Pred 25 rokmi bola otvorená úplne prvá internetová kaviareň (FOTO) Foto: Wikipedia

Pred 25 rokmi bola otvorená úplne prvá internetová kaviareň (FOTO)

01.09.2019 11:17 | Internet | ČTK

Pred 25 rokmi, 1. septembra 1994, bola v Londýne otvorená prvá internetová kaviareň Café Cyberia.

 

Táto vôbec prvá kaviareň s počítačmi napojenými na internet bola nápadom poľskej študentky Evy Pascoeovej, ktorej sa v Londýne cnelo po domove. Podnik, ktorý s niekoľkými priateľmi otvorila vo Whitfield Street v strede mesta, si čoskoro získal veľkú popularitu a vzápätí mal tisíce napodobiteľov po celom svete.

 

V priebehu času koncepcia internetových kaviarní zastarala, mnoho z nich bolo zrušené. Poskytovanie internetových služieb kaviarní sa potom rozdelilo na internetové herne a kaviarne s pripojením Wi-Fi.

"Hlavným problémom bolo, že môj stroj na cappuccino dokázal urobiť len jedno každé dve minúty, kým sála bol plná ľudí, ktorí čakali na internet a dožadovali sa svojej kávy rýchlejšie, než som bola schopná ich obslúžiť," spomínala po rokoch Pascoeová. Tento problém však mohla ľahko vyriešiť, pretože vďaka svojmu úspechu získala mnoho investorov, medzi ktorými boli aj reklamný magnát Maurice Saatchi alebo Mick Jagger.

Na rozdiel od investorov sa v hodnotení nápadu otvoriť internetovú kaviareň mýlila televízna stanica CNN, ktorá v roku 1994 uviedla, že môže s istotou prehlásiť, že väčšina Londýnčanov bude aj naďalej pred internetom v čase obeda dávať prednosť klasickej rybe s hranolkami. Sama Pascoeová biznis opustila v roku 1998, podnik ale ešte nejakú dobu prevádzkovali kórejskí investori. Dnes je na jej mieste reštaurácia.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie