Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO) Foto: Y Games

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

17.05.2019 11:17 | Internet | PR

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

 

Zažite tri dni plné hier, technológií, cosplayu, popkultúry a ponorte sa do jedinečnej atmosféry tematiky Game of Thrones.

Prvý deň podujatia bude patriť tradične stredoškolákom z Bratislavského samosprávneho kraja počas BSK Tech Day. Ponúkne skvelé vzdelávacie aktivity pre študentov a ukáže im nové možnosti pre ich budúcnosť. Okrem skvelých inšpiratívnych prednášok si organizátori pripravili pre žiakov aj špeciálny herný turnaj, ktorý otestujte ich herné schopnosti. Tie najlepšie tímy a hráči postúpia priamo do hlavného turnaja v sobotu.

Prvý deň podujatia prinesie so sebou súťažné kvízy o hodnotné ceny, premietanie zápasu Majstrovstiev sveta v hokeji Francúzsko vs. Slovensko v Orange TV zóne, či zaujímavú prednášku rappera Strapa a Nespiho o hudobnom priemysle. Úvodný deň Y-Games zakončí Absolut afterparty.

Sobota počas Orange Y-Games bude v znamení hlavného herného turnaja v tituloch CS:GO, League of Legends, Hearthstone, PUBG, NHL 19 a FIFA 19. Napínavé zápasy v jednotlivých hrách prinesú skvelé herné zážitky. O ich komentovanie sa postarajú stáli hostia turnaja - Ivan “Dev1” Lazarov, DeeThane, Mozilla, CzechCloud a mnohí ďalší. Live prenosy zápasov, ktoré na minulom turnaji presiahli hranicu 128 000 divákov budete môcť opäť sledovať cez streamovaciu platformu Twitch. Konkrétne linky na sledovanie zápasov nájdete oficiálnom webe festivalu.

 

O zábavu a zhmotnenie obľúbených postáv sa postará VÚB Y-Con cosplay súťaž, ktorá v sobotu prinesie prehliadku skvelých (nielen herných) kostýmov. Medzinárodná porota z piatich krajín rozhodne o tých najlepších cosplayeroch, ktorí získajú vysoký prizepool vo výške 1000 € a iné hodnotné ceny. Porotu v zložení Nana Kuronoma, Hikari Green, Ori cosplay, Luce a Yuriko doplní výnimočná posila - slovenský herec a kaskader Vladimír Furdík známy ako Night King zo seriálu Game of Thrones, ktorého poslednú sériu môžete sledovať práve teraz v službe HBO GO.

Druhý deň festivalu so sebou prinesie aj skvelé kvízy, súťaže v stánkoch partnerov a zaujímavé prednášky, workshopy a showmatche. Ak sa chcete stať lepším CS:GO hráčom, nezabudnite sa zastaviť na workshope profesionálnych esport hráčov Styka a Zera, ktorí sa presadili aj v zahraničí a hrávajú na herných turnajoch po celom svete. Histórií elektronického športu sa bude vo svojej prednáške venovať Hunáč, showmatch streamerov si užijete si spolu so Žolíkom. Beybulkou, Dev1m, Deethane a ďalšími na hlavnom pódiu.

Sobotný večer zavŕši opätovne absolútna zábava na afterpárty.

Nedeľu ovládnu populárni hostia, finále herných turnajov a tematika Game of Thrones. Vladimír Furdík porozpráva v diskusii so Sajfom o tom, aké je to byť obávaným Night Kingom. Ľadový výraz v jeho tvári však určite nečakajte počas spoločnej autogramiády a fotenia. Okrem jeho prítomnosti sa môžete tešiť aj na slovenských influencerov Zomri, populárnych youtuberov Naked Bananas a Fifqa, Mishkina a ďalších viac ako 30 známych osobností z online sveta.

Počas celého podujatia sa zabavíte v EXPO časti, ktorá ponúka skutočne skvelé free-to-play zóny a technologické novinky. V stánku Orange si zahráte populárnu hru Clash Royale, Lenovo si pripravilo skvelé nové notebooky Legion Y740. Pohodlne sa usaďte na Fnatic sérií stoličiek DxRacer alebo si vyskúšajte majstrovskú PC zostavu LYNX vytvorenú špeciálne pre Majtrovstvá SR v elektronických športoch. Nezabudnite sa zastaviť aj v skvelom hernom stánku Omen by HP alebo v stánku VÚB banky so stagediving atrakciou a možnosťou výhry GOT merchu.

Na akcií nebudú chýbať ani umelecké a predajné stánky cosplay porotcov, maliarov a umelcov. Počas Y-Games a Y-Con sa môžete tešiť aj na Street Food Days so skvelým chutným jedlom.

Viac informácií o podujatí a celý program môžete nájsť na webe www.ygames.sk alebo na FB fanpage Y-Games Slovakia. Lístky v predpredaji nájdete tu: http://bit.ly/ygameslistkyTS2
Nenechajte si ujsť mrazivý Orange Y-Games & VÚB Y-Con 2019 a príďte sa schladiť do
refinery gallery už 17. - 19. mája.

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

1. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

2. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

3. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

4. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

5. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

6. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

7. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

8. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

9. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

10. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najčítanejšie