Nebehajte po úradoch - všetko čo potrebujete, môžete teraz vybaviť cez bezplatnú službu priamo z domu

Nebehajte po úradoch - všetko čo potrebujete, môžete teraz vybaviť cez bezplatnú službu priamo z domu

28.04.2020 11:22 | Internet | PR

V týchto dňoch bol uvedený do prevádzky portál voľne dostupných elektronických služieb pod názvom #VybavZDomu. Bezplatná služba #VybavZDomu je dobrovoľnou aktivitou slovenskej softvérovej spoločnosti Lomtec.com, ktorá týmto spôsobom reaguje na aktuálnu koronakrízu.

Službu nájdete na stránke www.vybavzdomu.sk. "Nevieme pomôcť s liečením ľudí a záchranou ich životov, ale vieme pomôcť v tom, aby sme ľuďom uľahčili život a aspoň čiastočne zlepšili prístup k nevyhnutným informáciám a službám. Rozhodli sme sa v týchto časoch prispieť spôsobom, akým vieme a preto sme pre občanov pripravili službu, ktorá im umožňuje jednoduchým spôsobom komunikovať so svojou samosprávou," hovorí Miroslav Ličko, výkonný riaditeľ spoločnosti Lomtec.com.

Pre koho je služba #VybavZDomu?

Služba #VybavZDomu je k dispozícii všetkým občanom SR, ktorí prostredníctvom nej môžu rýchlo a jednoducho vytvárať elektronické podania, ktoré sú následne automaticky odoslané do elektronických schránok príslušných úradov. Posúdenie odkázanosti na sociálnu službu, daň z nehnuteľnosti, prihlásenie detí do novej školy, vybavenie parkovania pri dome, zaregistrovanie psa, vydávanie rybárskeho lístku, povoľovanie výrubu drevín, podávanie mesačných, štvrťročných, resp. ročných prehľadov k dani za ubytovanie, to je len zlomok elektronických služieb, ktoré sú občanovi k dispozícii v rámci služieb portálu #VybavZDomu.

Služba #VybavZDomu pomôže aj úradníkom

Služba #VybavZDomu myslí samozrejme aj na bezpečnosť a pohodlie práce úradníkov. Vďaka #VybavZDomu dostanú pracovníci samospráv do rúk prehľadné štruktúrované podania, čo prispieva k lepšiemu spracovávaniu a vybavovaniu požiadaviek a povinností občanov.

#VybavZDomu je možné rozšíriť o plnohodnotné riešenie elektronických služieb miest a obcí ESMAO, vďaka ktorému môžu aj pracovníci úradov riešiť svoje pracovné úlohy z domu.


Ako funguje služba #VybavZDomu?

Celá služba je veľmi jednoduchá:

1) Občan príde na portál elektronických služieb www.vybavzdomu.sk
2) Vyhľadá mesto, alebo obec (podľa toho, kam chce podanie odoslať). Výber služby
3) Vyberie si zo zoznamu elektronických služieb. Elektronické podanie
4) Prostredníctvom jednoduchého elektronického formulára vytvorí podanie.
5) Podanie bude automaticky odoslané príslušnej samospráve.

Využitia služby #VybavZDomu je bezplatné a nevyžaduje použitie elektronického občianskeho preukazu, i keď treba dodať, že jeho použitie je predsa len výhodou. Elektronický formulár prihláseného používateľa sa automaticky predvyplní jeho údajmi, čím sa minimalizuje chybovosť vyplnených údajov. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že podanie prihláseného používateľa je právne záväzné.

"Snažili sme sa urobiť celý proces, ktorého výsledkom je odoslané elektronické podanie maximálne jednoduchým. Našim zámerom bolo samozrejme aj obmedziť rizikové návštevy na úradoch a minimalizovať tak možnosť šírenia nákazy. Ak je šanca, že môžeme byť v tomto boji úspešní, a ak vďaka našej službe aspoň trošku pomôžeme ľuďom preklenúť toto ťažké obdobie, tak mala naša snaha zmysel," dopĺňa Miroslav Ličko, výkonný riaditeľ spoločnosti Lomtec.com.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie