Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku Foto: alienstockfestival.com

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

21.08.2019 20:28 | Internet | ČTK

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

 

Stretnutie sa má uskutočniť 20. septembra, účasť na facebooku údajne prisľúbili dva milióny ľudí. Americká armáda varovala pred pokusmi preniknúť do ostro stráženého areálu.

Základňa Area 51, ktorej existenciu Pentagon priznal až pred šiestimi rokmi, podľa armády slúži k testom špionážnych lietadiel a k výcviku personálu. Stúpenci konšpiračných teórií ale tvrdia, že v areáli sa skrývajú mŕtve telá mimozemšťanov alebo trosky ich havarovaného vesmírneho korábu. Oblasťou prechádza 158 kilometrov dlhá komunikácia, ktorú miestni nazývajú "mimozemská cesta". Pristávajú tam podľa nich lietajúce taniere.

Užívateľ facebooku Matty Roberts z kalifornského Bakersfieldu pozval vyznávačov teórií o mimozemských civilizáciách k návšteve zapadnutej nevadskej dediny Rachel, odkiaľ by sa mali pešo vydať k neďalekej základni. Hoci správcovia siete výzvu odstránili, pretože sa údajne priečila štandardom facebooku, prihlásili sa už dva milióny ľudí. Púštna obec Rachel má 50 obyvateľov a nie je tam obchod ani benzínová pumpa.

Keď pochod k základni nevyjde, chce Roberts v obci usporiadať aspoň rockový koncert. Nazval ho Alienstock podľa legendárneho festivalu Woodstock z roku 1969. Alien je anglické slovo pre mimozemské votrelca.

Obyvatelia Ráchel sú vydesení, napísala agentúra Reuters. Nápor ľudí by mohol obec zničiť, vyvolať výpadky prúdu alebo prerušiť internetové a telefonické spojenie. Mohlo by dôjsť aj k haváriám, pretože na miestnej ceste sa v noci bežne prechádza dobytok.

pošli na vybrali.sme.sk


Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

1. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

2. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

3. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

4. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

5. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

6. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

7. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

8. Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

Na sociálnych sieťach sa šíri nové šialenstvo, výzva #Tetrischallenge, ku ktorej sa pridávajú policajti, záchranári a ďalšie bezpečnostné zložky, ktoré zverejňujú fotky svojich áut a ich obsahu.

Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

9. Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

Televízny seriál na motívy románu Pán prsteňov britského spisovateľa J.R.R. Tolkiena sa bude natáčať na Novom Zélande, kde vznikla aj rovnomenná úspešná filmová trilógia režiséra Petra Jacksona.

Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

10. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Najčítanejšie