Spotrebiteľské úvery sa prispôsobujú pandemickej dobe a požiadavkám klientov. Načerpať peniaze možno aj cez mobilnú aplikáciu

Spotrebiteľské úvery sa prispôsobujú pandemickej dobe a požiadavkám klientov. Načerpať peniaze možno aj cez mobilnú aplikáciu Ilustr. foto: 365.bank

Počas pandémie koronavírusu si Slováci požičiavali menej peňazí na nákup hnuteľných vecí, ako je vybavenie domácnosti či nové auto. Príčin môže byť viacero, medzi nimi obava alebo priamo strata zamestnania, pokles príjmu či potreba minimalizovania osobného kontaktu z dôvodu pandémie COVID-19.

Trend v úverovaní obyvateľstva zostáva už niekoľko mesiacov nezmenený. Spotrebiteľské úvery sa v marci medziročne znížili o 9,2 % a ich objem je zhruba o 500 miliónov eur menší než pred rokom, teda pred vypuknutím pandémie. Celkovo mali Slováci ku koncu marca 2021 z bánk požičaných približne 5,1 miliardy eur vo forme spotrebiteľských úverov.

Dopyt po úveroch naďalej zostáva pod tlakom ekonomickej recesie spôsobenej pandémiou. „Ľudia sa obávali straty práce, mnohí o ňu aj prišli, prípadne zostali s deťmi na pandemickej OČR, preto si menej požičiavali a kúpu spotrebného tovaru odložili na lepšie časy. Za nižším záujmom môže byť čiastočne aj lockdown, s ním spojená znížená mobilita ľudí a minimalizovanie osobného kontaktu,“ uvádza Linda Valko Gáliková, PR manažérka 365.bank.

Väčšina bankových spotrebných úverov sa pritom spravidla viaže na potrebu fyzickej návštevy pobočky. Preto online pôžička môže byť komfortným a bezpečným riešením, ako načerpať finančné prostriedky, špeciálne v aktuálnej pandemickej situácii. Navyše rýchlo, bez zbytočnej byrokracie a odkiaľkoľvek.

Možnosť požičať si prostredníctvom mobilnej aplikácie prináša 365.bank za jednotnú sadzbu 5 % ročne. Do nákladov na úver nevstupujú žiadne ďalšie poplatky, ako je poplatok za poskytnutie úveru, vedenie bežného účtu, poistenie či mimoriadna splátka.

„Naším cieľom je zjednodušovať klientom prístup k financiám, a to nielen počas pandémie. Preto v mobilnej aplikácii vybavia okrem svojho daily bankingu napríklad aj pôžičku. Zvolia si požadovanú výšku, dĺžku splácania a vyplnia pár údajov. Celý proces vrátane podpisu zmluvy je plynulý, bezpapierový a plne digitálny,“ uzatvára Gáliková. 

Digitálny úver od 365.bank

Výška úveru
minimálna: 300 eur
maximálna: v závislosti od veku klienta až do 10 000 eur

Dĺžka splácania
minimálna: 3 mesiace
maximálna: závisí od veku klienta a výšky úveru – max. 8 rokov

Poplatky
žiadosť a poskytnutie úveru: 0 eur
splatenie úveru: 0 eur
mimoriadna splátka: 0 eur

Ďalšie parametre:
Bezúčelový, bezpapierový a plne digitálny úver môže mať klient načerpaný do 10 minút.