Silvia Kušnírová o práci pre ministerstvo: Je to môj najnižší honorár za 10 rokov Foto: Archív S.K.

Silvia Kušnírová o práci pre ministerstvo: Je to môj najnižší honorár za 10 rokov

08.06.2015 15:40 | Marketing | mk

Denník N napísal článok o tom, že "ministerstvo financií zneužilo výnimku na nákup služieb súvisiacich s naším predsedníctvom v EÚ."

 

 

V článku U Kažimíra obišli súťaž, jeho ľudí vyškolí moderátor Jaro Buček píše denník hlavne o agentúre bývalého moderátora Jaroslava Bučeka, ktorá školí podriadených na ministerstve. Spolu s ďalšími dvomi agentúrami, SKPR Strategies Silvie Kušnírovej a Asmea SQ, má zabezpečiť „manažérsky tréning formou individuálneho koučingu" za 63-tisíc eur."

Zákazka ráta s tým, že preškolia päťdesiat expertov ministerstva financií, ktorých rezort vyberie, pripravia ich na prácu, ktorá ich čaká počas slovenského predsedníctva v EÚ. „Biznis za 63-tisíc eur získali agentúry bez klasickej verejnej súťaže, i keď ju zákon o verejnom obstarávaní pri takejto sume predpokladá. Prečo? Ministerstvo sa odvolalo na výnimku, ktorú pred koncom minulého roka v parlamente v spolupráci s rezortom zahraničných vecí presadil poslanec Smeru Maroš Kondrót," píše Denník N.

Na článok reagovala Silvia Kušnírová verejným statusom na Facebooku. Aj preto, že redakcia Denníka N ju pri písaní článku nepožiadala o stanovisko.

"Veľmi by ma mrzelo, ak by som bola spájaná s podozrením, že sa priživujem na štáte alebo sa podieľam na neefektívnom vyhadzovaní peňazí z daní nás všetkých," píše bývalá moderátorka politických diskusií na TA3 a v JOJ.

Píše, že ministerstvo ju oslovilo oficiálnou cestou, a nepovedala nie z niekoľkých dôvodov: "Povedala som si, že ak môžem prispieť k tomu, aby sme naše predsedníctvo v Rade Európskej únie absolvovali aspoň o trochu dôstojnejšie a profesionálnejšie, je to pre mňa zaujímavá výzva. ÁNO som povedala napriek tomu, že v tomto prípade pôjde o NAJNIŽŠÍ honorár, aký som za posledných 10 rokov za svoje služby komukoľvek účtovala," píše Kušnírová a vysvetľuje, že to vzala aj napriek tomu, že honorár je ďaleko od sumy, na aké je bežne pri svojej práci zvyknutá.

"Konkrétne, moja hodinová sadzba pri tomto školení pre MF je 42 eur vrátane DPH, pričom firemní klienti mi za rovnaký typ služby platia dlhodobo minimálne 120 až 300 eur za hodinu. Otvorene sa priznávam k tomu, že moja bežná sadzba za 8-hodinový komunikačný workshop (čiže jediný pracovný deň) pre súkromné firmy sa pohybuje v rozmedzí od 1200 do 2000 eur. Prečo som súhlasila, že 200 koučingových hodín (čo je obrovské časové nasadenie) absolvujem za „smiešnych" 37,50 EUR a výnimočne tiež zobrala zákazku pre štátnu inštitúciu? Práve kvôli spomínanému pocitu, že budúci rok budeme predsedajúcou krajinou EÚ a nechceme si urobiť hanbu. Vyškoliť rezortných expertov (nie politikov), aby dokázali dobre, efektívne a na úrovni prezentovať, je niečo, čo považujem za dôležité a myslím, že ma to bude baviť," napísala v stanovisku Kušnírová.

Silvia Kušnírová vysvetľuje, prečo pracuje pre štát

Denník N napísalo článok o tom, že na ministerstve financií zneužilo výnimku na nákup služieb súvisiacich s naším predsedníctvom v EÚ.

 

U Kažimíra obišli súťaž, jeho ľudí vyškolí moderátor Jaro Buček

Doplnené o reakciu agentúry SKPR 8.6. – Ministerstvo financií zneužilo výnimku na nákup služieb súvisiacich s naším predsedníctvom v EÚ. Ešte pred polrokom vláda sľubovala, že k tomu nepríde. Denník píše hlavne o agentúre bývalého moderátora Jaroslava Bučeka, ktorá školí podriadených na ministerstve. Spolu s ďalšími dvomi agentúrami, SKPR Strategies Silvie Kušnírovej a Asmea SQ, má zabezpečiť „manažérsky tréning formou individuálneho koučingu“ za 63-tisíc eur. Zákazka ráta s tým, že preškolia päťdesiat expertov ministerstva financií, ktorých rezort vyberie. Pripraviť ich má na prácu, ktorá ich čaká počas slovenského predsedníctva v EÚ. „Biznis za 63-tisíc eur získali agentúry bez klasickej verejnej súťaže, i keď ju zákon o verejnom obstarávaní pri takejto sume predpokladá. Prečo? Ministerstvo sa odvolalo na výnimku, ktorú pred koncom minulého roka v parlamente v spolupráci s rezortom zahraničných vecí presadil poslanec Smeru Maroš Kondrót,“ píše Denník N.

Na článok reagovala Silvia Kušnírová, ktorú pôvodne redakcia Denníka N nepožiadala o stanovisko.

Veľmi by ma mrzelo, ak by som bola spájaná s podozrením, že sa priživujem na štáte alebo sa podieľam na neefektívnom vyhadzovaní peňazí z daní nás všetkých.

Vo chvíli, keď ma oslovilo Ministerstvo financií, oficiálnou cestou a bez toho, aby som komunikovala s kýmkoľvek, koho poznám osobne, nepovedala som NIE z niekoľkých dôvodov...Povedala som si, že ak môžem prispieť k tomu, aby sme naše predsedníctvo v Rade Európskej únie absolvovali aspoň o trochu dôstojnejšie a profesionálnejšie, je to pre mňa zaujímavá výzva. ÁNO som povedala napriek tomu, že v tomto prípade pôjde o NAJNIŽŠÍ honorár, aký som za posledných 10 rokov za svoje služby komukoľvek účtovala. Konkrétne, moja hodinová sadzba pri tomto školení pre MF je 42 eur vrátane DPH, pričom firemní klienti mi za rovnaký typ služby platia dlhodobo minimálne 120 až 300 eur za hodinu. Otvorene sa priznávam k tomu, že moja bežná sadzba za 8-hodinový komunikačný workshop (čiže jediný pracovný deň) pre súkromné firmy sa pohybuje v rozmedzí od 1200 do 2000 eur. Prečo som súhlasila, že 200 koučingových hodín (čo je obrovské časové nasadenie) absolvujem za „smiešnych“ 37,50 EUR a výnimočne tiež zobrala zákazku pre štátnu inštitúciu? Práve kvôli spomínanému pocitu, že budúci rok budeme predsedajúcou krajinou EÚ a nechceme si urobiť hanbu. Vyškoliť rezortných expertov (nie politikov), aby dokázali dobre, efektívne a na úrovni prezentovať, je niečo, čo považujem za dôležité a myslím, že ma to bude baviť.Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Najčítanejšie