St. Nicolaus mení výrobu - pripravuje čistý lieh a roztokovú dezinfekciu

St. Nicolaus mení výrobu - pripravuje čistý lieh a roztokovú dezinfekciu Ilustr. foto St. Nicolaus

Spoločnosť St. Nicolaus vzhľadom na šíriacu sa nákazu na Slovensku zmenila výrobu – niektoré produkty obmedzuje, iné pridáva. 

K dnešnému dňu spoločnosť obmedzila výrobu octu na linkách Slovenských Liehovarov v Leopoldove a zamerala sa na výrobu čistého liehu, ktorý je potrebný na dezinfekciu - prioritne v zdravotníctve, ale aj v iných oblastiach.

„Snažili sme sa čo najrýchlejšie zareagovať na požiadavky nemocníc a zdravotníkov, ktorí sa na nás začali obracať s požiadavkami na zvýšené dodávky čistého liehu. Vďaka niekoľkým zmenám vo výrobe v posledných dňoch ide naša výrobná linka na svoj maximálny technický výkon a darí sa nám vyprodukovať 36 000 litrov čistého liehu denne, ktoré okamžite, bez obmedzenia, distribuujeme podľa objednávok do našich nemocníc, výrobcom zdravotníckych pomôcok, dodávateľom pre nemocnice a lekárňam,“ povedal Andrej Hronský, generálny riaditeľ St. Nicolaus.

„Zároveň sme spustili výrobu dezinfekčného roztoku na báze liehu, určeného primárne na výrobu dezinfekčných prostriedkov,“ dodal.
Okrem nemocníc a zdravotníckych zariadení budú dodávané lekárňam a výrobcom dezinfekčných prostriedkov.

St. Nicolaus až do odvolania, dokedy to bude potrebné, sústredí prioritne svoju výrobu na produkciu ako čistého alkoholu, tak aj na výrobu dezinfekčného roztoku. V prvom rade bude zabezpečovať dodávky do zdravotníckych zariadení a zdravotníkom, následne aj do voľného predaja, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

„Vzhľadom na to, že najohrozenejšou skupinou sú seniori a starší ľudia, dodáme zdarma do domovov dôchodcov v okolí našich výrobných závodov čistý alkohol, v prvej várke približne 1 000 litrov, ktorý im pomôže dodržiavať prísne požiadavky na hygienu a dezinfekciu a v prípade potreby obmedzíme aj výrobu liehovín,“ dodal šéf spoločnosti.