Spoluprácu s vydavateľstvom Penty ukončili aj Svedkovia Liehovovi Reprofoto FB SL

Spoluprácu s vydavateľstvom Penty ukončili aj Svedkovia Liehovovi

08.01.2018 14:23 | Internet | mk

 

 


Len pred niekoľkými mesiacmi videoportál Vju.sk odštartoval spoluprácu s viacerými projektami, s ktorými na konci roka v tichosti ukončil spoluprácu. Vydavateľstvo News and Media Holding sa rozhodlo pre veľké zmeny vo videoprodukcii.
Okrem pravidelného satirického seriálu Ťažký týždeň s Janom Gorduličom na Vju.sk končí aj ďalšia satirická relácia Svedkovia Liehovovi.
„Od nového roka sme spoluprácu ukončili, čiže momentálne opäť využívame len naše klasické platformy ako Facebook page a youtube," reagovali tvorcovia satirického projektu pre Omédiách.com.

 Hlavnou postavou projektu je komik Gabo Žifčák ako „Archnalej Gabrlej."

„Spojili sme cirkev a alkohol, čo sú nevyčerpateľné studnice, doslova až do posledného sudu. Cielene parodujeme rituály a veci súvisiace s rímskokatolíckou cirkvou, lebo štatisticky pokrýva 66 % populácie, ale máme množstvo námetov aj pre iné náboženstvá a cirkvi," povedal Žifčák minulý rok na konferencii Marketing Live. Tím tvorcov má 6 ľudí.

Prvé recesistické video zverejnili na konci roka 2016, spoluprácu s Vju.sk spustili v máji 2017. S pokračovaním aj bez Vju.sk nemajú problém. „Pre nás ukončenie spolupráce v podstate znamená, že nie sme viazaní vyjsť každý týždeň s novým videom, čiže sa zamyslíme nad novou stratégiou publikovania postov a samotným contentom, ktorý fanúšikom prinesieme. Vzhľadom na to, že dosť veľa našich fanúšikov nebolo spokojných s prechodom na Vju.sk, tak je predpoklad, že práve fanúšikovia budú mať z tejto zmeny najväčšiu radosť," píšu tvorcovia.

Portál Vju.sk nebola ich hlavná platforma. Videá boli síce najskôr zverejňované na Vju.sk, ale následne boli nasadzovane aj na ich facebookovú stránku a youtube. „Pre nás bolo hlavné budovať si vlastnú fanušikovskú základňu, čo sa nám našťastie stále darí (aj napriek prieskumníkovi)," píšu. Svedkovia Liehovovi využívajú vo videách aj product placement, spustili aj vlastný eshop, kde predávajú produkty s vlastnou značkou.

Na Vju.sk končia aj ďalšie relácie. Podľa informácií Omédiách.com nie je vylúčené, že súčasná podoba Vju.sk skončí alebo sa výrazne zmení. Vydavateľstvo News and Media Holding, ktoré je vlastníkom Vju.sk, si už registruje domény www.pluskatv.sk, a plustv.sk, ktoré môžu nahradiť Vju.sk, a už podľa názvu je zrejmé, že majú prinášať videoobsah.

pošli na vybrali.sme.sk


Kniha novinára o československom agentovi sa stala námetom pre hollywoodsky film

1. Kniha novinára o československom agentovi sa stala námetom pre hollywoodsky film

Kniha novinára  Jaroslava Kmenta Český špión Erwin van Haarlem sa stala námetom pre hollywoodsky film. Autorovi a investigativnemu novinárovi ponúkol spoluprácu producent a scenárista David Klawans.

Fico bude mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

2. Fico bude mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

Predseda Smeru Robert Fico bude vo štvrtok hosťom kontroverzného moderátora Jaromíra Soukupa v TV Barrandov v jeho relácii Duel Špeciál.

Popoluška má tento rok vlastnú známku aj výstavu

3. Popoluška má tento rok vlastnú známku aj výstavu

Filmová rozprávka Tri oriešky pre Popolušku je nielen pre divákov na Slovensku a Česku, ale aj v Nemecku jedným zo symbolov Vianoc.

Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

4. Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

V sobotu mala strana Smer-SD v Trenčíne snem.

ʼNdrangheta. Nenásytná talianska mafia

5. ʼNdrangheta. Nenásytná talianska mafia

´Ndrangheta v prvých rokoch nášho storočia ešte viac zbohatla a presadila sa aj na medzinárodnej úrovni. Dávno totiž vyrovnala krok s globálnym trhom a investovala do obchodných aktivít...

Kaliňák obhajuje konšpirátorov a aj oni ho majú celkom radi

6. Kaliňák obhajuje konšpirátorov a aj oni ho majú celkom radi

Bývalý minister vnútra a poslanec Smeru Robert Kaliňák vo štvrtok zvolal tlačovú besedu, na ktorej kritizoval spravodajské médiá. Naopak mal potrebu zastať sa webu, ktorý šíri hoaxy, antisemitizmus a medicínske bludy.

Šéfredaktor podal výpoveď po tom, ako majiteľ dal do novín nekorektnú antikampaň

7. Šéfredaktor podal výpoveď po tom, ako majiteľ dal do novín nekorektnú antikampaň

To, aké články pôjdu alebo nepôjdu do novín, v nezávislých novinách rozhoduje šéfredaktor. Inzercia je označená a mnohé médiá si dávajú pozor, aby aj platená inzercia bola korektná, antikampaň do novín nepúšťajú. To, čo predviedol majiteľ novín, je ukážkovým príkladom zneužitie novín na nekorektnú špinavú kampaň pred voľbami. Pokračovanie.

YouTube a Facebook ovládajú polovicu trhu s videoreklamou na sieti

8. YouTube a Facebook ovládajú polovicu trhu s videoreklamou na sieti

Internetoví giganti YouTube a Facebook ovládajú dokopy 56 percent trhu s videoreklamou na internete.

Sídlo CNN v New Yorku evakuovali kvôli nahláseným bombám

9. Sídlo CNN v New Yorku evakuovali kvôli nahláseným bombám

Americká polícia v noci na dnes zhruba na dve hodiny evakuovala sídlo televíznej stanice CNN v New Yorku kvôli hláseniu, že v budove bolo ukrytých päť výbušných zariadení.

Zem a Vek do knižníc nepatrí – Verejná výzva OĽaNO županom, primátorom a starostom

10. Zem a Vek do knižníc nepatrí – Verejná výzva OĽaNO županom, primátorom a starostom

Hnutie OĽaNO vyzýva všetkých predsedov samosprávnych krajov, primátorov miest a starostov obcí na Slovensku.

Najčítanejšie