Úspešný príbeh 4ky: Po prvom roku 250-tisíc zákazníkov a 12 % podiel na trhu predplatených kariet Foto: Swan

Úspešný príbeh 4ky: Po prvom roku 250-tisíc zákazníkov a 12 % podiel na trhu predplatených kariet

03.10.2016 13:23 | Marketing | PR

 Rok od uvedenia značky 4ka a spustenia predaja predplatenej služby Moja 4ka hlási štvrtý mobilný operátor ďalší míľnik. V rodine Štvorkárov je už viac ako 250-tisíc zákazníkov. To znamená, že na trhu predplatených kariet za rok dosiahla 4ka viac ako 12-percentný podiel.

 

 

Pokojné vody telekomunikačného trhu rozčerila 4ka vlani presne 4. októbra, keď na trh prišla s jedinečnou ponukou postavenou na jednotnej cene 4 centy za minútu volania, SMS aj za 1 MB dát na Slovensku aj v celej EÚ. „Keď sa obzrieme za uplynulým rokom, vidíme niekoľko zásadných momentov. 4ka hneď od začiatku oslovila tých, ktorí ocenia výhodnú cenu a odmietajú platiť za hlasové služby zbytočne veľa peňazí. Potvrdzuje to pozícia, ktorú sme dosiahli po prvom roku fungovania v segmente predplatených kariet. 4ka prišla aj s revolučnou cenou za dáta. Prestali sme ich rátať na megabajty, u nás je základnou jednotkou gigabajt. Viac ako pätina našich zákazníkov dátuje a ich priemerná spotreba rastie každým mesiacom až k aktuálnym 1,1 gigabajtu," hovorí predseda predstavenstva SWAN Mobile, a. s., Juraj Ondriš.

Jedným dychom dodáva: „Naši zákazníci berú aj to, že 4ka ako prvá zrušila roaming, keď volania, SMS i dáta ponúka v celej Európskej únii za rovnaké ceny ako doma. Dôkazom je, že takmer 21-tisíc našich zákazníkov je momentálne za hranicami Slovenska. Najviac ich je v Nemecku, nasleduje Česko a Rakúsko."

Za posledný rok sa nováčikovi na trhu podarilo tiež zásadné zvýšiť pokrytie. Kým vlani v októbri boli jeho služby dostupné pre 40% populácie Slovenska, dnes vlastná sieť 4ky pokrýva viac ako 64% obyvateľstva SR. „Našou ambíciou je ešte tento rok sa priblížiť čo najtesnejšie k méte 70% obyvateľstva SR, pričom ale nezabúdame ani na to, aby sme skvalitňovali signál v lokalitách, kde už pokrytie máme. Celkovo sme pokryli signálom siete 4ky už takmer 150 sídel," vraví výkonný riaditeľ SWAN Mobile, a. s. Martin Mosný.

Práve v týchto dňoch operátor hlasí plné pokrytie viacerých nových miest a obcí. Ide najmä o:

• Medzilaborce
• Ľubicu
• Hliník nad Hronom
• Veľké Leváre
• Nováky
• Sady nad Torysou
• Ladce
• Košické Oľšany
• Bošany
• Dvory nad Žitavou

Najviac zákazníkov prešlo z O2

„Správnosť rozhodnutia vstúpiť do spolupráce so SWAN Mobile, a. s. potvrdzuje aj pretrvávajúci záujem zákazníkov o služby mobilného operátora 4ka. Počas ročného fungovania si prostredníctvom Slovenskej pošty zakúpilo SIM kartu 4ky takmer 220-tisíc zákazníkov, čo je pri priemernom mesačnom predaji 14,4 tisíca SIM kariet a pri dennom predaji 870 kariet skvelý výsledok," zhodnotil ročné fungovanie mobilného operátora Peter Kapusta, člen predstavenstva Slovenskej pošty, a.s a riaditeľ úseku prevádzky SP. Zákazníci mali záujem aj o prenos telefónneho čísla, počas 12 mesiacov fungovania si telefónne číslo do 4ky prenieslo takmer 50 000 zákazníkov. Najväčší počet, viac ako 23 000 zákazníkov, prešiel do 4ky z O2. Okrem predajnej siete Slovenskej pošty si zákazníci môžu produkty operátora zakúpiť aj online cez www.4ka.sk.

Foto: Swan Mobile

Služby mobilného operátora sú v ponuke na viac ako 1 500 pobočkách po celom Slovensku. Okrem nákupu SIM karty, mobilného telefónu či zákazníckeho servisu, si môžu zákazníci 4ky aj aktivovať dátový balíček či dobiť kredit. „V tomto smere sledujeme stúpajúci záujem. V porovnaní s októbrom 2015 sa predaj dobíjacích kupónov viac ako zdvojnásobil, ešte výraznejší je nárast pri dobití kreditu hotovosťou. Počas prvého mesiaca sme uskutočnili 8 863 transakcií, uplynulý mesiac – september 2016 to už bolo 47 573. Za rok spolupráce Slovenská pošta uskutočnila viac ako 400-tisíc transakcií dobitia kreditu hotovosťou," priblížil Jozef Kiss, riaditeľ úseku pobočkovej siete a retailového predaja Slovenskej pošty, a.s.

Doba dátová už začala

S veľkým záujmom verejnosti sa stretol aj nedávno predstavený koncept Doby dátovej a nový produkt TO.10. Ten za 10 eur ponúka 10 GB dát, 100 minút alebo SMS doma na Slovensku i v celej EÚ a ešte oveľa viac. Na tlačovej besede pri príležitosti prvého roku predaja služieb pod značkou 4ka preto operátor oznámil aj príchod ďalšieho datacentrického balíka TO.15.

Balík TO.15 obsahuje:

• 15 GB dát vo vlastnej sieti 4ky
• 300 minút alebo SMS v rámci všetkých sietí v SR a z/do EÚ
• volania zadarmo po 3. minúte vo vlastnej sieti 4ky
• automatickú obnovu dát a minút/SMS každých 30 dní, alebo po vyčerpaní objemu dát v balíku
• online kontrolu spotreby cez Moju zónu
• cena balíka je 15 eur a úhrada sa realizuje z kreditu, ktorý si zákazníci môžu nechať poľahky pravidelne a automaticky dopĺňať z platobnej karty

4ka začne ponúkať datacentrický balík TO.15 svojim zákazníkom od utorka 4.10.2016.

V balíku TO.15 nie sú zahrnuté volania na špeciálne čísla ako audiotext, zákaznícku linku 950, skrátené čísla alebo platby za služby.

Balík TO.15 si môže zákazník aktivovať ku SIM karte Moja 4ka a to dvoma spôsobmi: na každej pobočke Slovenskej pošty alebo prostredníctvom SMS správy v tvare TO.15 na krátke číslo 950. O úspešnej aktivácii balíka TO.15, zákazníci obdržia informačnú SMS.

Ak 15 GB dát minie zákazník skôr ako po uplynutí 30 dní od aktivácie, balík TO.15 mu 4ka hneď automaticky obnoví, pokojne aj niekoľkokrát za mesiac. Ak zákazník dáta neminie, balík TO.15 sa mu automaticky obnoví po uplynutí 30 dní od jeho aktivácie.

„Už desať percent našich zákazníkov, ktorí si dobíjajú kredit online, využíva možnosť automatického dobitia. Čo sa platobných metód týka, až 63% využíva možnosť platby kartou, platby prevodom sú v menšine," dodáva obchodný a marketingový riaditeľ SWAN Mobile, a. s. Peter Helexa.Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí...

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Americky prezident Donald Trump prvýkrát potvrdil, že Spojené štáty v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti ruskej Agentúre pre výskum internetu (AII).

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

Najčítanejšie