Môcť zaplatiť hodinkami? Žiaden problém. Vitaj, Garmin Pay a Fitbit Pay Foto: 365.bank

Môcť zaplatiť hodinkami? Žiaden problém. Vitaj, Garmin Pay a Fitbit Pay

27.04.2019 13:45 | Internet | PR

Je to vonku! Konečne sa s vami môžeme podeliť o super správu. Máme novinku pre všetkých nadšencov dnešných technológií. Naša 365.bank spúšťa Fitbit Pay a Garmin Pay, vďaka ktorým môžete začať platiť hodinkami.

 

Nebolo to tak dávno, keď som si kupovala moje posledné smart hodinky. Spolu s kolegyňou Maťkou sme dlhšie vyberali, prehodnocovali, aby sme zvolili také, ktoré nám budú najviac vyhovovať a spĺňať naše (nemalé) nároky na dizajn. Nakoniec nám náš výber odobrila aj Linda, ďalšia kolegyňa, ktorá ich už používala dlhšie. A tak sa nám podarilo vytvoriť slušné 365.smart watch kombo (rozumej rovnaký typ hodiniek, rovnaká farba, ešte aj my sa podobáme . Dokonca sme v tom čase už tušili, že čoskoro nimi budeme môcť platiť a aj preto naša „smart hodinková“ obsesia začala slušne prekvitať...

... a vyvrcholila približne pred mesiacom, keď sme sa všetky tri pustili do testovania. Aj spolu s ostatnými kolegami, ktorí majú Garmin a Fitbit, sme platili, platili a platili. Super pocit, keď sa platenie stalo nielen prostriedkom na získanie nákupu, ale rovno jeho cieľom. A stretávali sme sa s veľmi pozitívnymi reakciami predajcov. Od tých v duchu „to som ešte nevidela“ až po tie, že „Konečne to máme aj na Slovensku.“ Môcť zaplatiť hodinkami, bez hotovosti, mobilu alebo bez karty je oslobodzujúce a tiež sexi!

A funguje to veľmi jednoducho. Potrebujete na to hodinky Garmin alebo Fitbit (treba sa zamerať na modely podporujúce technológiu NFC) a aktivovať si službu Garmin Pay alebo Fitbit Pay:

- pokiaľ máte Garmin, stiahnite si appku Garmin Connect a prihláste sa do nej,
- v pravom dolnom roku ťuknite na tlačidlo „Viac“ a potom na „Zariadenia“,
- vyberte typ zariadenia, ktoré máte, a zadajte 4-miestne heslo na potvrdzovanie platieb,
- prepíšte údaje zo svojej 365 platobnej karty do aplikácie (číslo karty, dátum jej exspirácie a CVC kód),
- na záver ešte potvrďte verifikačným SMS kódom (alebo cez našu infolinku) a môžete začať platiť.

V prípade, že máte zariadenia Fitbit, postup je podobný:

- najskôr stiahne si appku Fitbit a prihláste sa do nej,
- v pravom hornom rohu ťuknite na „Account“ a zvoľte požadované zariadenie,
- vyberte možnosť „Wallet“ a zadajte 4-miestne heslo,
- cez tlačidlo plus v pravom hornom rohu vyplňte údaje zo svojej karty – číslo karty, dátum jej exspirácie a CVC kód),
- potom ešte overte cez verifikačný SMS kód (alebo cez našu infolinku) a je to.

 

Aj samotné platenie je veľmi jednoduché a rýchle. Predtým, než idete zaplatiť, dlhšie podržíte tlačidlo na hodinkách (na Garminoch ešte ťuknete na ikonku peňaženky), zadáte 4-miestny kód (netreba pri každej platbe, ale len raz za 24 hodín, resp. ak ste mali medzitým hodiny dole z ruky) a hodinky priložíte k POS terminálu. O úspešnosti transakcie dostanete signál priamo na hodinkách, ako aj na termináli. Platiť pritom môžete aj v offline režime. Takto spravíte až desať platieb. Pred jedenástou si len opätovne zosynchronizujete appku s hodinami a môžete spraviť ďalších 10 platieb.

Určite si poviete, že všetko super, ale čo bezpečnosť. Tak hlavne na to mysleli kolegovia z Garminu a z Fitbitu pri navrhovaní tejto služby. Platenie hodinkami je dokonca bezpečnejšie než bezkontaktné platby klasickou platobnou kartou. Prvý dôvod je ten, že pri tzv. tokenizácii karty (t. j. pri pridávaní číselných údajov z karty) sa do aplikácie, resp. do hodiniek neukladajú skutočné údaje na karte, ale vytvára sa jedinečné číslo digitálnej, resp. virtuálnej karty. To v praxi znamená, že pri platení sa obchodníkovi neodosielajú údaje z fyzickej karty, ale tie z virtuálneho „dvojčaťa“.

Po druhé platby sú (ako som spomínala vyššie) zabezpečené číselným kódom, ktorý slúži na ich autorizáciu počas 24 hodín od jeho posledného zadávania, resp. do okamihu, kým si hodinky nedáte z ruky dolu. A po tretie pred platením musíte na hodinkách vždy stlačiť tlačidlo, aby sa nimi dalo zaplatiť. (Teda nestane sa vám, že sa niekto bude snažiť „zoskenovať“ vám peniaze z hodiniek napríklad niekde v MHD a pod).

Garmin Pay a Fitbit Pay je určite skvelá správa pre všetkých fajnšmekrov bezkontaktných platieb, fanúšikov Google Pay a čakateľov na Apple Pay. Platiť hodinkami môžu začať pokojne aj oddnes. Stačí len založiť si účet v 365 banke, zaobstarať si hodinky Garmin alebo Fitbit a nech sa páči. Dokonca si budú môcť naši klienti uplatniť aj zľavy. Konkrétne 15 % na Fitbit a 30 % na Garmin. Viac info sa dočítate na samostatnej podstránke alebo na webe v časti „FAQ“ – Peniaze s5. Tak čo, už viete, ako zaplatíte svoj najbližší nákup? Ja v tom mám jasno.

Viac o zľavách.

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie