Termokamery pre podniky i nákupné centrá: SWAN ponúka riešenie šité na mieru Foto: Swan

Termokamery pre podniky i nákupné centrá: SWAN ponúka riešenie šité na mieru

19.05.2020 14:33 | Internet | PR

Ako klesá počet prípadov Covid-19, Slovensko sa postupne vracia do bežného režimu, no opatrnosť je stále na mieste. Naďalej platia niektoré obmedzenia, stále chodíme na verejnosti v rúškach a v lokalitách, kde sa predpokladá zvýšený výskyt ľudí, sa zavádzajú nové bezpečnostné opatrenia. Jedným z nich sú termokamery, o ktorých sme ešte pred niekoľkými mesiacmi poriadne ani nechyrovali.

 

Nárast záujmu o túto technológiu je prirodzený. Zvýšená teplota patrí medzi jeden zo základných príznakov ochorenia, ktoré na niekoľko týždňov obmedzilo život v krajine a spôsobilo nemalé škody nielen na ľudských životoch, ale aj na hospodárstve Slovenska. Niet divu, že mnohé firmy si termokamery inštalujú či už pri vstupoch do svojich priestorov alebo na miestach, kde sa pohybujú ich zákazníci.

Jedným z dodávateľov takýchto riešení je aj firma SWAN, a.s., ktorú verejnosť vníma najmä ako silného telekomunikačného operátora. „Sme druhým najsilnejším dodávateľom telekomunikačných služieb v komerčnej sfére a vzhľadom na denné kontakty s našimi zákazníkmi detailne poznáme ich potreby i obavy, ktoré spôsobil koronavírus. Rozhodli sme sa im pomôcť v týchto časoch aj tým, že sme pripravili riešenia, ktoré vieme prispôsobiť podľa konkrétnych potrieb zákazníka od jednoduchého merania teploty pri vstupe do budovy až po kamerové riešenie s dátami ukladanými do cloudu spoločnosti SWAN na ďalšiu analýzu,“ hovorí generálny riaditeľ Roman Vavrík.

Základnou funkciou termokamier je chrániť zdravie ľudí a zabezpečiť plynulosť prevádzky firmy. Zariadenie dokáže vďaka umelej inteligencii identifikovať tvár a zmerať teplotu prostredníctvom termovízneho infračerveného žiarenia.

„Pri tvári bez rúška dokáže systém identifikovať človeka s úspešnosťou až 99,85%. Aj v prípade, ak majú ľudia rúško, úspešnosť ich identifikácie je stále vysoká, až do 95%. Teplotu kamera zmeria bezdotykovo na vzdialenosť až päť metrov za 0,03 sekundy a s presnosťou až na 0,3 stupňa. Zariadenie dokáže okamžite identifikovať osoby so zvýšenou teplotou v reálnom čase,“ spresňuje vedúci produktového oddelenia SWANu Ján Matiaska.

SWAN vzhľadom na možnosť monitoringu väčších priestorov, odporúča svoj produkt pre obchodné reťazce, administratívne budovy, nákupné centrá, úrady, školské zariadenia, stravovacie zariadenia, športoviská, autobusové a vlakové stanice či letiská. Viaceré kamery je možné prepojiť na jeden centralizovaný systém, ku ktorému má klient prístup cez PC alebo cez mobilný telefón.

Riešenie pre zákazníka dokáže SWAN navrhnúť doslova ušité na mieru, podľa jeho požiadaviek.Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Čína reaguje na snahy USA obmedziť TikTok

Čína reaguje na snahy USA obmedziť TikTok

Čína nemieni akceptovať, aby Spojené štáty ukradli akúkoľvek čínsku technologickú firmu a je pripravená zakročiť aj vo veci čínskej firmy ByteDance a jej aplikácie TikTok. Napísal to dnes čínsky denník China Daily, ktorý patrí čínskej komunistickej strane.

Vyhlásenie rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka nečakane presunuli

Vyhlásenie rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka nečakane presunuli

Viac ako pol roka od začatia najsledovanejšieho procesu v novodobých dejinách Slovenska má súd v stredu vyniesť rozsudky nad trojicou obžalovaných z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Na ministerstvo k Remišovej nastúpil niekdajší moderátor O 5 minút 12

Na ministerstvo k Remišovej nastúpil niekdajší moderátor O 5 minút 12

Novým riaditeľom odboru komunikácie na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je od začiatku augusta Michal Dyttert.

Social Awards Slovakia: TOP 9 influencerov, vlogerov a stránok slovenského internetu sú známe (FOTO)

Social Awards Slovakia: TOP 9 influencerov, vlogerov a stránok slovenského internetu sú známe (FOTO)

Anketa Social Awards Slovakia, v ktorom sa hľadajú TOP influenceri, vlogeri či stránky slovenského internetu, pokračuje druhým kolom.

RTVS má nového člena vedenia, ktorý nahradil Mareka Ťapáka

RTVS má nového člena vedenia, ktorý nahradil Mareka Ťapáka

Na post televízneho programového riaditeľa RTVS 1. augusta nastúpil divadelný a filmový režisér Anton Šulík.

V Mexiku bol zavraždený štvrtý novinár od začiatku roka

V Mexiku bol zavraždený štvrtý novinár od začiatku roka

V Mexiku bol v nedeľu zavraždený už štvrtý novinár od začiatku roka. Pablo Morrugares riadil spravodajský web PM Noticias. Zavraždený bol spolu s policajným telesným strážcom v meste Iguala v juhozápadnom mexickom štáte Guerrero, informovala dnes agentúra Reuters.

Bývalá novinárka je novou finančnou riaditeľkou Fundraise Capital

Bývalá novinárka je novou finančnou riaditeľkou Fundraise Capital

Investičná spoločnosť Fundraise Capital má od augusta novú finančnú riaditeľku. Je ňou bývalá banková analytička Slovenskej sporiteľne a niekdajšia redaktorka denníka Pravda Lenka Buchláková.

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Slovensko rozhodlo o tom, ktorí influenceri a vlogeri zabojujú o prvenstvo v 1. ročníku najväčšej ankety v slovenskom online priestore. Viac ako 120-tisíc hlasujúcich vybralo spomedzi dvoch stoviek influencerov a vlogerov 9 finalistov v každej z 9 kategórií Social Awards Slovakia. V 2. kole hlasovania Slováci vyberú troch finalistov v každej kategórii. Víťazov hlasujúci i slovenskí influenceri spoznajú 29. septembra na slávnostnom gala večeri, ktorý odvysiela televízia Markíza na online platforme Markíza Plus. Naplnilo sa aj motto súťaže „S vplyvom prichádza zodpovednosť“. Moderátori Veronika Cifrová Ostrihoňová a Matej „Sajfa“ Cifra sa totiž rozhodli odstúpiť z ankety.

Trnavské rádio je v Trnave 2. najpočúvanejšie

Trnavské rádio je v Trnave 2. najpočúvanejšie

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, po roku opäť monitorovala počúvanosť Trnavského rádia. To si medziročne polepšilo, v Trnave je druhé napočúvanejšie.

Najčítanejšie