Kaufland od budúceho roka neumožní predaj živých kaprov

Kaufland od budúceho roka neumožní predaj živých kaprov Ilustr. foto: Kaufland

Obchodný reťazec rozhodol od budúceho roka neprenajímať svoje priestory na predaj živých kaprov.

Živé kapry reťazec vo svojom sortimente neponúka a od nového roka neumožní ich predaj v priestoroch pred predajňami ani iným predajcom. „Téma životných podmienok zvierat je pre nás už roky veľmi dôležitá a neustále sa snažíme rozširovať naše aktivity v tejto oblasti. Pokiaľ ide o ryby, tak v spolupráci so Slobodou zvierat pripravujeme informačné materiály, v ktorých vysvetľujeme zákazníkom, ako s nimi čo najhumánnejšie zaobchádzať. Zároveň sa naša spoločnosť tento rok rozhodla, že najneskôr do 1. 1. 2022 ukončí, a zároveň nebude umožňovať ani tretím osobám, predaj živých kaprov. Je to pre nás ďalší prirodzený krok k ešte zodpovednejšiemu konaniu, “ vysvetľuje Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Spoločnosť Kaufland zároveň vyberá svoj pestrý a trvalo udržateľný sortiment rýb podľa prísnych smerníc. V rámci zodpovedného konania venuje pozornosť množstvu rýb v moriach a nepredáva veľmi ohrozené druhy, pše spoločnosť v tlačovej správe.

Dlhodobo nabáda zákazníkov k tomu, aby si všímali pečate trvalej udržateľnosti pri svojich nákupoch. Pri čerstvých rybách, morských plodoch, trvanlivých či mrazených rybích výrobkoch prihliadame na to, aby pochádzali z certifikovaného rybolovu. Od všetkých zmluvných dodávateľov požadujeme absolútnu transparentnosť.
Aktuálne nájdu zákazníci v širokom sortimente rýb napríklad certifikovaného lososa, pražmu, tresku, pstruha aj spomínaného kapra, dokopy až 40 druhov.

Najnovšie