STENGL IT Akademie zdokonalí zadarmo IT špecialistov v nemčine Foto: stengl

STENGL IT Akademie zdokonalí zadarmo IT špecialistov v nemčine

08.09.2016 13:28 | Marketing | PR

IT firma stengl, a. s., v spolupráci s Goetheho inštitútom pripravila historicky prvý kurz nemčiny pre IT špecialistov STENGL IT Akademie. stengl ním otvára diskusiu o možnostiach rozsiahlejšej výučby nemeckého jazyka na vysokých školách technického zamerania.

 

 

CSR projektu STENGL IT Akademie – www.stenglakademie.sk, predchádzal prieskum v rámci hodinovej výučby anglického a nemeckého jazyka. Len jedna z deviatich opýtaných fakúlt technického zamerania v SR umožňuje vybrať si nemecký jazyk ako povinne voliteľný. V školskom roku 2015/2016 bolo napríklad na Fakulte hospodárskej informatiky EUBA 257 vyučovacích hodín angličtiny a 31 hodín nemčiny, čo je nepomer 8:1.

Spoločnosť stengl sa rozhodla poukázať na nevyužitý potenciál na trhu aj prostredníctvom kurzu nemeckého jazyka, jediného svojho druhu. Ten získa 15 účastníkov prvého trimestra zadarmo ako výhru v súťaži, podmienkou je prejsť viackolovým testovaním znalostí.

Andrej Petrovaj, výkonný riaditeľ spoločnosti stengl, a. s., o zámere hovorí: „STENGL sa živí informatikou viac než 17 rokov. Na trhu sme sa presadili aj tým, že sme skombinovali technologickú znalosť so znalosťou nemčiny. Sme presvedčený, že nielen pre nás a pre našu firmu, ale pre celý slovenský IKT trh by bolo obrovskou devízou, keby naši IT-čkári mali vyššiu znalosť nemeckého jazyka. Žijeme v stredoeurópskom priestore, nemecký trh je obrovský, nemecké firmy prichádzajú k nám."

Nemecké firmy, pôsobiace v oblasti informačných a komunikačných technológií, pociťujú výrazný nedostatok pracovných síl. Ide až o 60 % opýtaných spoločností; 82 % firiem outsorcuje časť svojho IT, čo vytvára priestor pre nemecké investície. „Angličtina IKT špecialistovi u nás nezabezpečuje okamžité uplatnenie. Je potrebná znalosť nemeckého jazyka na úrovni B1 a vyššie. Bežná komunikácia, projektová reč a základy IT," dodáva A. Petrovaj.


stengl oslovil k spolupráci Goethe-Institut Bratislava, Linda Fintorová, manažérka komunikácie zdôrazňuje: „Ide o unikátny kurz na Slovensku. Vytvorili sme úplne novú osnovu a pripravili výučbové materiály. Bola to pre nás výzva a sme radi, že sa spoločnosť stengl pre takýto krok rozhodla."

Záujemcovia o účasť v pilotnom kurze nemčiny pre IT špecialistov majú čas do 22. 9. 2016. Na stránke www.stenglakademie.sk prejdú jednoduchým testom, následný test dostanú od jazykovej školy. Pokračuje žrebovanie a ústne pohovory. Výučba na úrovni B1 začína 4. 10. 2016 v priestoroch Goetheho inštitútu v Bratislave.

Spoločnosť stengl, a. s., sa pre túto formu odbornej podpory rozhodla v rámci spoločenskej zodpovednosti. Záštitu nad STENGL IT Akademie prijala ambasádorka Adela Banášová. „V našej domácnosti bola nemčina druhá reč. Vďaka nemčine sa mi otvorili životné obzory a myslím, že sa mi posunula aj kariéra. Takže aj vďaka nemčine som tam, kde som," je presvedčená populárna moderátorka.

Otvorenie celospoločenskej debaty o posilnení výučby nemeckého jazyka víta aj učiteľská obec, Radoslav Štefančík, dekan Fakulty aplikovaných jazykov EUBA: „Mladí ľudia si často neuvedomujú dôležitosť a prínos jazykových znalostí pre ich budúci profesionálny aj kvalitný život. Preto je namieste, až povinnosťou, usmerňovať ich."VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel v Ríme taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone, ktorý vytvoril stovky filmových melódií. Jeho osobnosť si RTVS pripomenie dnes o 20:30 na Jednotke filmom Vtedy na Západe a o 23:30 na Dvojke v relácii Anjeli strážni Ennia Morriconeho.

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Najčítanejšie