Elton John sa stal ďalšou celebritou, ktorá kvôli Muskovi opustila twitter

Elton John sa stal ďalšou celebritou, ktorá kvôli Muskovi opustila twitter Facebook Elton John

Britský hudobník Elton John sa stal ďalšou celebritou, ktorá oznámila, že opúšťa twitter po tom, čo sociálnu sieť kúpil miliardár Elon Musk. Spevák, ktorý vystúpi budúci rok v júni na festivale Glastonbury, svoj odchod zdôvodnil "zmenou politiky" ohľadom dezinformácií, informovala BBC. Musk už skôr oznámil, že jeho prioritou je nemať na sieti takú prísnu cenzúru. V novembri napríklad twitter prestal podnikať kroky proti účtom, ktoré šíria dezinformácie o covide-19.

"Celý život som sa snažil využívať hudbu na to, aby som spájal ľudí. Teraz ma mrzí, keď vidím, ako sú dezinformácie používané na to, aby náš svet rozdelili," napísal známy spevák vo svojom poslednom tweete zverejnenom v piatok popoludní. "Rozhodol som sa, že už nebudem používať twitter v reakcii na ich nedávnu zmenu v politike, ktorá umožní nekontrolované šírenie dezinformácií," dodal.

Elon Musk v reakcii na oznámenie Eltona Johna uviedol, že dúfa, že sa spevák na sociálnu sieť vráti. "Milujem vašu hudbu. Dúfam, že sa vrátite. Existujú nejaké konkrétne dezinformácie, ktoré vás znepokojujú?" napísal.

Musk je teraz najbohatším človekom na svete. Firmu Twitter kúpil v októbri za 44 miliárd dolárov a v spoločnosti odvtedy začal dramatické zmeny, vrátane prepustenia zhruba polovice zamestnancov a väčšiny vedenia s cieľom znížiť náklady. Ako nedávno uviedol americký denník The New York Times, od nástupu Muska do vedenia spoločnosti sa podľa prieskumu prudko zvýšil rozsah problematického obsahu a predtým zakázaných účtov na sociálnej sieti.

Odchod z twitteru odvtedy oznámili napríklad herci Jim Carrey a Whoopi Goldberg, supermodelka Gigi Hadid či hudobník Jack White zo skupiny The White Stripes. Hadid vo svojom oznámení o odchode označila twitter pod Muskovým vedením za "žumpu nenávisti a fanatizmu".