Admin stránky Harabina sa chválil spoluprácou s veľkými firmami, ktoré o ňom ani netušia Agentúra LJSTUDIO sa chválila aj touto kreatívou pre Tatra banku.Tá spoluprácu poprela, agentúra fotku zo stránky odstránila. Reprofoto ljsudio.sk

Admin stránky Harabina sa chválil spoluprácou s veľkými firmami, ktoré o ňom ani netušia

17.01.2020 12:32 | Marketing | mk

Chyba Facebooku odhalila nielen adminov mnohých stránok, ale aj pochybné praktiky jednej agentúry.

 Jedným z anonymných adminov facebookovej stránky Štefana Harabina je aj Lukáš Fabo, ktorý je majiteľ a šéf agentúry LJSTUDIO creatives. Ukázala to minulý týždeň chyba Facebooku, keď niekoľko hodín sociálna sieť ukazovala aj mená adminov, ktorí boli v anonymite. Preto napríklad admini satirickej stránky Zomri facebookovú stránku vypli.

Meno admina stránky Harabina - Lukáša Faba - si všimol web infoseucurity.sk, ktorý v článku spomenul aj to, že v zozname klientov, ktoré má jeho agentúra na stránke, sa prácou pre Harabina nepochválil.

Krátko na to, ako web Infosecurity upozornil na zoznam klientov agentúry, ktorí tvorili známe veľké spoločnosti, zo zoznamu odstránili šiestich klientov – napríklad ESET, Zoznam.sk a Dennik SME, TV JOJ, LBG.

Screenshoty, ktoré vyhotovil web Infosecurity.sk 16.1.2020

Za krátko zoznam klientov zo stránky odstránili úplne a dnes vypli veľkú časť stránky aj s ukážkami práce, napríklad pre Tatra banku či HB Reavis.

Zvyčajne si agentúry uvádzajú na svoju stránku ako referencie klientov, pre ktorých spolupracujú a ktorí s uvedením svojho loga na stránke aj súhlasila. V tomto prípade to tak nie je.

Odporúčame aj: Chyba Facebooku odhalila, kto spravuje stránku Roberta Fica (FOTO)

Viaceré firmy, ktoré agentúra uviedla ako svojich klientov, sme oslovili. Z tých, ktoré zatiaľ na naše otázky odpovedali, ani jedna spoluprácu s agentúrou LJSTUDIO creatives nepotvrdila:

"Slovenská sporiteľňa neeviduje žiadnu spoluprácu s agentúrou LJSTUDIO creatives, rovnako tak nedala súhlas na zverejnenie svojho loga na danej webstránke," povedala pre Omediach.com hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

"Spomínaná spoločnosť nie je, ani nikdy nebola našim dodávateľom, nikdy sme s ňou nespolupracovali," povedala hovorkyňa Orange Alexandra Piskunová.

„Po internej analýze sme nenašli žiadny záznam o spolupráci s touto agentúrou. Keďže však na Slovensku spolupracujeme so stovkami dodávateľov, mohla byť predmetná agentúra v pozícii subdodávateľa. Samozrejme budeme kontaktovať aj priamo agentúru a zisťovať, prečo sme boli uvedení v jej referenciách,“ reagovala pre Omediach.com Zuzana Pardubská, PR Manager pre Slovensko spoločnosti ESET.

„S uvedenou firmou sme nemali žiadny priamy dodávateľsko-odberateľský vzťah, neposkytli sme jej súhlas na používanie nášho obchodného mena alebo loga a požiadali sme ju o odstránenie referencií z web stránky,“ reagoval hovorca Tatra banky Boris Fojtík.

Aktualizácia o stanovisko Lukáša Faba zo spoločnosti LJSTUDIO creatives 19:00: "Pre všetkých klientov, uvedených v našich referenciách sme pracovali ako priamy dodávateľ alebo subdodávateľ. V prípade subdodávok si veľké spoločnosti nemajú šancu pamätať všetkých subdodávateľov. V prípade Tatra banky sme získali za projekt aj branžové ocenenania, ktoré posielam v prílohe (tu a tu)," reagoval Lukáš Fabo. Tvrdí, že pre Eset realizovali výstup pre ich HR oddelenie ako subdodávateľ, pre Slovenskú sporiteľňu projekt Ľudia ako ja z roku 2015, pre Orange sériu bannerov ako subdodávateľ.

 

Na otázku prečo zoznam klientov vymazal neodpovedal. Jeho spoločnosť odstránila zo svojej stránky všetky informácie o projektoch a klientoch, vypla aj svoj profil na sociálnych sieťach. Zmazal aj fotku a údaje zo svojho facebooku.

Screenshot, ktorý vyhotovil web Infosecurity.sk pred 17.1.2020

Pre Infosecurity.sk sa Fabo vyjadril takto k adminovaniu Harabinovej stránky: „Moja agentúra nepracuje na kampani pána Harabina. Som jedným z adminov p. Harabina a to len z dôvodu, že ma môj dlhoročný kamarát Peťo Šulek (člen kandidátky) požiadal o pomoc pri vytvorení postu. Je ich social media manager. Ak ste si všimli je druhým adminom a pokiaľ ste si pozreli históriu postov zistíte, že som žiadny iný nevytváral. Som apolotický človek a nevidel som v tom problém.“

Ukázalo sa, že nehovoril pravdu. Denník N má k dispozícii printscreen aj s ďalším príspevkom, ktorý Fabo Harabinovi upravoval. Fabo nakoniec Denníku N priznal, že bývalému sudcovi pomáhal viackrát. „Je to možné, mohlo sa to stať,“ pripustil.

pošli na vybrali.sme.sk


Do BILLA športovej rodiny pribudla biatlonistka Paulína Fialková

Do BILLA športovej rodiny pribudla biatlonistka Paulína Fialková

Spoločnosť BILLA sa dlhodobo snaží apelovať na verejnosť aj v oblasti zdravého stravovania v kombinácií s pravidelným pohybom. Je partnerom mnohých športových aktivít a podujatí, podporuje však aj šikovných slovenských športovcov. Vo februári k súčasným mužským ambasádorom pribudla úspešná biatlonistka Paulína Fialková, aktuálne bojujúca o medaily na Majstrovstvách sveta v biatlone v Taliansku.

Vyzývame politikov a političky, aby nepoužívali dezinformácie v politickom súboji

Vyzývame politikov a političky, aby nepoužívali dezinformácie v politickom súboji

Pár dní pred voľbami 50 osobností občianskeho a podnikateľského života posiela politikom výzvu s názvom Klamať sa nemá.

Vydavateľstvo Mladá fronta je v úpadku, rozhodol súd

Vydavateľstvo Mladá fronta je v úpadku, rozhodol súd

Vydavatelství Mladá fronta a. s. je v úpadku. Věřitelé by měli pohledávky přihlásit do dvou měsíců, soud je přezkoumá v květnu.

V nedeľnej televíznej diskusii sa stretnú Peter Pellegrini a Andrej Kiska (VIDEO)

V nedeľnej televíznej diskusii sa stretnú Peter Pellegrini a Andrej Kiska (VIDEO)

Sú dva týždne pred voľbami a politický súboj sa vyostruje.

Slovenská sporiteľňa oficiálne spustila web #mamnato.sk

Slovenská sporiteľňa oficiálne spustila web #mamnato.sk

Po troch mesiacoch pilotnej prevádzky Slovenská sporiteľňa oficiálne spustila web #mamnato.sk.

Polícia obvinila manažéra RTVS zo sexuálneho zneužívania 13-ročného dievčaťa (FOTO)

Polícia obvinila manažéra RTVS zo sexuálneho zneužívania 13-ročného dievčaťa (FOTO)

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave dnes vzniesol po niekoľko mesačnom vyšetrovaní obvinenie z trestného činu sexuálneho zneužívania 56-ročnému Romanovi P. z Bratislavy, informuje polícia.

Kočner priamo cez Haščáka vybavoval, čo sa bude a nebude písať v médiách Penty

Kočner priamo cez Haščáka vybavoval, čo sa bude a nebude písať v médiách Penty

To, že s Marianom Kočnerom komunikoval len v právnej rovine, ako sa snažil šéf Penty Jaroslav Haščák vo výpovedi na súde v prípade kauzy vraždy Jána Kuciaka naznačiť, nie je úplne pravda.

Súd rozhodne o pokute 400.000 Kč za reláciu Kauzy Jaromíra Soukupa

Súd rozhodne o pokute 400.000 Kč za reláciu Kauzy Jaromíra Soukupa

Pražský městský soud dnes rozhodne o žalobě televize Barrandov na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Rada televizi loni vyměřila pokutu 400.000 korun za neobjektivitu v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Kiska ku kompromitujúcemu videu: Fico mi sľuboval pomstu... a už je to akože anonymne tu

Kiska ku kompromitujúcemu videu: Fico mi sľuboval pomstu... a už je to akože anonymne tu

Vo štvrtok popoludní dostali redakcie niektorých médií anonymný mail s videom a textom: „Uniklo tajné video, na ktorom predstavitelia popradského podsvetia M. Reichel a M. Šuliga svedčia o tom, ako robili podvody s Andrejom Kiskom.“

V RTVS majú avatarov - vedenie spravodajstva si nakreslilo ideálnych redaktorov (FOTO)

V RTVS majú avatarov - vedenie spravodajstva si nakreslilo ideálnych redaktorov (FOTO)

Keď už po chodbách nemôžu chodiť skúsení redaktori, lebo z RTVS znechutene odišli, tak si vedenie spravodajstva nejakých nakreslilo.

Najčítanejšie