O2 vyčlení telekomunikačnú infraštruktúru do novej spoločnosti O2 Networks

O2 vyčlení telekomunikačnú infraštruktúru do novej spoločnosti O2 Networks Ilustr. foto: O2

Spoločnosť O2 Slovakia vyčleňuje svoju sieťovú infraštruktúru do nového samostatného subjektu, ktorý bude na trhu pôsobiť od 1. júna pod názvom O2 Networks.

O2 Slovakia sa týmto krokom rozdelí na telekomunikačného operátora (pôvodné obchodné meno O2 Slovakia), ktorý bude poskytovať služby pre zákazníkov a správcu a prevádzkovateľa sietí (O2 Networks). Cieľom tejto organizačnej zmeny je zefektívnenie fungovania a manažovania výstavby a prevádzky fyzickej infraštruktúry na jednej strane a dôrazu na poskytovanie služieb zákazníkom na druhej strane, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

Podľa O2 vyčlenenie správy sietí do samostatného subjektu má potenciál priniesť zákazníkom ešte vyššiu mieru nasadenia pri skvalitňovaní parametrov sietí ako aj dôraz na vylepšovanie zákazníckej skúsenosti pri poskytovaní telekomunikačných služieb.

Na svetovom a európskom telekomunikačnom trhu funguje v takejto štruktúre už viacero telekomunikačných operátorov. Jedným z nich je aj spoločnosť O2 Czech Republic, ktorá v danom modeli funguje od roku 2015, a ktorej skúsenosť chce O2 preniesť na slovenský trh.

Skupina O2 na Slovensku, do ktorej patrí aj dcérska spoločnosť O2 Business Services, dosiahla v minulom roku výnosy vo výške 306 mil. eur. Operátor evidoval ku koncu vlaňajška vyše 2,25 mil. aktívnych SIM kariet. O2 prevádzkuje siete druhej, tretej a štvrtej generácie, či samostatnú bezdrôtovú sieť na pripojenie domácností rýchlym internetom. O2 aktuálne investuje prostriedky do výstavby vlastnej 5G infraštruktúry, ktorá bola koncom apríla dostupná pre zákazníkov v 87 lokalitách Slovenska.