Tisíce Rusov protestovalo proti cenzúre na internete (VIDEO) Youtube STAR NEWS

Tisíce Rusov protestovalo proti cenzúre na internete (VIDEO)

10.03.2019 17:13 | Internet | ČTK, mk

V Rusku polícia zatýkala pri pochode za slobodu internetu.

 

Najmenej pätnásť ľudí dnes zadržala ruská polícia pri pochode za slobodu internetu v centre Moskvy. Zhromaždenie, zvolané so súhlasom moskovskej radnice, bolo protestom proti pripravovanému zákonu, ktorý umožní blokovať bez súdneho rozhodnutia webové stránky s nevhodným obsahom, okrem iného aj s "neúctivou" kritikou štátnych úradov.

Podľa ruských opozičných médií polícia zatýkanie zdôvodnila tým, že niektorí demonštranti do sprievodu prišli s nafúknutými balónikmi, ktoré strážcovia poriadku označili za nepovolené "bezpilotné aparáty". Akcia sa zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí, z ktorých mnohí sa sťažovali na policajné šikanovanie. Podľa Reuters v uliciach Moskvy bolo demonštrovať 15 tisíc ľudí, podľa polície prišlo demonštrovať 6500 osôb. Protesty boli aj v ďalších mestách.

Ruský parlament v minulých dňoch schválil v druhom čítaní novelu zákona, ktorá rozširuje právomoci úradov pri postihu údajných falošných a urážlivých informácií. Cenzúrny orgán Roskomnadzor má okrem iného dostať právo zablokovať internetové zdroje, ktoré "ohrozujú verejnú mravnosť a šíria neúctu k štátu, štátnym symbolom a ústave Ruskej federácie" alebo urážajú orgány poverené výkonom štátnej moci.

pošli na vybrali.sme.sk


1. Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

 Společnost Microsoft začala v Česku nabízet svou službu Microsoft News.

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

3. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

4. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

5. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

6. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

7. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

8. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

9. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

10. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Najčítanejšie