Za Kiskovu stranu kandiduje aj bloger Benčík či bývalý predseda Rady STV (VIDEO) Foto: Za ľudí

Za Kiskovu stranu kandiduje aj bloger Benčík či bývalý predseda Rady STV (VIDEO)

25.11.2019 20:37 | Hoaxy | mk

Strana Za ľudí dnes predstavila 30+1 členov kandidátky, s ktorou sa chystá kandidovať do parlamentu v najbližších voľbách.

 

V strane Andreja Kisku zo 150 miesta kandiduje aj známy bloger a aktivista z Ružomberka Jána Benčík.
Benčík sa zviditeľnil posledné roky hlavne písaním blogoch o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch, za čo získal viacero ocenení ale aj hejtov od fanúšikov kotlebovcov či dezinfowebov.

Jeho posledný blog, ktorý napísal pred niekoľkými dňami, sa volá Pašerák Kiska v Afrike, v ktorom vyvracia hoax o tom, že Kiska mal byť „zabásnutý kdesi v Stredoafrickej republike. Vraj to bolo v roku 2010, mal tam kšeftovať so zbraňami a pokúšať sa o prevrat.“ V blogu z 22. novembra ešte nepíše, že bude kandidovať po boku bývalého prezidenta. „Ak som niekoho prekvapil, je to tým, že sa to "upieklo" len pred pár dňami. Ak som niekoho sklamal, prepáčte. Takto som to cítil a preto som sa tak rozhodol,“ napísal Benčík na facebooku. Práve pri písaní tohto blogu vznikla myšlienka na členstvo v strane. „Počas tejto komunikácie (k textu blogu) som navrhol pánovi Krpelanovi (šéf kampane Za ľudí - pozn.red.), že by som mohol byť na ich kandidátke na 150. mieste. Zakrátko mi odpísali, že súhlasia. Pretože na 150. mieste kandidátky ĽSNS má byť súdne trestaný exposlanec Milan Mazurek, ktorý prišiel o mandát za rasistické výroky,“ povedal v rozhovore pre Nko Benčík. Chce byť akousi antifašistickou protiváhou Mazurekovi, ktorému Kotleba určil rovnaké miesto na kandidátke ĽSNS.

Na kandidátke Za ľudí v predsedníctve je na 8 mieste primátor Hlohovca Miroslav Kollár, ktorý bol v minulosti predsedom a členom Rady Slovenskej televízie. Členkov Rady pre vysielanie a retransmisiu bola v minulosti aj ďalšia členka predsedníctva strany Jana Žitňanská, ktorá začínala ako redaktorka televízie Markíza.BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie