Telekom vstúpil do metaverza, na Robloxe otvoril hudobný klub, kino a obchod s nahrávkami (VIDEO)

Telekom vstúpil do metaverza, na Robloxe otvoril hudobný klub, kino a obchod s nahrávkami (VIDEO)

Telekom vstúpil do metaverza a vytvoril v ňom svoje virtuálne mestečko Beatland. Návštevníci v ňom nájdu hudobný klub, kino a obchod. Telekom je tak prvým operátorom na svete, ktorý vstúpil do metaverza cez Roblox, informuje operátor v tlačovej správe.

Metaverzum je virtuálny vesmír, v ktorom sa ľudia môžu stretávať, komunikovať, pracovať, nakupovať alebo navštevovať kultúrne podujatia, a to všetko podobne ako v reálnom svete. „Metaverzum je fenomén, ktorý je dnes ešte veľmi náročné definovať a popísať, ale môže byť revolúciou podobne ako internet v 90-tych rokoch. Vyskúšať si metaverzum je pre nás úplne prirodzeným krokom, keďže jeho masívne rozšírenie jednoducho nebude možné bez kvalitnej konektivity,” hovorí Petra Novotná, riaditeľka značky a marketingovej komunikácie Slovak Telekom.

Návštevníci sa do mestečka dostanú cez Roblox, ktorý je aktuálne najvýraznejšou platformou v rámci metaverza. Ľuďom umožňuje pripojiť sa do virtuálneho sveta, v ktorom sa môžu zabávať, komunikovať, hrať sa aj vytvárať vlastné hry a virtuálne svety, ale aj zarábať virtuálnu menu.

Je dostupná cez akékoľvek zariadenie od smartfónov, cez počítače a herné konzoly až po VR headsety. „Roblox je virtuálny svet, ktorým dnes žijú celé komunity a aj napriek tomu o ňom ešte veľká časť verejnosti ešte nepočula. Ak ste medzi nimi, skúste sa na Roblox opýtať svojich detí,” vysvetľuje Petra Novotná.

Otváraciu párty v mestečku Beatland otvorí DJ Boris Brejcha

Celé mestečko Beatland je primárne o umení. Hviezdou otváracej párty bude svetoznámy DJ Boris Brejcha, známy účinkovaním na množstve hudobných festivalov po celom svete vrátane Tommorowlandu. Svoj prvý set bude v Beatlande hrať už 22. apríla o 19:00. „Klubová scéna už dnes v podstate prepája reálny a meta svet - a zároveň neustále hľadá spôsoby ako využiť nové technológie a inovácie. Aj preto som nadšený, že si môžem vyskúšať vstúpiť do metaverza a zahrať svoj set virtuálnej komunite v Beatlande,” povedal Boris Brejcha. Okrem Brejchu v Beatlande zaznejú aj sety od DJov HypeXta a DJ TechTom.