HelpFest na Devine už tuto sobotu Koncerty, zábava a hry pre celu rodinu, ľudia s hendikepom vstup bezplatný Foto: Helpfest

HelpFest na Devine už tuto sobotu Koncerty, zábava a hry pre celu rodinu, ľudia s hendikepom vstup bezplatný

05.06.2019 07:35 | Marketing | PR

V sobotu 8. júna sa  na parkovisku pod bratislavským hradom Devín predstavia známi umelci s veľkým srdcom na podujatí HelpFest 2019. HelpFest už niekoľko rokov pomáha hendikepovaným deťom a ich rodičom vyzbierať finančné prostriedky na drahú a náročnú liečbu.


 
„Pomoc deťom sa pre nás pred niekoľkými rokmi stalo životným poslaním. Už sme sa niekoľkokrát presvedčili, že osud našich detí nie je ľahostajný ani cudzím ľuďom a že nám v našom snažení pomáhajú aj známe osobnosti. Všetky, samozrejme, bez nároku na honorár,“ povedala Zuzana Ryšavá z občianskeho združenia Paulínka, spoluorganizátorka podujatia.
 
HelpFest už má svoju tradíciu a po 5 rokoch vo Vlčkovciach pri Trnave sa HelpFest po prvý raz predstaví v Bratislave a to priamo pod hradom Devín už 8. júna 2019. Toto miesto vyberali organizátori aj s ohľadom na hendikepovaných návštevníkoch, pretože priamo pod hradom a rovnako tak aj priamo pod pódium na zdravotne znevýhodnených návštevníkov žiadna bariéra. Hendikepovaní návštevníci aj ich sprievod majú vstup na festival, samozrejme, zadarmo.
 
HelpFest sa pod hradom Devín začne 8. júna už od 10.hodiny, kedy ponúkne program pre celú rodinu. Tých najmenších ešte pred poludním potešia svojimi pesničkami Paci Pac a detské predstavenie Čert a husár predvedie Divadelná formácia UŽ. Určite sa však malí aj veľkí môžu tešiť na známe skupiny Fragile a Kochanski, ale aj na hviezdy ako Cimbal Brothers so Svetlanou Rymarenko a Linu Mayer. V programe deti podporia aj Páni času a večer zakončí ohňová show. Programom budú celý deň návštevníkov sprevádzať Janka Hospodárová a Patrik Herman.

 
Tento ročník HelpFestu bude výnimočný, lebo svoje brány tu otvorí aj aj Salón Vozičkár info, ktorý ponúka unikátnu kombináciu výstavy, konzultácií a mikro-vzdelávania pre ľudí s hendikepom. Celý deň sa bude niesť v duchu ekológie, k čomu prispejú aj rôzne ekoaktivity. Súčasťou podujatia HelpFest 2019 budú aj sprievodné akcie ako dielničky pre detičky, SWAP, maľovanie na tvár,  lukostreľba rôzne iné športové súťaže či letové ukážky dravcov. Súčasťou tohto ročníka bude aj BLACK BOX – interaktívny objekt pre vidiacich o nevidiacich. Vstup do „čiernej kocky“ evokuje vidiacemu nástrahy a bariéry, ktoré musí nevidiaci denne prekonávať. Verejnosť sa zoznámi aj so základnými pomôckami pre nevidiacich. Súčasťou prezentácie je Záhon pre nevidiacich, Pocitový chodník, chôdza so slepeckou paličkou a výstava diel nevidiacich detí z projektu Darujem ti tulipán.
 

Spoluorganizátor Peter Štafen z Wings for Human dodal: „Helpfest 2019 spája ľudí bez rozdielu. Či je niekto zdravý alebo má hendikep, rovnako cítime, hľadáme priateľstvá, užívame si hudbu, prírodu, hry a radi spoznávame nové.  V rámci programu návštevníci môžu prísť aj do našej Minizoo a sokoliarne na Devíne, kde vytvárame pracovný priestor pre ľudí so znevýhodnením. Veríme, bude dobré počasie a vznikne veľa nových priateľstiev.“

Účelom podujatia  je vyzbierať peniaze pre konkrétne deti a mladých ľudí, ktorí trpia závažným neurologickým ochorením detskou mozgovou obrnou. Najmä na zaobstaranie invalidných vozíkov a na zabezpečenie špeciálnych záťažových terapií.  

Facebook HelpFest:        https://www.facebook.com/HelpFestSlovakia

pošli na vybrali.sme.sk


Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

1. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

2. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

3. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

4. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

5. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

6. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

7. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

8. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

9. Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

Poľskej vládnucej strane Právo a spravodlivosť (PiS) pripadne podľa vicepremiéra Jaroslawa Gowino v prípade volebného víťazstva úloha vrátiť médiá pôsobiace v jeho krajine do poľských rúk. Informoval o tom internetový portál Onet.pl. Gowin je presvedčený o tom, že zahraniční majitelia médií budú vždy reprezentovať záujmy tej krajiny, odkiaľ pochádzajú.

Sloboda médií je na Balkáne podľa pozorovateľov v rastúcom ohrození

10. Sloboda médií je na Balkáne podľa pozorovateľov v rastúcom ohrození

 

Viac ako tretina útokov na slobodu prejavu novinárov z rokov 2018 a 2019 sa udiala na Balkáne, pričom za polovicou z nich stáli priamo miestne vlády. S odkazom na oznámenie generálneho tajomníka Európskeho zväzu novinárov Ricarda Gutierreza o tom informovala agentúra Reuters. Útokov na novinárov pritom podľa neho stále pribúda.

"Sloboda médií je na ústupe všade v Európe, ale situácia v tomto regióne (na Balkáne) je horšia, než kdekoľvek inde," uviedol Gutierrez v stredu na záver dvojdňovej konferencie organizovanej Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v Sarajeve. Mnoho novinárov z Albánska, Turecka, Bosny, Macedónska či Srbska na nej hovorili o strastiach pri výkone ich povolania.

Viac ako tretina zo 79 útokov na slobodu prejavu novinárov zaznamenaných v Európe sa udiala práve na Balkáne. Podľa Gutierezzu pritom ohrozenie novinárskej práce začína u politikov, ktorí hovoria o žurnalistoch spôsobom podnecujúcim násilnosti.

Časť viny podľa neho leží tiež na miestnych súdoch, ktoré prešetrujú sťažnosti podané novinármi príliš pomaly, alebo sa nimi vôbec nezaoberajú. Mnoho útokov na žurnalistov pritom súvisí s ich prácou pri odkrývaní korupčných afér.

Štefica Galićová, editorka bosnianskeho nezávislého spravodajského portálu tacno.net, na konferencii uviedla, že bola kvôli svojej práci niekoľkokrát fyzicky napadnutá, súdy však všetky jej žaloby proti útočníkom zamietli. "Nehľadiac na to, ako veľmi bojujem, všetky bitky prehrávam," povedala Galićová. "Budem naďalej pracovať, nikoho sa nebojím," dodala.

Námestník britského ministra zahraničia Tariq Ahmad na konferencii sľúbil, že Spojené kráľovstvo poskytne na podporu nezávislých médií na západnom Balkáne desať miliónov libier. Ochrana miestnych novinárov je podľa jeho slov pre Britániu prioritou.

Najčítanejšie