Dezinfekčný gél na ruky je skokanom roka a pomáha týraným matkám s deťmi (GRAF) Foto: MW Promotion

Dezinfekčný gél na ruky je skokanom roka a pomáha týraným matkám s deťmi (GRAF)

17.06.2020 13:13 | Marketing | TS

Pandémia koronavírusu výrazne zmenila hygienické správanie populácie.

Agentúra MW Promotion zorganizovala spotrebiteľský výskum o zmene hygienických návykov počas pandémie koronavírusu. Viac ako 3.600 respondentov odpovedalo na otázky ohľadne ich hygienických zvyklostí pred a počas pandemickej krízy. Zmeny hygienického správania populácie boli zásadné. 

Pred pandémiou používalo bezoplachový dezinfekčný gél na ruky na dennej báze iba 17% respondentov. Počas pandémie až 60%. To je nárast o viac ako 250%. Názor na používanie dezinfekčného gélu deťmi je pomerne jednoznačný. 64% respondentov bolo za a 17% proti. Tri najdôležitejšie faktory pri kúpe dezinfekčného gélu na ruky sú: značka, produkt vyrobený na Slovensku a cena. 

 
Dezinfekčný gél na ruky je bezkonkurenčný skokan (nárast o 250%) v dennom používaní medzi dezinfekčnými prostriedkami. Porovnávali sme ho s ďalšími tromi výrobkami. Dezinfekčným mydlom (denné používanie pred pandémiou: 40%, počas pandémie: 66%, nárast: 65%), dezinfekčnými čistiacimi prostriedkami pre domácnosť (denné používanie pred pandémiou: 19%, počas pandémie: 29%, nárast: 52%) a dezinfekčnými utierkami (denné používanie pred pandémiou: 17%, počas pandémie: 25%, nárast: 47%).
 
Okrem nárastu používania dezinfekčných prípravkov si ľudia častejšie umývali ruky. Napríklad, šesť a viac krát za deň si pred pandémiou koronavírusu umývalo ruky 51% respondentov. Počas pandémie až 73%. Veľká väčšina (77% respondentov) deklarovala, že si ruky v čase pandémie umýva dôslednejšie a dlhšie.

Nové dezinfekčno-hygienické návyky, ktoré sme získali počas pandémie, neplánuje meniť 77% ľudí. Približne 18% respondentov ich plánuje zmierniť a 5% naopak ešte sprísniť. Väčšina respondentov (cca 74%) deklaruje, že nemá zdravotné obavy spojené s ochorením COVID-19 a koronavírusom. Necelých 20% má stredne veľké obavy a 5% má obavy veľké. Necelé 1% má obavy veľmi veľké, priam panické. 

Detailnejšie výsledky výskumu sú v priloženej infografike. Zber dát pre kvantitatívny reprezentatívny výskum bol realizovaný od 20.5. do 6.6. prostredníctvom on-line dotazníka. 

Pomoc týraným matkám s deťmi
 
Reklamná agentúra MW Promotion zareagovala na prudký nárast záujmu o dezinfekčné gély na ruky. Spojila sa s výrobcom, spoločnosťou P.I.C. Slovakia, aby spoločne uviedli na trh dve špeciálne balenia dezinfekčného gélu značky TANOL 70. Prvá limitovaná edícia je určená na podporu Poradenského Centra Nádej o.z.. Centrum pomáha obetiam domáceho násilia, väčšinou ženám a malým deťom. Žiaľ práve v poslednom čase, počas pandémie koronavírusu, ich počet prudko narástol. Na e-shope Tanol.sk si každý môže zakúpiť limitovanú edíciu dezinfekčných gélov TANOL 70. Polovica z predajnej ceny produktu je určená pre Poradenské Centrum Nádej o.z. 

Adriana Havašová, štatutárna zástupkyňa centra k tomu povedala: “Agentúra MW Promotion posledných 5 rokov pravidelne obdarovala počas Vianoc viacero rodín, ktoré sa nachádzali v nepriaznivej finančnej situácii. Jednalo sa prevažne o osamelé matky s deťmi. Naša organizácia pomáha celoročne rodinám, ktoré sa ocitli v kríze domáceho násilia  alebo rozvodu a kúpou limitovanej série Tanolu nám pomôžete túto pomoc zlepšovať".
 
Personalizovaný produkt s logom

Okrem charitatívnej limitovanej edície ponúka agentúra MW Promotion na e-shope Tanol.sk aj dezinfekčné gély, ktoré si môžu klienti personalizovať. Čiže na prednú etiketu umiesniť svoje logo. Ponuka je určená predovšetkým pre podnikateľské prevádzky, kde dochádza k pravidelnému kontaktu so zákazníkmi. TANOL 70 s vlastným logom je pekným darčekom a účinným ochranným prostriedkom. 
 
Komunikačná kampaň Čisté ruky sú základ

Predaj značky TANOL 70 je podporovaný komunikačnou kampanou. Jej základom je banerová reklama. Kreativita sa nesie v duchu headlinu Čisté ruky sú základ. Značka je aktívna aj na sociálnych sieťach. Samotný spotrebiteľský výskum o zmene hygienických návykov počas pandémie koronavírusu slúžil ako podklad pre stratégiu kampane. Výskum bol zároveň zdrojom vysoko relevantných leadov, ktoré boli následne využité v priamej kampani na podporu predaja. Výsledky výskumu slúžia ako zdroj zaujímavého a unikátneho kontentu pre prezentáciu značky TANOL 70 na sociálnych sieťach. Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Najčítanejšie