Počítačové hry zažívajú najlepší rok. Namiesto kina a seriálov možno zlákajú aj vás FOto: Swan

Počítačové hry zažívajú najlepší rok. Namiesto kina a seriálov možno zlákajú aj vás

27.04.2020 11:06 | Internet | Komerčný článok

Ako si skrátiť dlhé dni a večery, ktoré teraz musíte tráviť najmä doma? Jednou z možností môžu byť aj počítačové hry, prípade ich obdoby na konzolách Xbox a PlayStation

Kým to zavrhnete ako zbytočnú zábavku pre deti, chvíľu počkajte. Zozbierali sme niekoľko dôvodov, vďaka ktorým možno zmeníte názor a za monitor alebo televízor s konzolovým ovládačom v ruke si nakoniec radi sadnete aj vy. 

Hry vás spoja s vašimi priateľmi

Na on-line pivo a dlhé každodenné telefonáty zrejme niektorých kamošov nenahovoríte, ale čo tak jeden-dva zápasy vo virtuálnej FIFE alebo NHL

Dnes už sa hry hrajú hlavne prostredníctvom multiplayeru, teda cez internet. Počítačom ovládaných protivníkov nahrádzajú skutoční ľuda, ktorí budú vždy reagovať bystrejšie a nepredvídateľnejšie. Všetko vás preto bude baviť aj po stýkrát rovnako, ako na začiatku.

Zmeriate si svoje sily, ponadávate na chyby a popri tom prehodíte aj pár viet o tom, ako zvládate čakanie na koniec sociálnej izolácie a žijete bežný život. 

Bude vám na to stačiť jednoduchý headset spájajúci slúchadlá a dostatočne kvalitný mikrofón. Konzoly majú už nástroje na komunikáciu s ostatnými zabudované, na počítači môžete použiť napríklad aplikáciu Discord

Nie sú to len strieľačky

Pod pojmom počítačové hry si zrejme predstavíte najmä strieľanie na protivníkov, no žánrov je už ďaleko viac. 

Tituly ako The Sims a Zoo Tycoon hráva aj veľa žien a dievčat. Overcooked a Human Fall Flat zas priamo vyžadujú spoluprácu ostatných hráčov, inak sa k vytúženému koncu nikdy nedostanete.

Lepšie ako film v kine

Takáto zábava cvičí vašu koordináciu, zlepšuje angličtinu a priestorové vnímanie. A čo v prípade, že sa od internetu rozhodnete odstrihnúť a hrať predsa len úplne sami, v režime Single Playeru? 

Hry ako Detroit: Become Human, Life is Strange alebo vlaňajšia Death Stranding majú tak kvalitný príbeh, za aký by sa nemuseli hanbiť ani tvorcovia nejedného filmu či seriálu. 

Ak vám príde v poriadku pustiť si niečo zo streamovacích služieb alebo ponuky slovenských televízií, naozaj nie je najmenší dôvod opovrhovať počítačovými hrami, kde scenár ovládate sami.

 

Kde a ako? Aj za prekvapivo málo peňazí

Dnes sa z herných konzol stal doslova hit. PlayStation 4 sa drží na cene okolo 300 eur, Xbox One S All-Digital je vo verzii bez otvoru na DVD (hry aj tak sťahujete on-line) už za 220 eur. 

Obe platformy potom ponúkajú aj hry prostredníctvom mesačného predplatného. Už za necelých 10 eur mesačne môžete hrať stovky hier z balíka PS Now alebo Xbox GamePass aj bez toho, aby ste si ich kupovali zvláśť v obchodoch. Všetko funguje ako Netflix, len na hry. 

Do pozornosti sa snažia pretlačiť aj služby ako Google Stadia (zatiaľ nie je dostupná u nás) alebo Nvidia GeForce Now, vďaka ktorým môžete hrať hry aj na bežnom kancelárskom počítači bez výkonnej grafiky

Dostanete to až na profesionálnu úroveň? 

Na to, aby ste boli dobrý hokejista, futbalista alebo hráč tenisu, musíte mať talent, dostatočnú kondičku a odhodlanie trénovať každý deň.

Počítačové hry sú oveľa lacnejšie a dostupné úplne pre každého. Ak vám to pôjde od ruky, možno to dotiahnete až na niektorý z Esports turnajov, alebo sa stanete slávnymi na Twitchi

Súčasné obdobie má navyše úplne opačný efekt. Mnohí profesionálni športovci, ktorí na skutočné ihriská a štadióny zatiaľ nemôžu, sa posadili za klávesnice, myši a ovládače.

E-verziu svojich zápasov spustila anglická Premier League a piloti Formuly 1 si spolu s YouTubermi a známymi osobnosťami sadli aj za simulátory zložené z volantov a pedálov.

Vy sa k nim môžete pridať vďaka superrýchlemu internetu od SWANu. Ten môžete mať už od 9,99 eur mesačne.  Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie