Vodičák vám cez facebook nikto nevybaví, za to vykradnutie vášho účtu je tutovka (FOTO)

Vodičák vám cez facebook nikto nevybaví, za to vykradnutie vášho účtu je tutovka (FOTO) Foto: FB Vodicsky preukaz

Naprieč Facebookom sa opäť objavujú všemožné ponuky na vybavenie vodičského preukazu. Žiadne skúšky, všetko rýchlo a údajne "legálnou cestou". Ide o podvod, na ktorý upozorňuje polícia.

Najčastejšie sa podvodné ponuky objavujú v komentároch pod príspevkami alebo ako príspevky v rôznych skupinách, napríklad ako táto ponuka zverejnená užívateľským profilom "vodičský preukaz".

Jedna z podvodných stránok:

"Táto ponuka vám však čarovne na počkanie vodičák nevybaví a maximálne vás ako švihnutím prútika pripraví o peniaze a zneužije vaše citlivé údaje ako bonus. Vodičský preukaz ani žiaden iný oficiálny doklad vám totiž len tak na počkanie cez internet nikto nedá," upozorňuje polícia.

Podvodníci, ktorí väčšinou komunikujú cez aplikáciu WhatsApp od vás najprv vyžiadajú fotografie alebo skeny dokladu totožnosti a ďalšie citlivé osobné údaje ako adresu, podpis či kontaktné informácie. Následne od vás vypýtajú priamo platbu za "legálny" vodičák.

"Žiaden vodičský preukaz však nikdy neuvidíte a dokonca hrozí, že vaše údaje môžu byť neskôr zneužité na ďalšie podvody," upozorňuje polícia.