Pozor na podvodné ponuky smartfónov na akoby serióznych stránkach médií

Pozor na podvodné ponuky smartfónov na akoby serióznych stránkach médií

Spoločnosť Samsung varuje pred podvodnými ponukami na internete.

 

Na internete na Slovensku a v Česku sa objavili podvodné stránky, ktoré ponúkajú smartfón Samsung Galaxy S10+ za niekoľko eur (1 euro a pod.) napríklad ako za úhradu poštovného pre zaslanie odmeny za účasť v spotrebiteľskom prieskume. Ide o podvod, upozorňuje spoločnosť Samsung.

Pre zvýšenie dôveryhodnosti tejto ponuky sa tvária ako stránky významných médií či spoločností (napr. iDnes.cz, iHned.cz, Aktuality.sk, T-Mobile či Samsung) a zneužívajú ich meno, logo a grafickú identitu.

 

Rozdiel je v tom, že sú väčšinou písané lámanou slovenčinou či češtinou a vyžadujú zadanie osobných údajov a zaslanie platby z účtu.

Tieto stránky často menia svoju podobu, samotný obsah ponuky aj internetovú adresu a užívateľ sa na ne môže okrem iného dostať po kliknutí na podozrivo formulovaný sponzorovaný post na Facebooku, ktorý napríklad informuje o špeciálnej akcii Samsungu. Klienti týmto riskujú nielen stratu zaslaných peňazí, ale aj zneužitie svojej identity, upozorňuje spoločnosť Samsung Electronics, ktorá zároveň vyhlasuje, že s týmito stránkami a ponukami nemá nič spoločné a dôrazne varuje verejnosť pred zadávaním akýchkoľvek osobných či platobných údajov, či zasielaním peňazí na účty, vyžadované autormi týchto podvodných stránok.


V prípade nejasností ohľadne aktivít spoločnosti Samsung Electronics je možné sa obrátiť na jej bezplatnú non-stop infolinku 800 726 786 (ČR), 0800 726 786 (SR).

Táto sekcia vzniká v spolupráci s 365.bank.  Stretli ste sa s hoaxom, dezinformáciami či konšpiráciami? Dajte nám o nich vedieť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.