Bohumil Stejskal a Samo Marec spustili športový web

Bohumil Stejskal a Samo Marec spustili športový web

02.04.2013 15:33 | Internet | mk

Známi blogeri budú na TakUrčitee.sk písať o športe, neobjektívne a z nadhľadu.

 

 

Bohumil Stejskal založil vlastný športový web TakUrčitee.sk. „Slovenský internet ich ešte pár určite zvládne. Tento je a bude neobjektívny," napísal v úvode Stejskal, známy ako bloger, ktorý hodnotí televízne relácie na Mediálne.sk. Písať postrehy a športové analýzy nebude sám. Pomáhať mu bude ďalší bloger Samo Marec a niekoľko ďalších autorov. „Našim cieľom nie je prinášať výsledky ani ničnehovoriace názory trénerov z pozápasových tlačoviek. Počítame s tým, že ste ich už niekde čítali, videli, počuli. Pokúsime sa prinášať tak trocha iný pohľad na šport," sľubujú autori. "Miestami možno viac analytický, určite odľahčený a aspoň pokusne vtipný, celkom určite fanúšikovský," píšu.

Ako názov zvolil Stejskal obľúbenú repliku športovcov, keď vidia pred sebou mikrofón: "Tak určite..."

Na stránke už pribudli prvé texty, napríklad o Slovane v KHL, alebo predzápasová analýza Ligy majstrov od Sama Mareca. Stránka bude mať aj blogy, prvý napísal Stejskal o dvoch kultových hláškach. Jednou z nich je „"Stanko, dobre ši zrobil!" od majiteľa troch sošiek OTO Marcela Merčiaka. Okrem toho na stránke je aj pravidelná rubrika Striedačka alebo Góly-body-hlody, kde je fikcia o Hnedých dresoch Šošonov: „Namiesto tradičnej žltozelenej nastúpili domáci v netradičnom zlatočiernom futbalovom šate. Fanúšikovia zareagovali na nový dizajn s pomerne veľkou nevôľou. Považujú ho za znesvätenie klubových farieb."

A web má aj rubriku Mám v paži, tam majú pribúdať pohľady športových analfabetov.

„Nemám s TakUrčitee ambíciu "byť najväčší", ani generovať ohromujúce čísla čítanosti, skôr by som chcel, aby táto moja voľnočasová aktivita bola vhodným doplnkom pre internetových športových čitateľov," povedal pre Omédiách.com zakladateľ a majiteľ webu Stejskal.

TakUrčitee.sk sa nechystá konkurovať množstvom správ spravodajským webom. „Skôr nech tam sú texty "lepšie", "iné" ako inde. Keď a kým sa to bude dariť, dovtedy bude web fungovať," povedal Stejskal, ktorý je presvedčený, že o športe sa dá čítať od rána do večera.

 

(Autorka v minulosti pracovala v rovnakej redakcii ako Bohumil Stejskal)

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie