Agentúra Reuters pochovala Sorosa OSF

Agentúra Reuters pochovala Sorosa

19.04.2013 12:20 | Internet | mk

Filantrop a podnikateľ George Soros si mohol vo štvrtok prečítať svoj nekrológ od renomovanej tlačovej agentúry.

 


Agentúra Reuters vo štvrtok omylom zverejnila nekrológ Georga Sorosa s názvom „George Soros, finančník a liberálny filantrop umrel vo veku XX."

 

Nie je to prvýkrát čo niektorá tlačová agentúra omylom zverejnila nekrológ, o človeku, ktorý žije. Napríklad týždenník Spiegel omylom zverejnil nekrológ Busha staršieho. Pred pár dňami juhoafrická televízia Universal Channel odvysielala nekrológ bývalého prezidenta Nelsona Mandelu, ktorý v tom čase ležal v nemocnici. V roku 2008 Agentúra Bloomberg omylom zverejnila nekrológ Steva Jobsa. Ešte pred tým, sa podobný kúsok podaril aj ČTK, keď zverejnila nekrológ v tom čase žijúceho Václava Havla.

Tlačové agentúry majú bežne nachystané nekrológy známych ľudí. Agentúra Reuters sa neskôr za omyl ospravedlnila.

Soros si mohol vo svojom nekrológu prečítať nie len svoj podrobný životopis o tom, ako žil, kde študoval a ako bohatol a neskôr peniaze používal na filantrópiu, ale aj kritické poznámky: napríklad že je považovaný za bývalého "predátorského investora", ktorý neskôr sám bojoval proti tomu istému divokého kapitalizmu, ktorý mu zarobil milióny.

V článku namiesto dátumu úmrtia a príčiny boli krížiky.

Soros sa narodil v Maďarsku odkiaľ odišiel po vojne v roku 1946. Istý čas žil v Anglicku, kde študoval ekonómiu na London School of Economics. V roku 1956 odišiel do USA, aby ako povedal zarobil dosť peňazí na Wall Street a mohol žiť ako spisovateľ a filozof. Známy je svojimi finančnými menovými špekuláciami, ale aj ako filantrop. Založil Open Society Institute. V roku 1970 založil Quantum Fund spolu s Jimom Rogersom. Počas desiatich rokov sa im vrátilo vyše 4000% vkladu.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie