HelpFest na Devine už tuto sobotu Koncerty, zábava a hry pre celu rodinu, ľudia s hendikepom vstup bezplatný Foto: Helpfest

HelpFest na Devine už tuto sobotu Koncerty, zábava a hry pre celu rodinu, ľudia s hendikepom vstup bezplatný

05.06.2019 07:35 | Marketing | PR

V sobotu 8. júna sa  na parkovisku pod bratislavským hradom Devín predstavia známi umelci s veľkým srdcom na podujatí HelpFest 2019. HelpFest už niekoľko rokov pomáha hendikepovaným deťom a ich rodičom vyzbierať finančné prostriedky na drahú a náročnú liečbu.


 
„Pomoc deťom sa pre nás pred niekoľkými rokmi stalo životným poslaním. Už sme sa niekoľkokrát presvedčili, že osud našich detí nie je ľahostajný ani cudzím ľuďom a že nám v našom snažení pomáhajú aj známe osobnosti. Všetky, samozrejme, bez nároku na honorár,“ povedala Zuzana Ryšavá z občianskeho združenia Paulínka, spoluorganizátorka podujatia.
 
HelpFest už má svoju tradíciu a po 5 rokoch vo Vlčkovciach pri Trnave sa HelpFest po prvý raz predstaví v Bratislave a to priamo pod hradom Devín už 8. júna 2019. Toto miesto vyberali organizátori aj s ohľadom na hendikepovaných návštevníkoch, pretože priamo pod hradom a rovnako tak aj priamo pod pódium na zdravotne znevýhodnených návštevníkov žiadna bariéra. Hendikepovaní návštevníci aj ich sprievod majú vstup na festival, samozrejme, zadarmo.
 
HelpFest sa pod hradom Devín začne 8. júna už od 10.hodiny, kedy ponúkne program pre celú rodinu. Tých najmenších ešte pred poludním potešia svojimi pesničkami Paci Pac a detské predstavenie Čert a husár predvedie Divadelná formácia UŽ. Určite sa však malí aj veľkí môžu tešiť na známe skupiny Fragile a Kochanski, ale aj na hviezdy ako Cimbal Brothers so Svetlanou Rymarenko a Linu Mayer. V programe deti podporia aj Páni času a večer zakončí ohňová show. Programom budú celý deň návštevníkov sprevádzať Janka Hospodárová a Patrik Herman.

 
Tento ročník HelpFestu bude výnimočný, lebo svoje brány tu otvorí aj aj Salón Vozičkár info, ktorý ponúka unikátnu kombináciu výstavy, konzultácií a mikro-vzdelávania pre ľudí s hendikepom. Celý deň sa bude niesť v duchu ekológie, k čomu prispejú aj rôzne ekoaktivity. Súčasťou podujatia HelpFest 2019 budú aj sprievodné akcie ako dielničky pre detičky, SWAP, maľovanie na tvár,  lukostreľba rôzne iné športové súťaže či letové ukážky dravcov. Súčasťou tohto ročníka bude aj BLACK BOX – interaktívny objekt pre vidiacich o nevidiacich. Vstup do „čiernej kocky“ evokuje vidiacemu nástrahy a bariéry, ktoré musí nevidiaci denne prekonávať. Verejnosť sa zoznámi aj so základnými pomôckami pre nevidiacich. Súčasťou prezentácie je Záhon pre nevidiacich, Pocitový chodník, chôdza so slepeckou paličkou a výstava diel nevidiacich detí z projektu Darujem ti tulipán.
 

Spoluorganizátor Peter Štafen z Wings for Human dodal: „Helpfest 2019 spája ľudí bez rozdielu. Či je niekto zdravý alebo má hendikep, rovnako cítime, hľadáme priateľstvá, užívame si hudbu, prírodu, hry a radi spoznávame nové.  V rámci programu návštevníci môžu prísť aj do našej Minizoo a sokoliarne na Devíne, kde vytvárame pracovný priestor pre ľudí so znevýhodnením. Veríme, bude dobré počasie a vznikne veľa nových priateľstiev.“

Účelom podujatia  je vyzbierať peniaze pre konkrétne deti a mladých ľudí, ktorí trpia závažným neurologickým ochorením detskou mozgovou obrnou. Najmä na zaobstaranie invalidných vozíkov a na zabezpečenie špeciálnych záťažových terapií.  

Facebook HelpFest:        https://www.facebook.com/HelpFestSlovakia

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie