Čo všetko zmenila pandémia? Naučili sme sa pracovať z domu a konať zodpovedne Foto: Orange

Čo všetko zmenila pandémia? Naučili sme sa pracovať z domu a konať zodpovedne

18.05.2020 16:38 | Internet | PR

Deň za dňom sa naše životy postupne vracajú do normálu. Tak ako iné krajiny, aj Slovensko sa ocitlo v situácii, akú sme doposiaľ ešte nezažili. Kvôli pandémii koronavírusu sa naše životy zmenili od základov a všetci sme boli prinútení zostať doma. Z bezpečia našich domovov sme sa naučili pracovať, vzdelávať, ale sa aj zabávať. Pomocnú ruku podala aj spoločnosť Orange, ktorá ponúkla množstvo bezplatných benefitov, vďaka ktorým sme túto situáciu dokázali zvládať čo najjednoduchšie.

Začiatkom marca sme dostali stopku takmer na všetko. Cestu do práce, plánovanie dovoleniek a kávičky s priateľmi sme vymenili za aktivity v našich domovoch. V tejto neštandardnej situácii sme však v sebe objavili aj solidárnosť a empatiu. Na to zareagoval aj líder v poskytovaní komplexných telekomunikačných služieb Orange. Jeho spoločensky zodpovedný prístup, ktorý dlhodobo presadzuje, sa prejavil vo veľmi rýchlom zavedení viacerých dôležitých opatrení, ktoré aj naďalej pomáhajú a výrazne uľahčujú zákazníkom čas strávený doma a zabezpečujú im možnosť komunikovať.

Porcia bezplatných dát pre rodičov, ale aj študentov
Brány všetkých škôl a škôlok ostali na dlhú dobu zatvorené a výučba našich ratolestí sa presunula do detských izieb. To by pred pár rokmi fungovať nemohlo. Aj dnes sa však nájdu rodiny, ktoré doma trápi problém s nedostatočným pripojením. Ak ste zákazníkom Orangeu, stále môžete využiť benefit v podobe 10 GB dát zadarmo. Stačí zaslať SMS v tvare DATA na číslo 317 a v pripojení na internet, domácom vzdelávaní, či práci vás už nebude nič brzdiť.

Naučme sa s deťmi používať internet bezpečne
Do online prostredia sa v posledných týždňoch presunuli aj tí najmenší a práca s mobilom, tabletom či počítačom sa pre nich stala dennou rutinou. O to dôležitejšie je, aby sme deti naučili tieto technológie využívať zodpovedne a bezpečne. Užitočné rady a informácie ponúka stránka programu www.detinanete.sk, ktorý operátor realizuje v spolupráci s detskou psychologičkou Máriou Tóthovou Šimčákovou.

Foto: Orange

Stretnutia s priateľmi sme vymenili za videohovory
S postupným uvoľňovaním opatrení si začíname užívať letné terasy. Mnoho ľudí sa však kvôli obavám z nákazy stále nemôže stretnúť so svojimi najbližšími. Kontakt s nimi im uľahčuje neobmedzená ponuka SMS a MMS správ a tiež Nonstop dátový balík Čet. Vďaka nemu môžete využívať obľúbené služby ako Whatsapp, Messenger, Skype alebo Viber bez toho, aby ste míňali svoje vlastné predplatené dáta. Pre aktiváciu tohto benefitu nemusíte nikam chodiť, stačí ak pošlete SMS v tvare CET na číslo 716. V prípade, že chcete využívať neobmedzené SMS/MMS, aktivujete ich správou v tvare SMS na čísle 316.

Športom žijeme aj naďalej
Aj keď veľké športové akcie sú naďalej zrušené alebo pozastavené, Orange umožňuje sledovať zaujímavé športové podujatia z pohodlia domova. Na stanici Orange Sport si športoví nadšenci môžu vychutnať reprízy futbalových zápasov Ligy majstrov UEFA či súboj najlepších futbalistov planéty v 30-dielnom dokumente National Icons. Pre tých, ktorí chcú zostať fit, je v ponuke pravidelné domáce cvičenie s majsterkou sveta v aerobiku Veronikou Šindelářovou. Orange priniesol aj absolútnu novinku v podobe televíznych prenosov e-športových zápasov.

Orange TV ponúka ďalšie bezplatné stanice
Do portfólia televíznych programov Orange TV na optike, cez satelit aj cez internet pribudli programy aj pre tých, ktorí by teraz najradšej cestovali a spoznávali čaro exotických krajín. Milovníci prírody si môžu do 31. mája zdarma vychutnať sledovanie staníc ako Love Nature HD, Animal Planet HD, Discovery Turbo Extra HD, Discovery Showcase HD, Discovery Science HD či E! HD. Do 16. júna majú zasa všetci zákazníci k dispozícii obľúbený Discovery Channel. Foto: Orange

Štedrá pomoc v boji s pandémiou
Mimoriadna situácia nie je cudzia ani mimovládnym organizáciám či zdravotníckym zariadeniam. Nadácia Orange preto v polovici marca zriadila Fond pomoci. Jeho cieľom je podporiť organizácie, ktoré pomáhajú v časoch epidémie koronavírusu a zmierňovať dôsledky mimoriadnej situácie. V prvej fáze sa vyčlenila suma 100 000 eur pre takmer 180 000 klientov. Nadácia následne navýšila Fond o ďalších 100 000 eur.

Pomoc prichádza aj od zamestnancov Orangeu
Orange v tejto situácii zriadil Zamestnanecký fond pomoci. Celkovo sa vyzbierala suma 8 712 eur, ktorá sa použije na ochranu ľudí, prevenciu, zamedzeniu ďalšieho šírenia nákazy a eliminácie dôsledkov ohrozujúcich sociálne a ekonomické istoty. Spoločne tak zamestnanci Orangeu pomohli ďalším takmer 6 000 jednotlivcom. Viac informácií nájdete na www.nadaciaorange.sk.

Bezplatná krízová linka pomoci
Súčasná situácia sa nepodpíše len na našej ekonomickej, ale aj duševnej stránke. U každého z nás sa striedajú tie lepšie, ale aj horšie momenty, o to viac, ak sa ocitneme v situácii, s akou sme sa predtým nestretli. Na Slovensku sa lieči na psychiatrické diagnózy až 350 000 ľudí a ďalších 750 000 ľudí s príznakmi je bez liečby. Práve pre túto vzorku ľudí môže byť dlhodobá izolácia, ale aj následný návrat do bežného života, mimoriadne rizikový. Nadácia Orange a Orange sa preto rozhodli podporiť Krízovú linku pomoci, o ktorej viac informácií nájdete na www.krizovalinkapomoci.sk. V prípade potreby môžete využiť bezplatnú nonstop linku na čísle 0800 500 333.

Spolu a zodpovedne na jednom mieste
Benefity pre zákazníkov, ktoré im umožnia zostať v spojení s blízkymi, odporúčania a tipy na zodpovednosť aj vo využívaní telekomunikačnej siete a všetky opatrenia a formy pomoci Orangeu a Nadácie Orange v súvislosti s aktuálnou situáciou nájdete na www.orange.sk/spoluazodpovedne.Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Najčítanejšie