Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test za mobilné siete na Slovensku už piaty raz po sebe za tri roky

Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test za mobilné siete na Slovensku už piaty raz po sebe za tri roky

30.10.2017 12:59 | Marketing | PR

Slovak Telekom potvrdil najlepšie výsledky v hlasových i dátových kategóriách vo všetkých kategóriách.

 

 

Slovak Telekom dosiahol ďalší míľnik v prestížnych testoch sietí spoločnosti P3 Communications. Stal sa jediným a prvým slovenským operátorom, ktorý získal ocenenie Best in Test od P3 Communications po piaty raz po sebe za tri roky. P3 je nezávislá konzultačná spoločnosť realizujúca certifikované merania mobilných sietí na celom svete.

Po získaní Best in Test certifikátov za posledné dva roky Slovak Telekom vylepšil svoje siete, rozšíril ich pokrytie vrátane LTE-A expanzie do viacerých lokalít a implementoval technológiu VoLTE.

Telekom má naďalej najlepšie výsledky na Slovensku

Podľa nezávislých meraní P3 Communications dosiahol Slovak Telekom najlepšie výsledky v celkovom teste, získal najviac bodov a certifikát Best in Test.

Opäť boli do testu zapojené všetky štyri slovenské siete a Slovak Telekom získal v teste až 887 bodov, ostatní operátori získali spolu 829, 674 a 463 bodov. Je to najvyšší počet bodov, aký Slovak Telekom doposiaľ v teste získal.

Výsledok P3 testu potvrdil úspech Slovak Telekom v dosahovaní vysokých hodnôt vo veľkých i malých mestách a kvalitu potvrdil i na cestách počas testu.

„Toto je bezprecedentný úspech pre mobilné siete Slovak Telekomu a som skutočne rád, že sme vyhrali test po piaty raz. Vyhrať raz alebo dva razy môže byť náhoda, ale päť ráz po sebe je viac ako iba zhoda okolností. Je to dôkaz, že horlivosť a záväzok, ktoré náš tím preukázal v posledných rokoch v snahe priniesť najlepšiu zákaznícku skúsenosť i kvalitu služieb, sa napokon vyplatil. Slovak Telekom dosiahlo úspech cez pokračujúce zlepšenia a rozšírenia i cez postupný pozicioning trhového inovátora uvádzajúce nové technológie ako LTE-Advanced či špeciálne ukážky. Neinvestujeme iba do nových funkcií, ale berieme si poznatky z minulých testov a vylepšujeme zákaznícku skúsenosť, čo sa potvrdilo najvyšším skóre v teste vôbec. Tento výsledok jasne potvrdil, že naše siete patria medzi najlepšie na svete," uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.

Marič zároveň dodal: „Najdôležitejší odkaz pre zákazníkov znie: 'ako Telekom zákazník máte excelentnú kvalitu služieb na slovenskom trhu'. Neponúkame iba najkvalitnejšie pokrytie, ale aj najvyššiu kvalitu hlasu, najkratší čas spojenia hovorov, najvyššiu spoľahlivosť pri uskutočnení hovorov, najlepšie rýchlosti pri sťahovaní i odosielaní dát, najrýchlejšie reakčné časy, doby sťahovania či sledovanie YouTube. P3 Communications test dokázal, že ST má najlepšiu zákaznícku skúsenosť na celom Slovensku: vo veľkých i malých mestách, aj na cestách."

Telekom znova vyhral obe kategórie

Podľa meraní P3 Communications Slovak Telekom získal najvyššie skóre v oboch hlavných kategóriách: hlasové i dátové služby.

Silné výsledky v hlasových službách boli zaznamenané vo všetkých kategóriách a Slovak Telekom v nich potvrdil:

  • vynikajúcu spoľahlivosť hovorov vo väčších i menších mestách, aj na cestách v porovnaní so všetkými súpermi
  • najkratší čas spojenia oproti konkurencii vo všetkých oblastiach
  • najlepšiu kvalitu hovorov spomedzi všetkých operátorov
  • plnú funkčnosť VoLTE, vrátane fungovania v náročných podmienkach a dosahovania veľmi krátkeho času spojenia

Merania dátových služieb priniesli najlepšie výsledky pre Slovak Telekom vo všetkých kategóriách: veľké i malé mestá, aj na cestách. Navyše výsledky testu potvrdili:

  • Slovak Telekom získal najlepšie skóre v každej kategórii vo všetkých regiónoch (prezeranie stránok, sťahovanie a posielanie súborov, YouTube)
  • Slovak Telekom má najrýchlejšie dátové siete a v teste dosiahol maximá 240 Mbps na downloade a 48 Mbps na uploade
  • Slovak Telekom prekonal konkurentov v rýchlosti dát s veľkým odstupom, miestami sú rýchlosti až štvornásobne vyššie v sieti ST
  • v YouTube testoch má Slovak Telekom najkratší čas štartu videa a celkovo výborné výsledky v streamingu

Metodika testu
Aktuálny test na Slovensku zahŕňal väčšie i menšie mestá, aj vybrané hlavné trasy ciest. Detailný test zhrnul merania a vyhodnotil viaceré parametre ako napríklad sťahovanie a odosielanie súborov, čas načítania internetových stránok, prácu a načítanie YouTube videí.

Testy P3 Communications boli realizované v 2G, 3G a 4G sieťach štyroch operátorov počas septembra 2017.

Certifikát a ďalšie detaily na webe P3 Communications

Podobne ako pri minulých víťazstvách v testoch, Slovak Telekom aj tentokrát ponúka médiám i verejnosti odkaz na webovú stránku P3, kde možno nájsť certifikát Best in Test a ďalšie detaily i výsledky z testu a meraní.

Odkaz na test: http://www.p3-networkanalytics.com/certificates/certificates-by-country/Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa Telekomunikačného úradu

Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa Telekomunikačného úradu

Lokálni poskytovatelia telekomunikačných služieb na Slovensku požiadali v otvorenom liste vládu SR, aby neschválila návrh na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorý chce na parlamentné hlasovanie predložiť ministerstvo dopravy.

Indická novinárka zverejnila svedectvo o hrôzach pandémie koronavírusu (VIDEO)

Indická novinárka zverejnila svedectvo o hrôzach pandémie koronavírusu (VIDEO)

Suzuki Ertiga Barkhy Dutt prešla za stovku dní okolo 23 tisíc kilometrov. Indická novinárka na tejto dlhej ceste zaznamenávala utrpenie svojich chudobných spoluobčanov v mestách a dedinách za pandémie spôsobenej šírením koronavírusu. Na cestu sa vydala v marci, píše agentúra AFP.

Zabudnutý na zastávke, Telekom v reklame promuje nekonečné dáta (VIDEO)

Zabudnutý na zastávke, Telekom v reklame promuje nekonečné dáta (VIDEO)

 Po spote s neposlušnou dátujúcou babičkou či závislým dedkom Telekom pokračuje v sérii humorných spotov.

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

 Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK) sa od 13. júla stal Lukáš Diko, ktorý prevzal vedenie redakcie občianskeho združenia.

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí...

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Americky prezident Donald Trump prvýkrát potvrdil, že Spojené štáty v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti ruskej Agentúre pre výskum internetu (AII).

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Najčítanejšie