Čo všetko zmenila pandémia? Naučili sme sa pracovať z domu a konať zodpovedne Foto: Orange

Čo všetko zmenila pandémia? Naučili sme sa pracovať z domu a konať zodpovedne

07.07.2020 23:12 | Internet | PR

Deň za dňom sa naše životy postupne vracajú do normálu. Tak ako iné krajiny, aj Slovensko sa ocitlo v situácii, akú sme doposiaľ ešte nezažili. Kvôli pandémii koronavírusu sa naše životy zmenili od základov a všetci sme boli prinútení zostať doma. Z bezpečia našich domovov sme sa naučili pracovať, vzdelávať, ale sa aj zabávať. Pomocnú ruku podala aj spoločnosť Orange, ktorá ponúkla množstvo bezplatných benefitov, vďaka ktorým sme túto situáciu dokázali zvládať čo najjednoduchšie.

Začiatkom marca sme dostali stopku takmer na všetko. Cestu do práce, plánovanie dovoleniek a kávičky s priateľmi sme vymenili za aktivity v našich domovoch. V tejto neštandardnej situácii sme však v sebe objavili aj solidárnosť a empatiu. Na to zareagoval aj líder v poskytovaní komplexných telekomunikačných služieb Orange. Jeho spoločensky zodpovedný prístup, ktorý dlhodobo presadzuje, sa prejavil vo veľmi rýchlom zavedení viacerých dôležitých opatrení, ktoré aj naďalej pomáhajú a výrazne uľahčujú zákazníkom čas strávený doma a zabezpečujú im možnosť komunikovať.

Porcia bezplatných dát pre rodičov, ale aj študentov
Brány všetkých škôl a škôlok ostali na dlhú dobu zatvorené a výučba našich ratolestí sa presunula do detských izieb. To by pred pár rokmi fungovať nemohlo. Aj dnes sa však nájdu rodiny, ktoré doma trápi problém s nedostatočným pripojením. Ak ste zákazníkom Orangeu, stále môžete využiť benefit v podobe 10 GB dát zadarmo. Stačí zaslať SMS v tvare DATA na číslo 317 a v pripojení na internet, domácom vzdelávaní, či práci vás už nebude nič brzdiť.

Naučme sa s deťmi používať internet bezpečne
Do online prostredia sa v posledných týždňoch presunuli aj tí najmenší a práca s mobilom, tabletom či počítačom sa pre nich stala dennou rutinou. O to dôležitejšie je, aby sme deti naučili tieto technológie využívať zodpovedne a bezpečne. Užitočné rady a informácie ponúka stránka programu www.detinanete.sk, ktorý operátor realizuje v spolupráci s detskou psychologičkou Máriou Tóthovou Šimčákovou.

Foto: Orange

Stretnutia s priateľmi sme vymenili za videohovory
S postupným uvoľňovaním opatrení si začíname užívať letné terasy. Mnoho ľudí sa však kvôli obavám z nákazy stále nemôže stretnúť so svojimi najbližšími. Kontakt s nimi im uľahčuje neobmedzená ponuka SMS a MMS správ a tiež Nonstop dátový balík Čet. Vďaka nemu môžete využívať obľúbené služby ako Whatsapp, Messenger, Skype alebo Viber bez toho, aby ste míňali svoje vlastné predplatené dáta. Pre aktiváciu tohto benefitu nemusíte nikam chodiť, stačí ak pošlete SMS v tvare CET na číslo 716. V prípade, že chcete využívať neobmedzené SMS/MMS, aktivujete ich správou v tvare SMS na čísle 316.

Športom žijeme aj naďalej
Aj keď veľké športové akcie sú naďalej zrušené alebo pozastavené, Orange umožňuje sledovať zaujímavé športové podujatia z pohodlia domova. Na stanici Orange Sport si športoví nadšenci môžu vychutnať reprízy futbalových zápasov Ligy majstrov UEFA či súboj najlepších futbalistov planéty v 30-dielnom dokumente National Icons. Pre tých, ktorí chcú zostať fit, je v ponuke pravidelné domáce cvičenie s majsterkou sveta v aerobiku Veronikou Šindelářovou. Orange priniesol aj absolútnu novinku v podobe televíznych prenosov e-športových zápasov.

Orange TV ponúka ďalšie bezplatné stanice
Do portfólia televíznych programov Orange TV na optike, cez satelit aj cez internet pribudli programy aj pre tých, ktorí by teraz najradšej cestovali a spoznávali čaro exotických krajín. Milovníci prírody si môžu do 31. mája zdarma vychutnať sledovanie staníc ako Love Nature HD, Animal Planet HD, Discovery Turbo Extra HD, Discovery Showcase HD, Discovery Science HD či E! HD. Do 16. júna majú zasa všetci zákazníci k dispozícii obľúbený Discovery Channel. Foto: Orange

Štedrá pomoc v boji s pandémiou
Mimoriadna situácia nie je cudzia ani mimovládnym organizáciám či zdravotníckym zariadeniam. Nadácia Orange preto v polovici marca zriadila Fond pomoci. Jeho cieľom je podporiť organizácie, ktoré pomáhajú v časoch epidémie koronavírusu a zmierňovať dôsledky mimoriadnej situácie. V prvej fáze sa vyčlenila suma 100 000 eur pre takmer 180 000 klientov. Nadácia následne navýšila Fond o ďalších 100 000 eur.

Pomoc prichádza aj od zamestnancov Orangeu
Orange v tejto situácii zriadil Zamestnanecký fond pomoci. Celkovo sa vyzbierala suma 8 712 eur, ktorá sa použije na ochranu ľudí, prevenciu, zamedzeniu ďalšieho šírenia nákazy a eliminácie dôsledkov ohrozujúcich sociálne a ekonomické istoty. Spoločne tak zamestnanci Orangeu pomohli ďalším takmer 6 000 jednotlivcom. Viac informácií nájdete na www.nadaciaorange.sk.

Bezplatná krízová linka pomoci
Súčasná situácia sa nepodpíše len na našej ekonomickej, ale aj duševnej stránke. U každého z nás sa striedajú tie lepšie, ale aj horšie momenty, o to viac, ak sa ocitneme v situácii, s akou sme sa predtým nestretli. Na Slovensku sa lieči na psychiatrické diagnózy až 350 000 ľudí a ďalších 750 000 ľudí s príznakmi je bez liečby. Práve pre túto vzorku ľudí môže byť dlhodobá izolácia, ale aj následný návrat do bežného života, mimoriadne rizikový. Nadácia Orange a Orange sa preto rozhodli podporiť Krízovú linku pomoci, o ktorej viac informácií nájdete na www.krizovalinkapomoci.sk. V prípade potreby môžete využiť bezplatnú nonstop linku na čísle 0800 500 333.

Spolu a zodpovedne na jednom mieste
Benefity pre zákazníkov, ktoré im umožnia zostať v spojení s blízkymi, odporúčania a tipy na zodpovednosť aj vo využívaní telekomunikačnej siete a všetky opatrenia a formy pomoci Orangeu a Nadácie Orange v súvislosti s aktuálnou situáciou nájdete na www.orange.sk/spoluazodpovedne.Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Čína reaguje na snahy USA obmedziť TikTok

Čína reaguje na snahy USA obmedziť TikTok

Čína nemieni akceptovať, aby Spojené štáty ukradli akúkoľvek čínsku technologickú firmu a je pripravená zakročiť aj vo veci čínskej firmy ByteDance a jej aplikácie TikTok. Napísal to dnes čínsky denník China Daily, ktorý patrí čínskej komunistickej strane.

Vyhlásenie rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka nečakane presunuli

Vyhlásenie rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka nečakane presunuli

Viac ako pol roka od začatia najsledovanejšieho procesu v novodobých dejinách Slovenska má súd v stredu vyniesť rozsudky nad trojicou obžalovaných z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Na ministerstvo k Remišovej nastúpil niekdajší moderátor O 5 minút 12

Na ministerstvo k Remišovej nastúpil niekdajší moderátor O 5 minút 12

Novým riaditeľom odboru komunikácie na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je od začiatku augusta Michal Dyttert.

Social Awards Slovakia: TOP 9 influencerov, vlogerov a stránok slovenského internetu sú známe (FOTO)

Social Awards Slovakia: TOP 9 influencerov, vlogerov a stránok slovenského internetu sú známe (FOTO)

Anketa Social Awards Slovakia, v ktorom sa hľadajú TOP influenceri, vlogeri či stránky slovenského internetu, pokračuje druhým kolom.

RTVS má nového člena vedenia, ktorý nahradil Mareka Ťapáka

RTVS má nového člena vedenia, ktorý nahradil Mareka Ťapáka

Na post televízneho programového riaditeľa RTVS 1. augusta nastúpil divadelný a filmový režisér Anton Šulík.

V Mexiku bol zavraždený štvrtý novinár od začiatku roka

V Mexiku bol zavraždený štvrtý novinár od začiatku roka

V Mexiku bol v nedeľu zavraždený už štvrtý novinár od začiatku roka. Pablo Morrugares riadil spravodajský web PM Noticias. Zavraždený bol spolu s policajným telesným strážcom v meste Iguala v juhozápadnom mexickom štáte Guerrero, informovala dnes agentúra Reuters.

Bývalá novinárka je novou finančnou riaditeľkou Fundraise Capital

Bývalá novinárka je novou finančnou riaditeľkou Fundraise Capital

Investičná spoločnosť Fundraise Capital má od augusta novú finančnú riaditeľku. Je ňou bývalá banková analytička Slovenskej sporiteľne a niekdajšia redaktorka denníka Pravda Lenka Buchláková.

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Slovensko rozhodlo o tom, ktorí influenceri a vlogeri zabojujú o prvenstvo v 1. ročníku najväčšej ankety v slovenskom online priestore. Viac ako 120-tisíc hlasujúcich vybralo spomedzi dvoch stoviek influencerov a vlogerov 9 finalistov v každej z 9 kategórií Social Awards Slovakia. V 2. kole hlasovania Slováci vyberú troch finalistov v každej kategórii. Víťazov hlasujúci i slovenskí influenceri spoznajú 29. septembra na slávnostnom gala večeri, ktorý odvysiela televízia Markíza na online platforme Markíza Plus. Naplnilo sa aj motto súťaže „S vplyvom prichádza zodpovednosť“. Moderátori Veronika Cifrová Ostrihoňová a Matej „Sajfa“ Cifra sa totiž rozhodli odstúpiť z ankety.

Trnavské rádio je v Trnave 2. najpočúvanejšie

Trnavské rádio je v Trnave 2. najpočúvanejšie

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, po roku opäť monitorovala počúvanosť Trnavského rádia. To si medziročne polepšilo, v Trnave je druhé napočúvanejšie.

Najčítanejšie