Táto kniha vám poradí, ako čeliť koronavírusu! Foto z obálky knihy

Táto kniha vám poradí, ako čeliť koronavírusu!

11.06.2020 17:49 | Internet | Komerčný článok

Mnohí si stále neuvedomujeme, čo vravia odborníci: príde druhá vlna. V prípade, že nebudeme mať vakcínu, by mohla mať oveľa ďalekosiahlejšie následky ako tá prvá.

Kniha Ako čeliť koronavírusu neobsahuje len základné odporúčania ako umývanie rúk a dodržiavanie vzdialenosti medzi ľuďmi. Vysvetľuje stratégie, ktoré používajú odborníci na meranie progresu ochorenia. Pozrieme sa na pandémie v dejinách ľudstva a poučíme sa z nich, aby bola vaša rodina lepšie pripravená na to, čo príde.

Podtitul knihy hovorí jasne: ochráňme svoj domov, školu, pracovisko a spoločnosť pred smrtiacou pandémiou.

Táto kniha vám pomôže vyhotoviť si plán osobnej pripravenosti, ktorý bude možné rýchlo uviesť do praxe. Najlepšia rada, ktorú vám autorka tejto knihy môže dať, je začať sa pripravovať teraz, skôr než vypukne panika.
Veci nevyhnutné pre život ako potrava, voda, lieky a hygienické potreby počas pandémie rýchlo zmiznú a ich nedostatok by mohol trvať počas celej pandémie.

Čo sa dozviete v tejto knihe?

Kniha Ako čeliť koronavírusu z vydavateľstva Príroda je rozdelená na niekoľko kapitol:

1. kapitola sú čisté fakty, čiže pôvod koronavírusu, príznaky, dôsledky, vyliečenie a zotavenie.
2.kapitola hovorí o tom, čo sú pandémie a čo sa od nich dá očakávať.
3.kapitola rozoberá karanténu a izoláciu
4.kapitola sa venuje liečebným postupom v čase pandémie, opatreniam, plánu pripravenosti, dezinfekcii ap.
5.kapitola poradí, ako sa doma pripraviť na pandémiu.
6.kapitola rozoberá pripravenosť komunít, čiže školy, cestovanie, starší ľudia, bezdomovci ap.
7.kapitola vám predostrie, ako asi bude vyzerať budúcnosť.
V závere knihy nájdete napríklad aj Úplný zoznam pandemických zásob.

Prečítajte si úryvok z knihy Ako čeliť koronavírusu:

Pripravte si domácnosť

Keď pripravíte domáce prostredie pre prípad nutnosti krátkej alebo dlhodobej karantény a zaistíte zdravé prostredie, ktoré bude prospievať dobrej kondícii vás aj vašej rodiny, uľaví sa vám. Poďme teda na to.

Počas pandémie bude nevyhnutné častejšie upratovať. Baktérie prežívajú na špinavom povrchu, šíria sa prostredníctvom čiastočiek prachu, a tak zamorujú domácnosť. Sprejové dezinfekčné prostriedky alebo bieliace roztoky dokážu odstrániť baktérie a vírusy zo špinavej plochy.

Aj napriek strachu mnohých, že nákazlivé ochorenie prinesú do domácnosti, Národná agentúra na ochranu zdravia tvrdí, že riziko je malé. Napríklad, mnoho ľudí sa obávalo, že aj COVID0-19 sa môže šíriť takýmto spôsobom, ale štúdie ukázali, že vírus COVID-19 nežije dlho na mäkkých tkaninách, akými sú napríklad koberce, behúne či dokonca oblečenie. Existuje však obava v súvislosti s týmto vírusom na tvrdých povrchoch, akým sú napríklad kľučky či zábradlia, a ruky. Vzhľadom na uvedené môžete urobiť osem okamžitých krokov proti šíreniu baktérií u vás doma.

1. Vyčistite najšpinavšie povrchy: Nastal čas upratovať častejšie, keďže väčšina z nás sa bojí koronavírusu.
2. Agentúra CDC odporúča používať rukavice a dezinfikovať časti domácnosti s veľkým počtom baktérií, odkiaľ hrozí ich šírenie ďalej. Medzi ohniská nákazy patria: kľučky, kohútiky, tlačidlá na toalete, kúpeľňa, záchod, telefóny, klávesnice, diaľkové ovládače, pracovné dosky a stoly.
3. Ak máte deti, vydezinfikujte tvrdé plastové hračky, najmä ak je dieťa choré. Deti prenášajú veľa baktérií, vďaka čomu je ich imunitný systém oveľa silnejší ako náš. No nechcete, aby stará mama ochorela, keď sa s deťmi bude hrať.
4. Vyzúvajte sa pred dverami. Hoci nejde o nevyhnutné pandemické opatrenie, neprinesiete do domu baktérie. Vedeli ste, že baktériu E. coli a ďalších sedem iných baktérií našli na 27 % obuvi? Medzi ďalšie spomínané baktérie patrí napríklad Klebsiella pneumoniae, ktorá spôsobuje zápal močového traktu, a Serratia ficaria, ktorá vyvoláva respiračné infekcie. Keď sa naučíte vyzúvať pri dverách, pomôže vám to udržať zdravú domácnosť.
5. Očistite si mobil. Mobil je plný baktérií – 25 127 baktérií na 2,5 cm2 predurčuje toto zariadenie byť jedným z najšpinavších predmetov, s ktorým prichádzame do kontaktu každý deň. Navyše si ho prikladáme k tvári, odkladáme na kuchynský stôl či iné spoločné plochy! Počas pandemickej hrozby je ideálne nevyťahovať mobil na verejnosti. Ak tak robíte, dezinfikujte si mobil každý deň a vždy, keď ho použijete na verejnosti. Toto preventívne opatrenie zastaví infekciu.
6. Čisté ruky sú základ. Pravdou je, že deti si nepotrpia na čisté ruky. U nás doma máme všade, kde sa najviac zdržiavame, dezinfekčné gély alebo mokré utierky na ruky. Pri umývadlách, drese a na mieste, kde odkladáme kľúče od auta, zase fľašu s dezinfekčným prostriedkom na ruky. Deťom sme dali aj cestovné balenie do školských tašiek a športových vakov.

Vyrobte si vlastný dezinfekčný roztok na ruky

• asi 42,5 gramov izopropylalkoholu
• 1 polievková lyžica čistého gélu aloy pravej
• 15 kvapiek esenciálnych olejov (vyberte si obľúbenú kombináciu)

Milan Buno, knižný publicistaZa hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Najčítanejšie