Bohumil Stejskal a Samo Marec spustili športový web

Bohumil Stejskal a Samo Marec spustili športový web

02.04.2013 15:33 | Internet | mk

Známi blogeri budú na TakUrčitee.sk písať o športe, neobjektívne a z nadhľadu.

 

 

Bohumil Stejskal založil vlastný športový web TakUrčitee.sk. „Slovenský internet ich ešte pár určite zvládne. Tento je a bude neobjektívny," napísal v úvode Stejskal, známy ako bloger, ktorý hodnotí televízne relácie na Mediálne.sk. Písať postrehy a športové analýzy nebude sám. Pomáhať mu bude ďalší bloger Samo Marec a niekoľko ďalších autorov. „Našim cieľom nie je prinášať výsledky ani ničnehovoriace názory trénerov z pozápasových tlačoviek. Počítame s tým, že ste ich už niekde čítali, videli, počuli. Pokúsime sa prinášať tak trocha iný pohľad na šport," sľubujú autori. "Miestami možno viac analytický, určite odľahčený a aspoň pokusne vtipný, celkom určite fanúšikovský," píšu.

Ako názov zvolil Stejskal obľúbenú repliku športovcov, keď vidia pred sebou mikrofón: "Tak určite..."

Na stránke už pribudli prvé texty, napríklad o Slovane v KHL, alebo predzápasová analýza Ligy majstrov od Sama Mareca. Stránka bude mať aj blogy, prvý napísal Stejskal o dvoch kultových hláškach. Jednou z nich je „"Stanko, dobre ši zrobil!" od majiteľa troch sošiek OTO Marcela Merčiaka. Okrem toho na stránke je aj pravidelná rubrika Striedačka alebo Góly-body-hlody, kde je fikcia o Hnedých dresoch Šošonov: „Namiesto tradičnej žltozelenej nastúpili domáci v netradičnom zlatočiernom futbalovom šate. Fanúšikovia zareagovali na nový dizajn s pomerne veľkou nevôľou. Považujú ho za znesvätenie klubových farieb."

A web má aj rubriku Mám v paži, tam majú pribúdať pohľady športových analfabetov.

„Nemám s TakUrčitee ambíciu "byť najväčší", ani generovať ohromujúce čísla čítanosti, skôr by som chcel, aby táto moja voľnočasová aktivita bola vhodným doplnkom pre internetových športových čitateľov," povedal pre Omédiách.com zakladateľ a majiteľ webu Stejskal.

TakUrčitee.sk sa nechystá konkurovať množstvom správ spravodajským webom. „Skôr nech tam sú texty "lepšie", "iné" ako inde. Keď a kým sa to bude dariť, dovtedy bude web fungovať," povedal Stejskal, ktorý je presvedčený, že o športe sa dá čítať od rána do večera.

 

(Autorka v minulosti pracovala v rovnakej redakcii ako Bohumil Stejskal)

pošli na vybrali.sme.sk


Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

1. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

2. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

3. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

4. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

5. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

6. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

7. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

8. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

9. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

10. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Najčítanejšie