spracovania.

Štáb teraz nakrúca v Los Angeles, do Prahy sa zrejme presunie koncom apríla. Netflix zatiaľ neoznámil, kedy bude mať film premiéru. Neočakáva sa však do konca tohto roka.