Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom má v médiách ďalšie obete.

Spoločnosť Fun Media Group dnes oznámila, že k 1. aprílu, čiže zajtra ukončuje prevádzku niekoľkých webov: hokej.sk, profutbal.sk, f1.sk, infospravy.sk, beauty.sk, mobil.sk a auto.sk.

Za zrušením internetových stránok sú ekonomické dôvody. „Mrzí nás, že musíme ukončiť spoluprácu s niektorými ľuďmi, ktorí sa roky podieľali na tvorbe unikátneho obsahu na všetkých dotknutých doménach. Žiaľ, neustále sa meniace on-linové prostredie a v závere aj globálne udalosti posledných týždňov a mesiacov, nás donútili prehodnotiť stratégiu,“ povedal Rastislav Dutka, predseda predstavenstva Fun Media Group, ktorá ako media representative zastupuje v predaji reklamného priestoru aj Fun rádio a weby funradio.sk a spravy.sk. A zároveň sa poďakoval tým, ktorí sa dlhé roky podieľali na vytváraní obsahu a spravovaní týchto internetových stránok.

Odporúčame aj: Vydavateľstvo Penty prepúšťa, v Trende končí 8 ľudí vrátane zástupkyne šéfredaktora

Odpojenie webov bude realizované v dvoch fázach. Prvou bude definitívne vypnutie webov beauty.sk a mobil.sk. Tieto domény budú odpojené od 1. apríla. Doména auto.sk bude od tohto dňa v obmedzenom režime. V rovnaký deň sa obsah webu infospravy.sk presunie na domému spravy.sk. Pod túto doménu sa zároveň v priebehu najbližších týždňov presunie obsah zo športových webov profutbal.sk, hokej.sk a f1.sk.

Odporúčame aj: Rádio Viva je v krízovom režime, hrozí mu zánik

„Cieľom je vytvoriť silný web spravy.sk, na ktorom ľudia nájdu spravodajstvo a športové informácie. Obsahovo a komerčne úspešný projekt prvého webového portálu medzi bežnými rádiami funradio.sk ostáva ako vlajková loď bezo zmien. Časť personálnych kapacít bude alokovaných práve v tomto priestore,“ píše spoločnosť v tlačovej správe.