Môcť zaplatiť hodinkami? Žiaden problém. Vitaj, Garmin Pay a Fitbit Pay Foto: 365.bank

Môcť zaplatiť hodinkami? Žiaden problém. Vitaj, Garmin Pay a Fitbit Pay

27.04.2019 13:45 | Internet | PR

Je to vonku! Konečne sa s vami môžeme podeliť o super správu. Máme novinku pre všetkých nadšencov dnešných technológií. Naša 365.bank spúšťa Fitbit Pay a Garmin Pay, vďaka ktorým môžete začať platiť hodinkami.

 

Nebolo to tak dávno, keď som si kupovala moje posledné smart hodinky. Spolu s kolegyňou Maťkou sme dlhšie vyberali, prehodnocovali, aby sme zvolili také, ktoré nám budú najviac vyhovovať a spĺňať naše (nemalé) nároky na dizajn. Nakoniec nám náš výber odobrila aj Linda, ďalšia kolegyňa, ktorá ich už používala dlhšie. A tak sa nám podarilo vytvoriť slušné 365.smart watch kombo (rozumej rovnaký typ hodiniek, rovnaká farba, ešte aj my sa podobáme . Dokonca sme v tom čase už tušili, že čoskoro nimi budeme môcť platiť a aj preto naša „smart hodinková“ obsesia začala slušne prekvitať...

... a vyvrcholila približne pred mesiacom, keď sme sa všetky tri pustili do testovania. Aj spolu s ostatnými kolegami, ktorí majú Garmin a Fitbit, sme platili, platili a platili. Super pocit, keď sa platenie stalo nielen prostriedkom na získanie nákupu, ale rovno jeho cieľom. A stretávali sme sa s veľmi pozitívnymi reakciami predajcov. Od tých v duchu „to som ešte nevidela“ až po tie, že „Konečne to máme aj na Slovensku.“ Môcť zaplatiť hodinkami, bez hotovosti, mobilu alebo bez karty je oslobodzujúce a tiež sexi!

A funguje to veľmi jednoducho. Potrebujete na to hodinky Garmin alebo Fitbit (treba sa zamerať na modely podporujúce technológiu NFC) a aktivovať si službu Garmin Pay alebo Fitbit Pay:

- pokiaľ máte Garmin, stiahnite si appku Garmin Connect a prihláste sa do nej,
- v pravom dolnom roku ťuknite na tlačidlo „Viac“ a potom na „Zariadenia“,
- vyberte typ zariadenia, ktoré máte, a zadajte 4-miestne heslo na potvrdzovanie platieb,
- prepíšte údaje zo svojej 365 platobnej karty do aplikácie (číslo karty, dátum jej exspirácie a CVC kód),
- na záver ešte potvrďte verifikačným SMS kódom (alebo cez našu infolinku) a môžete začať platiť.

V prípade, že máte zariadenia Fitbit, postup je podobný:

- najskôr stiahne si appku Fitbit a prihláste sa do nej,
- v pravom hornom rohu ťuknite na „Account“ a zvoľte požadované zariadenie,
- vyberte možnosť „Wallet“ a zadajte 4-miestne heslo,
- cez tlačidlo plus v pravom hornom rohu vyplňte údaje zo svojej karty – číslo karty, dátum jej exspirácie a CVC kód),
- potom ešte overte cez verifikačný SMS kód (alebo cez našu infolinku) a je to.

 

Aj samotné platenie je veľmi jednoduché a rýchle. Predtým, než idete zaplatiť, dlhšie podržíte tlačidlo na hodinkách (na Garminoch ešte ťuknete na ikonku peňaženky), zadáte 4-miestny kód (netreba pri každej platbe, ale len raz za 24 hodín, resp. ak ste mali medzitým hodiny dole z ruky) a hodinky priložíte k POS terminálu. O úspešnosti transakcie dostanete signál priamo na hodinkách, ako aj na termináli. Platiť pritom môžete aj v offline režime. Takto spravíte až desať platieb. Pred jedenástou si len opätovne zosynchronizujete appku s hodinami a môžete spraviť ďalších 10 platieb.

Určite si poviete, že všetko super, ale čo bezpečnosť. Tak hlavne na to mysleli kolegovia z Garminu a z Fitbitu pri navrhovaní tejto služby. Platenie hodinkami je dokonca bezpečnejšie než bezkontaktné platby klasickou platobnou kartou. Prvý dôvod je ten, že pri tzv. tokenizácii karty (t. j. pri pridávaní číselných údajov z karty) sa do aplikácie, resp. do hodiniek neukladajú skutočné údaje na karte, ale vytvára sa jedinečné číslo digitálnej, resp. virtuálnej karty. To v praxi znamená, že pri platení sa obchodníkovi neodosielajú údaje z fyzickej karty, ale tie z virtuálneho „dvojčaťa“.

Po druhé platby sú (ako som spomínala vyššie) zabezpečené číselným kódom, ktorý slúži na ich autorizáciu počas 24 hodín od jeho posledného zadávania, resp. do okamihu, kým si hodinky nedáte z ruky dolu. A po tretie pred platením musíte na hodinkách vždy stlačiť tlačidlo, aby sa nimi dalo zaplatiť. (Teda nestane sa vám, že sa niekto bude snažiť „zoskenovať“ vám peniaze z hodiniek napríklad niekde v MHD a pod).

Garmin Pay a Fitbit Pay je určite skvelá správa pre všetkých fajnšmekrov bezkontaktných platieb, fanúšikov Google Pay a čakateľov na Apple Pay. Platiť hodinkami môžu začať pokojne aj oddnes. Stačí len založiť si účet v 365 banke, zaobstarať si hodinky Garmin alebo Fitbit a nech sa páči. Dokonca si budú môcť naši klienti uplatniť aj zľavy. Konkrétne 15 % na Fitbit a 30 % na Garmin. Viac info sa dočítate na samostatnej podstránke alebo na webe v časti „FAQ“ – Peniaze s5. Tak čo, už viete, ako zaplatíte svoj najbližší nákup? Ja v tom mám jasno.

Viac o zľavách.

pošli na vybrali.sme.sk


Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

1. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

2. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

3. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

4. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

5. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

6. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

7. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

8. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

9. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

10. K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

Časopisy ako Vogue v Taliansku, Nemecku a Poľsku, L’Uomo Vogue, Elle v Poľsku a Glamour v Maďarsku vyzývajú na svojich stránkach čitateľov na účasť vo voľbách. Výzvu podporili modelky a modeli a osobnosti sveta módy, vrátane Vanessy Paradis či Joela Kinnamana.

Najčítanejšie