Kofola a rapper Separ predstavili nový energetický nápoj bez taurínu

Kofola a rapper Separ predstavili nový energetický nápoj bez taurínu Foto: Kofola

Energetický nápoj SEMTEX, ktorý patrí do portfólia spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko, pripravuje rozšírenie svojho produktového radu o nápoj SEMTEX Extrem s guaranou a matchou. Na jeho vývoji sa priamo podieľa aj slovenský rapper Separ a jeho zastupujúca agentúra Evency. Nový energetický nápoj sa objaví na trhu v apríli 2023.

Novinka od SEMTEX ponúkne chuť klasického perlivého energy drinku. Namiesto tradičného taurínu obsahuje prírodný extrakt z guarany s vysokým obsahom kofeínu a čaj matcha, informuje Kofola v tlačovej správe.

„Trh s energetickými nápojmi stále rastie a s ním aj záujem zákazníkov skúšať nové kombinácie. Naším cieľom bolo ponúknuť spotrebiteľom funkčný energetický nápoj postavený na neobvyklom zložení a s prírodnými surovinami,“ vysvetľuje Dominika Baranyiová, brand manažérka značky SEMTEX.

Na výbere receptúry aj na grafickom návrhu plechovky SEMTEX Extrem sa podieľal slovenský rapper Separ, ktorého si značka vybrala ako svojho ambasádora pre slovenský trh. Ten predstavil nový nápoj najskôr fanúšikom prostredníctvom svojich sociálnych sietí. Len na Instagrame ho sleduje viac ako 415-tisíc užívateľov. „So SEMTEXom sa dlhodobo sústreďujeme na subkultúry a záujmy mladej generácie, ktoré prepájame s jednotlivými nápojmi z portfólia značky. Spolupráca so Separom na vývoji nápoja a jeho uvedení na trh bola logickým krokom. A vzhľadom k tomu, že bežne všetko, čo Separ uvedie na trh, zmizne rýchlosťou blesku, sme zvedaví, ako jeho publiku zachutí náš SEMTEX Extrem,“ dopĺňa Baranyiová. Separ spolu s agentúrou Evency nedávno predstavil vlastný rad produktov Extrem.

„V poslednom čase som sa v realizovaní projektov v potravinovom segmente dosť našiel. Baví ma vymýšľať chute, kombinácie a grafické stvárnenia obalov a koncept celej realizácie. S mojím tímom sme naštartovali hromadu úspešných projektov a vlastný energy drink bol náš dlhodobý cieľ. S členmi tímu Semtex sme mali zaujímavé konverzácie už počas festivalu Hip Hop Žije, kde boli partnerom. Slovo dalo slovo a dnes sa naše cesty spojili vo veľmi zaujímavej spolupráci, ktorá má podľa všetkého našliapnuté na ďalší úspešný projekt,” hovorí Separ, vlastným menom Michael Kmeť.