Anna Gaja bol marketingový ťah, hovorí šéf festivalu Košice 2013

Anna Gaja bol marketingový ťah, hovorí šéf festivalu Košice 2013 Kosickespravy.sk

Po negatívnych reakciách na účasť manželky starostu na otváracom ceremoniáli prehovoril šéf projektu EHMK Košice 2013.

 

 

Na otváracom ceremoniáli projektu Košice Európske hlavné mesto kultúry mala byť jednou z účinkujúcich speváčka Anna Gaja, manželka starostu mestskej časti Košice Sever Mariána Gaja, ktorý je zároveň v dozornej rade podujatia. Jej vystúpenie sa stalo v poslednom období hitom - na Facebooku sa šíri klip speváčky a s ním aj posmešné komentáre.
Po pár dňoch, ako sa objavil virál s klipom Anny Gaja, šéf projektu Košice 2013 Ján Sudzina tvrdí, že šlo o marketingový ťah zo strany organizátorov. Sudzina na portáli Košické správy vydal vyhlásenie, kde sa posťažoval, že hoci je pripravených takmer 200 podujatí aj so špičkovými umelcami v rámci Otváracieho ceremoniálu Košice – EHMK 2013 média o tom informovali len sporadicky.

„Pri príprave otváracieho ceremoniálu sme rozmýšľali, ako poňať mediálnu kampaň tak, aby zasiahla čo najväčší okruh ľudí. Mali sme dve možnosti. Použiť veľké množstvo verejných prostriedkov na reklamnú kampaň, čo sme si nemohli dovoliť, a v tejto dobe sme to ani nechceli. Alebo vymyslieť marketingovú akciu, ktorá by kvôli pochybnostiam o korektnosti výberu účinkujúcich či politického pozadia rozprúdila verejnú diskusiu, To sa nám aj podarilo," hovorí Sudzina.

Hoci klip Anny Gaja sprevádzali negatívne reakcie a kritika organizátorov, Sudzina je s „marketingovým ťahom" spokojný. „Svedčí o tom zvýšený záujem médií a tej časti umeleckej obce, ktorá sa považuje za najprogresívnejšiu. Na portáloch sociálnych sietí spustili kampaň, čo spôsobilo nebývalý záujem o program Otváracieho ceremoniálu a návštevnosť webovej stránky prekonáva v týchto dňoch všetky rekordy."

V priebehu pondelka zaznamenali na stránke projektu takmer 5000 návštev. „Sme veľmi radi, že pani Anna Gaja prejavila nadhľad a pochopenie pre našu akciu," povedal Sudzina. Hoci Sudzina o vystúpení Anny Gaja hovorí v minulom čase, že „mala vystúpiť," romanticko-zimné hity speváčky sú stále zverejnené v oficiálnom programe.

Anna Gaja: Po 13 rokoch vyzerám mladšie a lepšie

Ku klipu, ktorý sa šíri v súvislosti s Annou Gaja na Facebooku, sa vyjadrila aj samotná speváčka na svojom verejnom profile na Facebooku: "Môj 13 rokov starý videoklip "Láska v daždi" sa natáčal presne pred 13 rokmi v Bratislavských filmových štúdiách na Kolibe, ktorá ako jediná a prvá na Slovensku mala vtedy kľúčovacie pozadie, na ktorom sa to celé filmovalo... Tlačil nás čas a zmluva, a financie... Tamojší ľudia ma tam nalíčili, učesali a obliekli, ich argument: " To je dobré, to je dobré, to sa upraví v počitači." Ja som sa snažila nerobiť problémy a v pohode to natočiť. Skutočnosť, že dnes po 13 rokoch vyzerám mladšie a lepšie ako vtedy nastajlovaná ľuďmi na Kolibe, mi príde vlastne ako kompliment."