Hry na mobily, ktoré vám pomôžu prečkať týždne v izolácii

Hry na mobily, ktoré vám pomôžu prečkať týždne v izolácii

13.05.2020 15:27 | Marketing | Komerčný článok 4ky

Hry pre smartfóny zvyčajne odporúčame hlavne na skrátenie si času pri každodenných presunoch vlakom alebo MHD, no dnes môžu ponúknuť rozptýlenie aj doma. 

 

Po všetkých tituloch z nášho výberu môžete siahnuť na gauči, z postele aj počas leňošenia v záhrade pri chytaní prvých slnečných lúčov. 

Pokiaľ si z detstva pamätáte maximálne Tetris alebo Hadíka v starých Nokiách, možno budete prekvapení, kam až sa schopnosti dnešných mobilov posunuli. 

Call of Duty alebo GTA?

Názvy ako Call of Duty alebo Grand Theft Auto určite niečo hovoria aj ľuďom, ktorí počítač alebo hernú konzolu nikdy nemali. Myslíte si, že ide o mimoriadne komplexné tituly, ktoré musia stáť celý majetok? Vôbec nie!

Vývojári z Rockstar Games vydali mobilné verzie GTA III, GTA: Vice City aj kultového GTA: San Andreas. Sú platené, je však 5 až 7 eur za hodiny a hodiny zábavy veľa? Verzie pre Android aj iOS prakticky zhodné s tými pre počítač. 

Call of Duty: Mobile je naopak dostupné zadarmo a využíva súčasný trend hrania cez internet s ostatnými hráčmi, ktorí môžu byť kľudne na opačnom konci planéty. 

Navyše, jednotlivé kolá majú len pár minút, takže môžete zo súbojov kedykoľvek vyskočiť a opäť robiť niečo iné. 

Sťahujte Call of Duty: Mobile pre Android alebo iOS

Mario Kart Tour

Pamätáte sa ešte, akým veľkým hitom bola hra Pokémon GO? Mario Kart Tour (Android alebo iOS) je na tom podobne a môžete ju hrať aj z domu. Obsahuje viaceré legendárne postavičky zo sveta Nintenda, no princípom je pretekanie na virtuálnych motokárach, zbieranie bonusov a umné vytláčanie vašich protivníkov z cesty.

Ovládanie chce trochu zvyk, vďaka nemu vám však hra vydrží dlhšie a bude vyžadovať trochu sústredenia. 

Je dostupná zadarmo, na začiatku však budete musieť zaregistrovať svoj Nintendo účet. 

Mario Kart Tour

Jednoduchšie hry úplne pre každého

Súhlasíme, že ľudia, ktorí s hrami nemajú veľa skúseností, môžu mať s ovládaním plnohodnotných strieľačiek trochu problémy.

Viac ich tak zabavia jednoduché skákačky alebo tituly zamerané na logiku. Bubble Shooter (Android, iOS) je totálny hit, na Androide si ho stiahlo už viac než 100 miliónov ľudí. Princípom je spájať farebné guľôčky a vyčistiť celú obrazovku na čo najmenší počet úderov. 

Sudoku na mobile

Alebo SUDOKU? Na mobile (Android, iOS) nebudete potrebovať gumu, ceruzku ani neustále nové noviny s ďalšími príkladmi. 

Tretím tipom pre každého je Quiz Planet (Android, iOS). Tento kvíz začal pôvodne ako minihra na Facebooku, vďaka vysokej obľube ale rýchlo dostal samostatnú aplikáciu. Je po slovensky a v sérii otázok z najrôznejšieho prostredia môžete hráť proti svojim priateľom. 

Zahrajte si klasiky z nedávnej minulosti

V obchodoch Google Play a App Store nájdete aj spomínaného Hada (Snake), ktorého musel aspoň raz v živote hrať úplne každý. Vyskúšajte ho však radšej vo verzii pre viac hráčov menom Snake.io (Android, iOS). 

Stále zbierate body, vďaka ktorým váš had rastie, no už môžete požierať aj skutočných súperov. 

Snake

Zabaviť stále dokážu tiež nahnevané vtáky a prasiatka v Angry Birds, hoci tento koncept má už vyše 11 rokov. Možno práve preto ho rýchlo pochopí každý a zabaví všetky generácie.

Angry Birds sú dostupné zadarmo pre Android aj iOS, verzií je však viacero. 

Angry Birds

Ktorá z hier najviac zaujala vás? Tie, ktoré sa hrajú online, naplno využijú niektorý z našich nových dátových paušálov SLOBODA+.

Už základný paušál SLOBODA 100 + ponúkne až 11 GB dát a bude vás stáť len 10 eur mesačne. Okrem toho s ním získate 100 minút alebo SMS, ktoré môžete využiť na Slovensku alebo v celej EÚ.

Sloboda data 4kaMatej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie