Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO) Foto: Y Games

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

17.05.2019 11:17 | Internet | PR

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

 

Zažite tri dni plné hier, technológií, cosplayu, popkultúry a ponorte sa do jedinečnej atmosféry tematiky Game of Thrones.

Prvý deň podujatia bude patriť tradične stredoškolákom z Bratislavského samosprávneho kraja počas BSK Tech Day. Ponúkne skvelé vzdelávacie aktivity pre študentov a ukáže im nové možnosti pre ich budúcnosť. Okrem skvelých inšpiratívnych prednášok si organizátori pripravili pre žiakov aj špeciálny herný turnaj, ktorý otestujte ich herné schopnosti. Tie najlepšie tímy a hráči postúpia priamo do hlavného turnaja v sobotu.

Prvý deň podujatia prinesie so sebou súťažné kvízy o hodnotné ceny, premietanie zápasu Majstrovstiev sveta v hokeji Francúzsko vs. Slovensko v Orange TV zóne, či zaujímavú prednášku rappera Strapa a Nespiho o hudobnom priemysle. Úvodný deň Y-Games zakončí Absolut afterparty.

Sobota počas Orange Y-Games bude v znamení hlavného herného turnaja v tituloch CS:GO, League of Legends, Hearthstone, PUBG, NHL 19 a FIFA 19. Napínavé zápasy v jednotlivých hrách prinesú skvelé herné zážitky. O ich komentovanie sa postarajú stáli hostia turnaja - Ivan “Dev1” Lazarov, DeeThane, Mozilla, CzechCloud a mnohí ďalší. Live prenosy zápasov, ktoré na minulom turnaji presiahli hranicu 128 000 divákov budete môcť opäť sledovať cez streamovaciu platformu Twitch. Konkrétne linky na sledovanie zápasov nájdete oficiálnom webe festivalu.

 

O zábavu a zhmotnenie obľúbených postáv sa postará VÚB Y-Con cosplay súťaž, ktorá v sobotu prinesie prehliadku skvelých (nielen herných) kostýmov. Medzinárodná porota z piatich krajín rozhodne o tých najlepších cosplayeroch, ktorí získajú vysoký prizepool vo výške 1000 € a iné hodnotné ceny. Porotu v zložení Nana Kuronoma, Hikari Green, Ori cosplay, Luce a Yuriko doplní výnimočná posila - slovenský herec a kaskader Vladimír Furdík známy ako Night King zo seriálu Game of Thrones, ktorého poslednú sériu môžete sledovať práve teraz v službe HBO GO.

Druhý deň festivalu so sebou prinesie aj skvelé kvízy, súťaže v stánkoch partnerov a zaujímavé prednášky, workshopy a showmatche. Ak sa chcete stať lepším CS:GO hráčom, nezabudnite sa zastaviť na workshope profesionálnych esport hráčov Styka a Zera, ktorí sa presadili aj v zahraničí a hrávajú na herných turnajoch po celom svete. Histórií elektronického športu sa bude vo svojej prednáške venovať Hunáč, showmatch streamerov si užijete si spolu so Žolíkom. Beybulkou, Dev1m, Deethane a ďalšími na hlavnom pódiu.

Sobotný večer zavŕši opätovne absolútna zábava na afterpárty.

Nedeľu ovládnu populárni hostia, finále herných turnajov a tematika Game of Thrones. Vladimír Furdík porozpráva v diskusii so Sajfom o tom, aké je to byť obávaným Night Kingom. Ľadový výraz v jeho tvári však určite nečakajte počas spoločnej autogramiády a fotenia. Okrem jeho prítomnosti sa môžete tešiť aj na slovenských influencerov Zomri, populárnych youtuberov Naked Bananas a Fifqa, Mishkina a ďalších viac ako 30 známych osobností z online sveta.

Počas celého podujatia sa zabavíte v EXPO časti, ktorá ponúka skutočne skvelé free-to-play zóny a technologické novinky. V stánku Orange si zahráte populárnu hru Clash Royale, Lenovo si pripravilo skvelé nové notebooky Legion Y740. Pohodlne sa usaďte na Fnatic sérií stoličiek DxRacer alebo si vyskúšajte majstrovskú PC zostavu LYNX vytvorenú špeciálne pre Majtrovstvá SR v elektronických športoch. Nezabudnite sa zastaviť aj v skvelom hernom stánku Omen by HP alebo v stánku VÚB banky so stagediving atrakciou a možnosťou výhry GOT merchu.

Na akcií nebudú chýbať ani umelecké a predajné stánky cosplay porotcov, maliarov a umelcov. Počas Y-Games a Y-Con sa môžete tešiť aj na Street Food Days so skvelým chutným jedlom.

Viac informácií o podujatí a celý program môžete nájsť na webe www.ygames.sk alebo na FB fanpage Y-Games Slovakia. Lístky v predpredaji nájdete tu: http://bit.ly/ygameslistkyTS2
Nenechajte si ujsť mrazivý Orange Y-Games & VÚB Y-Con 2019 a príďte sa schladiť do
refinery gallery už 17. - 19. mája.Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti saudskoarabského novinára Džamala Chášukdžího zavraždeného v roku 2018 dnes oznámili, že otcovým vrahom odpustili. Novinár, ktorý kritizoval saudskoarabských predstaviteľov, bol zabitý na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a jeho telo sa nenašlo.

Najčítanejšie