Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO) Foto: Y Games

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

17.05.2019 11:17 | Internet | PR

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

 

Zažite tri dni plné hier, technológií, cosplayu, popkultúry a ponorte sa do jedinečnej atmosféry tematiky Game of Thrones.

Prvý deň podujatia bude patriť tradične stredoškolákom z Bratislavského samosprávneho kraja počas BSK Tech Day. Ponúkne skvelé vzdelávacie aktivity pre študentov a ukáže im nové možnosti pre ich budúcnosť. Okrem skvelých inšpiratívnych prednášok si organizátori pripravili pre žiakov aj špeciálny herný turnaj, ktorý otestujte ich herné schopnosti. Tie najlepšie tímy a hráči postúpia priamo do hlavného turnaja v sobotu.

Prvý deň podujatia prinesie so sebou súťažné kvízy o hodnotné ceny, premietanie zápasu Majstrovstiev sveta v hokeji Francúzsko vs. Slovensko v Orange TV zóne, či zaujímavú prednášku rappera Strapa a Nespiho o hudobnom priemysle. Úvodný deň Y-Games zakončí Absolut afterparty.

Sobota počas Orange Y-Games bude v znamení hlavného herného turnaja v tituloch CS:GO, League of Legends, Hearthstone, PUBG, NHL 19 a FIFA 19. Napínavé zápasy v jednotlivých hrách prinesú skvelé herné zážitky. O ich komentovanie sa postarajú stáli hostia turnaja - Ivan “Dev1” Lazarov, DeeThane, Mozilla, CzechCloud a mnohí ďalší. Live prenosy zápasov, ktoré na minulom turnaji presiahli hranicu 128 000 divákov budete môcť opäť sledovať cez streamovaciu platformu Twitch. Konkrétne linky na sledovanie zápasov nájdete oficiálnom webe festivalu.

 

O zábavu a zhmotnenie obľúbených postáv sa postará VÚB Y-Con cosplay súťaž, ktorá v sobotu prinesie prehliadku skvelých (nielen herných) kostýmov. Medzinárodná porota z piatich krajín rozhodne o tých najlepších cosplayeroch, ktorí získajú vysoký prizepool vo výške 1000 € a iné hodnotné ceny. Porotu v zložení Nana Kuronoma, Hikari Green, Ori cosplay, Luce a Yuriko doplní výnimočná posila - slovenský herec a kaskader Vladimír Furdík známy ako Night King zo seriálu Game of Thrones, ktorého poslednú sériu môžete sledovať práve teraz v službe HBO GO.

Druhý deň festivalu so sebou prinesie aj skvelé kvízy, súťaže v stánkoch partnerov a zaujímavé prednášky, workshopy a showmatche. Ak sa chcete stať lepším CS:GO hráčom, nezabudnite sa zastaviť na workshope profesionálnych esport hráčov Styka a Zera, ktorí sa presadili aj v zahraničí a hrávajú na herných turnajoch po celom svete. Histórií elektronického športu sa bude vo svojej prednáške venovať Hunáč, showmatch streamerov si užijete si spolu so Žolíkom. Beybulkou, Dev1m, Deethane a ďalšími na hlavnom pódiu.

Sobotný večer zavŕši opätovne absolútna zábava na afterpárty.

Nedeľu ovládnu populárni hostia, finále herných turnajov a tematika Game of Thrones. Vladimír Furdík porozpráva v diskusii so Sajfom o tom, aké je to byť obávaným Night Kingom. Ľadový výraz v jeho tvári však určite nečakajte počas spoločnej autogramiády a fotenia. Okrem jeho prítomnosti sa môžete tešiť aj na slovenských influencerov Zomri, populárnych youtuberov Naked Bananas a Fifqa, Mishkina a ďalších viac ako 30 známych osobností z online sveta.

Počas celého podujatia sa zabavíte v EXPO časti, ktorá ponúka skutočne skvelé free-to-play zóny a technologické novinky. V stánku Orange si zahráte populárnu hru Clash Royale, Lenovo si pripravilo skvelé nové notebooky Legion Y740. Pohodlne sa usaďte na Fnatic sérií stoličiek DxRacer alebo si vyskúšajte majstrovskú PC zostavu LYNX vytvorenú špeciálne pre Majtrovstvá SR v elektronických športoch. Nezabudnite sa zastaviť aj v skvelom hernom stánku Omen by HP alebo v stánku VÚB banky so stagediving atrakciou a možnosťou výhry GOT merchu.

Na akcií nebudú chýbať ani umelecké a predajné stánky cosplay porotcov, maliarov a umelcov. Počas Y-Games a Y-Con sa môžete tešiť aj na Street Food Days so skvelým chutným jedlom.

Viac informácií o podujatí a celý program môžete nájsť na webe www.ygames.sk alebo na FB fanpage Y-Games Slovakia. Lístky v predpredaji nájdete tu: http://bit.ly/ygameslistkyTS2
Nenechajte si ujsť mrazivý Orange Y-Games & VÚB Y-Con 2019 a príďte sa schladiť do
refinery gallery už 17. - 19. mája.

pošli na vybrali.sme.sk


Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

1. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

2. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

3. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

4. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

5. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

6. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

7. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

8. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

9. Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

Poľskej vládnucej strane Právo a spravodlivosť (PiS) pripadne podľa vicepremiéra Jaroslawa Gowino v prípade volebného víťazstva úloha vrátiť médiá pôsobiace v jeho krajine do poľských rúk. Informoval o tom internetový portál Onet.pl. Gowin je presvedčený o tom, že zahraniční majitelia médií budú vždy reprezentovať záujmy tej krajiny, odkiaľ pochádzajú.

Sloboda médií je na Balkáne podľa pozorovateľov v rastúcom ohrození

10. Sloboda médií je na Balkáne podľa pozorovateľov v rastúcom ohrození

 

Viac ako tretina útokov na slobodu prejavu novinárov z rokov 2018 a 2019 sa udiala na Balkáne, pričom za polovicou z nich stáli priamo miestne vlády. S odkazom na oznámenie generálneho tajomníka Európskeho zväzu novinárov Ricarda Gutierreza o tom informovala agentúra Reuters. Útokov na novinárov pritom podľa neho stále pribúda.

"Sloboda médií je na ústupe všade v Európe, ale situácia v tomto regióne (na Balkáne) je horšia, než kdekoľvek inde," uviedol Gutierrez v stredu na záver dvojdňovej konferencie organizovanej Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v Sarajeve. Mnoho novinárov z Albánska, Turecka, Bosny, Macedónska či Srbska na nej hovorili o strastiach pri výkone ich povolania.

Viac ako tretina zo 79 útokov na slobodu prejavu novinárov zaznamenaných v Európe sa udiala práve na Balkáne. Podľa Gutierezzu pritom ohrozenie novinárskej práce začína u politikov, ktorí hovoria o žurnalistoch spôsobom podnecujúcim násilnosti.

Časť viny podľa neho leží tiež na miestnych súdoch, ktoré prešetrujú sťažnosti podané novinármi príliš pomaly, alebo sa nimi vôbec nezaoberajú. Mnoho útokov na žurnalistov pritom súvisí s ich prácou pri odkrývaní korupčných afér.

Štefica Galićová, editorka bosnianskeho nezávislého spravodajského portálu tacno.net, na konferencii uviedla, že bola kvôli svojej práci niekoľkokrát fyzicky napadnutá, súdy však všetky jej žaloby proti útočníkom zamietli. "Nehľadiac na to, ako veľmi bojujem, všetky bitky prehrávam," povedala Galićová. "Budem naďalej pracovať, nikoho sa nebojím," dodala.

Námestník britského ministra zahraničia Tariq Ahmad na konferencii sľúbil, že Spojené kráľovstvo poskytne na podporu nezávislých médií na západnom Balkáne desať miliónov libier. Ochrana miestnych novinárov je podľa jeho slov pre Britániu prioritou.

Najčítanejšie