Chystáte sa do Bratislavy? Myslite na spoľahlivý odvoz Foto: Shutterstock

Chystáte sa do Bratislavy? Myslite na spoľahlivý odvoz

22.06.2018 17:08 | Marketing | PR

Najnavštevovanejšia turistická destinácia Slovenska ponúka vo svojej jedinečnej atmosfére množstvo zaujímavých miest, skvelú kuchyňu, kultúrne podujatia a pamiatky, ktoré dokumentujú jej históriu. Ak ich chcete zaručene a pohodlne nájsť, vyhnúť sa problematickým dopravným úsekom a komplikovanému parkovaniu, spoľahnite sa na služby taxi Bratislava Viedeň. Svoje mesto poznáme ako vlastnú dlaň.

 

Bratislava ide cez žalúdok

Či máte radi stredoeurópsku kuchyňu, ktorá má korene v Rakúsko-Uhorsku, alebo uprednostňujete ázijskú s nádychom luxusu, určite vás v Bratislave máme kam zaviezť. Gastronómia je tu čoraz vyspelejšia, minipivovary čoraz rozšírenejšie a káva vo vychytených kaviarňach čoraz voňavejšia. Nehovoriac o vínach z tunajšieho regiónu, ktoré už v stredoveku pili aj v Taliansku či Nemecku. Tie najlepšie vína z Bratislavy aj z celého Slovenska môžete ochutnať v Národnom salóne vín na Hlavnom námestí. Po jeho návšteve určite oceníte odvoz luxusnou limuzínou.

Bratislavský hrad

Navštíviť Bratislavu a obísť hrad by bolo ako ignorovať v Paríži Eiffelovku. Nemožno si ho nevšimnúť: Na skalnom výbežku Malých Karpát vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja si jeho charakteristické štyri nárožné veže určite všimnete z viacerých miest. Vzácna národná kultúrna pamiatka je sídlom Historického múzea SNM a park, ktorý ju obklopuje, ponúka nádherné výhľady na celé mesto.

Historické centrum

Centrum Bratislavy odporúčame prebrázdiť po vlastných. Vyložíme vás na jeho okraji, aby ste si mohli vychutnať uličky s prekrásnymi palácmi, ktoré sú sídlami úradov, múzeí či galérií. Nezabudnite prejsť cez magickú Michalskú bránu, nakuknúť do zákutí mestských hradieb, poprechádzať sa po Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí, splynúť s ruchom barov a kaviarničiek či upokojiť sa v posvätnej atmosfére Dómu sv. Martina.

Vyhliadky

Ak máte radi pohľad z výšky kombinovaný s výnimočnou gastronómiou, určite sa nechajte vyviezť do reštaurácie UFO nad Mostom SNP. Osemdesiatpäť metrov prekonáte vo výťahu za štyridsaťpäť sekúnd a vďaka tomu uvidíte nielen mnoho pamätihodností mesta, ale za ideálneho počasia aj panorámu vo vzdialenosti až sto kilometrov. Ďalší fascinujúci pohľad sa vám naskytne z najvyššej veže na Slovensku – televízna veža na Kamzíku má výšku 635 metrov a v reštaurácii s vyhliadkovou plošinou sa môžete občerstviť špecialitami zo sezónnych ingrediencií.

Oddych v zelenom

Keď sa nasýtite ruchu, architektúry a histórie a zatúžite oddýchnuť si pod korunami stromov, zamierime na miesta, ktoré sú zelenou oázou Bratislavy. Môžete sa rozhodnúť pre Sad Janka Kráľa, ktorý je najstarším verejným parkom v strednej Európe a okrem nádhernej zelene ponúka aj kultúrne podujatia. Alebo sa môžete naboso rozbehnúť po trávnikoch v Medickej záhrade v Starom meste, prípadne si prejsť turistické chodníky v lokalite Železnej studničky. Lesopark láka nielen svojím prírodným bohatstvom, ale aj možnosťami člnkovania, rybolovu alebo cyklistiky či sedačkovou lanovkou na Kolibu.

Dunaj

Pohľad na mohutný tok Dunaja vás môže sprevádzať nielen pri prechádzke po nábreží alebo na krásnej promenáde pri nákupnom centre Eurovea s kaviarničkami a reštauráciami. Dunaj stojí za to zažiť aj priamo na palube lode, ktorá vás dopraví až k hradu Devín, ktorý sa týči vo výške 212 metrov nad morom. Na hradnom brale nad sútokom Dunaja a Moravy môžete navštíviť aj múzeum s pútavými expozíciami. Loďou sa počas letných víkendov dostanete aj do jedného z najromantickejších múzeí moderného umenia v Európe. Danubiana sa nachádza necelých 20 kilometrov od Bratislavy a okrem výtvarných diel svetových umelcov ponúka zážitok z jedinečnej architektúry a obrovský park na polostrove na rozhraní Slovenska, Rakúska a Maďarska.

Špecialitka pre fajnšmekrov

V bohatej histórii Bratislavy nemožno poprieť ani štyridsaťročné obdobie socializmu a pre tých, ktorí by sa chceli zamerať práve na túto časť dejín hlavného mesta, existuje možnosť špeciálnej prehliadky pamätníkov tejto éry. Ako dopravný prostriedok zvolili organizátori starú škodovku, ktorá k socialistickým časom neodmysliteľne patrí. Ak by ste však chceli túto tvár slovenskej metropoly spoznať vo väčšom pohodlí, k míľnikom prehliadky vás zavezie bratislava-airport-taxi.com.

 

pošli na vybrali.sme.sk


V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

1. V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

V centre Berlína sa pobili desiatky fanúšikov dvoch súperiacich YouTuberov, ktorí sa na internete zahŕňali nadávkami. Polícia musela nasadiť obušky a slzný plyn, pri zákroku zaistila tiež dva nože.

Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

2. Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

SMS správa medzi Marianom Kočnerom a Jaroslavom Haščákom o odj…ní nejakého „čuráka“ nebola jediná komunikácia medzi obvineným z vraždy Jána Kuciaka a šéfom finančnej skupiny Penta. Haščák mal s Kočnerom podľa vyšetrovateľa, ktorý skúmal ich vzájomnú komunikáciu, „veľmi blízky a priateľský vzťah.“

Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

3. Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

V tomto roku oslavuje Nadácia Orange okrúhle jubileum. Už 20 rokov prostredníctvom nadačných aktivít pomáha formovať zodpovednú a ohľaduplnú spoločnosť, podporuje aktívnych ľudí, inšpiruje, motivuje a mení Slovensko na lepšie miesto.

Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

4. Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

Denník N zverejnil prvé podrobnosti z uznesenia o vznesení obvinenia Marianovi Kočnerovi, ktoré ukazujú ako vyzeral mechanizmus vydierania vplyvných ľudí, pri ktorom mu okrem bývalej milenky Aleny Zsuzsovej vypomáhali aj ďalší.

Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

5. Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

 Společnost Microsoft začala v Česku nabízet svou službu Microsoft News.

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

7. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

8. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

9. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

10. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Najčítanejšie