Nezmeškajte nové možnosti, ktoré vás posunú k vysnenej kariére Foto: PEVŠ

Nezmeškajte nové možnosti, ktoré vás posunú k vysnenej kariére

25.09.2017 13:30 | Marketing | PR

Paneurópska vysoká škola prináša od akademického roka 2017/2018 niekoľko pokrokových noviniek. Patrí medzi ne aj nový program Medzinárodné vzťahy a diplomacia alebo online štúdium práva. Prihlášky je možné podať len do 22.9.2017.

 

 

Študujte diplomaciu po slovensky alebo anglicky

Diplomacia je umenie vedieť rokovať, zastupovať svoju krajinu a chrániť jej záujmy podľa zásad medzinárodného práva. Na uplatnenie v službách diplomacie či európskych a medzinárodných inštitúciách sú však potrebné kvalifikované vedomosti týkajúce sa svetového, európskeho i domáceho diania.

Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) ako prvá slovenská vysoká škola otvára na Fakulte práva PEVŠ nový študijný program Medzinárodné vzťahy a diplomacia. Bakalársky stupeň vysokoškolského vzdelania je otvorený v dennej aj externej forme, denné štúdium trvá 3 roky a externé štúdium 4 roky. Absolvent môže ďalej pokračovať v magisterskom štúdiu.

Štúdium je možné absolvovať v slovenskom jazyku s výberom voliteľných predmetov v angličtine, alebo čisto v anglickom jazyku, vďaka čomu bude absolvent vedieť používať minimálne jeden svetový jazyk v odbornej komunikácii. Počas štúdia získa znalosti z oblasti politológie, práva, ekonómie, či dejín, ktoré mu sprostredkujú svetovo uznávaní odborníci zo Slovenska i zahraničia.

Prednášať príde aj bývalý rakúsky prezident

Paneurópska vysoká škola vždy kladie počas výučby dôraz na praktickú výučbu, osobitne na seminároch riešením modelových situácií a praktických príkladov. Prepojenie teórie s praxou študent získava mimoriadnymi prednáškami odborníkov z praxe, najmä z Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ale aj zahraničných a slovenských štátnikov, či profesionálov pôsobiacich v diplomacii. Napríklad už 28. septembra bude študentom prednášať bývalý rakúsky prezident Heinz Fischer.

Cena denného aj externého štúdia je 1 100 EUR za rok pre bilingválne slovensko-anglické štúdium a pre anglické štúdium 2 100 EUR za rok - Prosperita Holding podporí všetkých študentov prvého ročníka štipendiom vo výške 1 500 EUR. Vďaka výborným výsledkom študenti vedia podstatne ušetriť aj v ďalších ročníkoch, keďže spoločnosť Prosperita Holding, a.s., udeľuje štipendium pre 10% študentov oboch programov (slovensko-anglický, anglický) vo výške 1 500 EUR.

Možnosť študovať z domu

Na Fakulte práva PEVŠ od akademického roka 2017/2018 ponúkame možnosť sledovania prednášok online. Nový modul online podpory zefektívni štúdium a ušetrí študentom čas. Vzdelávať sa totiž v tomto prípade môžu priamo z domu či práce a za prednáškami nemusia cestovať do bratislavského sídla školy. Kvalita štúdia a podmienky na jeho úspešné absolvovanie ostávajú bez zmeny.

Online podpora umožní, aby študenti v prípade neúčasti na prednáškach mohli získať všetky potrebné informácie a nevymeškávali. K dispozícii im budú aj všetky online zdroje PEVŠ, vrátane prístupu do knižnice, k elektronickým vedeckým databázam, právnemu informačnému systému C.H. BECK. Taktiež konzultácie svojich akademických a študijných otázok môžu vykonávať prostredníctvom elektronických komunikačných kanálov.
Semináre (uplatňujú sa v prípade dennej formy štúdia), postupové skúšky aj štátne skúšky, vrátane obhajob záverečných prác je potrebné absolvovať v sídle školy v Bratislave.

Viac informácií nájdete na www.paneurouni.com.Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel v Ríme taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone, ktorý vytvoril stovky filmových melódií. Jeho osobnosť si RTVS pripomenie dnes o 20:30 na Jednotke filmom Vtedy na Západe a o 23:30 na Dvojke v relácii Anjeli strážni Ennia Morriconeho.

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Najčítanejšie