Škôlkári a školáci sa môžu zapojiť do súťaže Vysnívaj si Slovensko s podporou BILLA Foto: Billa

Škôlkári a školáci sa môžu zapojiť do súťaže Vysnívaj si Slovensko s podporou BILLA

05.05.2020 10:56 | Internet | PR

Pod vplyvom aktuálnych udalostí na Slovensku, kedy sa celej spoločnosti odporúča ostať doma a správať sa zodpovedne, prichádza pre mladú generáciu zaujímavá súťaž „Vysnívaj si Slovensko“.

Keďže sú škôlky aj školy zatvorené na neurčito, deti a žiaci môžu vyjadriť svoje pocity z dnešných dní a zároveň poďakovať hrdinom, vďaka ktorým naša krajina naďalej funguje. Kresbami či príbehmi sa môžu zamyslieť aj nad tým, aké bude Slovensko potom, keď koronavírus prestane ovládať naše životy. Generálnym partnerom súťaže je spoločnosť BILLA, ktorá okrem finančnej podpory do súťaže venovala aj mnoho atraktívnych cien.

V dôsledku rôznych obmedzení sú doma nielen mnohí rodičia, ale hlavne deti, na ktoré tento nútený dlhodobý pobyt môže mať negatívne dôsledky, či už z pocitov izolácie, ale aj z obáv pred následkami vírusu. Situácia nám priniesla aj viac času na rozmýšľanie a snívanie, je nesmierne dôležité zamerať sa práve na pozitívne myšlienky. „Súťaž Vysnívaj si Slovensko má za cieľ priniesť silné pozitívne posolstvá a poukázať na to, že naša krajina tu ostane aj po víruse a záleží len na nás, ako bude vyzerať. Chceme vyzvať deti a mládež, aby sa zamysleli nad týmto náročným obdobím, popustili uzdu svojej fantázii a podelili sa s ostatnými o svoje sny alebo vykreslili svojich hrdinov,“ vysvetľuje Peter Zmeko, autor súťaže. Mladí ľudia od 0 do 25 rokov môžu prostredníctvom stránky vysnivajsislovensko.sk nahrávať svoje kresby, krátke príbehy, ale aj eseje, ktorými priblížia svoje sny a predstavy o Slovensku budúcnosti.

Generálnym partnerom súťaže je spoločnosť BILLA, ktorá má taktiež svojich hrdinov v prvej línii. Ide o predavačky a predavačov na BILLA predajniach, ktorí sa spolu s ďalšími starajú o neprerušený chod našej krajiny a o to, aby sme sa všetci cítili v bezpečí a mali zaručené naše základné potreby. „Rozhodli sme sa túto súťaž podporiť, lebo si nesmierne vážime prácu našich zamestnancov, ktorých máme na našich predajniach viac ako 4 000. Cítime pozitívnu spätnú väzbu aj od našich zákazníkov, ktorí nám denne vyjadrujú podporu za to, že naši predavači riskujú vlastné zdravie a obetujú sa pre nás ostatných. Potešíme sa, ak si deti vo svojich výtvoroch spomenú aj na našich kolegov na predajniach a vykreslia ich na obrázku alebo v príbehu,“ hovorí Jana Gregorovičová zo spoločnosti BILLA.

Súťaž privítal aj ďalší z partnerov, Bratislavský samosprávny kraj. „Aj my, dospelí, snívame o tom, aké to bude, keď budeme zase robiť všetko naplno. Učiť sa, športovať, zabávať sa, stretávať. Nič z toho by ale nebolo možné, ak by nám nepomáhali ľudia, ktorí denno-denne bojujú s vírusom v prvej línii. Sú to lekári, zdravotné sestry, opatrovatelia, vojaci, policajti, ale tiež vedci i predavači. To sú naši novodobí hrdinovia, ktorí nielen zachraňujú zdravie našich blízkych, ale tiež sa starajú o to, aby sme mali všetko potrebné,“ hovorí Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja. Všetky príspevky od detí budú zaradené do žrebovania o hodnotné ceny a zároveň budú tie najkrajšie a najoriginálnejšie ocenené v špeciálnej kategórii.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie