Rádio_FM spustilo hlasovanie o Radio_Head Awards

Rádio_FM spustilo hlasovanie o Radio_Head Awards RTVS

Rádio_FM dnes odštartovalo hlasovanie v svojej pravidelnej hudobnej súťaži Radio_Head Awards.

 

 

V piatom ročníku majú fanúšikovia domácej hudby možnosť podporiť svojich favoritov v kategóriách Album roka, Singel roka, Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela roka. Hlasovanie v prvom kole odštartovalorádio dnes ráno v programe Ráno na eFeMku a prebieha na webe radiohlavy.sk. Do druhého kola postúpi päť najúspešnejších interpretov v každej kategórii. Druhé kolo štartuje 21. januára.

Víťazi budú vyhlásení na podujatí Radio_Head Awards 3. marca v bratislavskom Majestic Music Clube. Okrem poslucháčskych cien bude ocenený aj Album roka/Cena kritikov a po druhýkrát tiež Cena za prínos do hudby, o ktorej držiteľovi rozhodnú v redakciách hlavných mediálnych partnerov, informoval dnes hovorca RTVS.

Súčasťou udeľovania Radio_Head Awards budú aj štyri žánrové ceny v kategóriách Elektronická hudba, Hard & Heavy, Hip-Hop/Rap/R'n'B a World Music/Folk. Hlasovanie v týchto kategóriách štartuje 21. januára.

Minulý rok si hudobné ceny poslucháčov Rádia_FM rozdelili Noisecut, Puding pani Elvisovej, Dynamo Team a Gwerkova. V žánrových kategóriách sa darilo dvojici Pjoni a Ink Midget, Družine, kapele Čad a trojici Bene, Peko a Roland Kánik.

Ocenenie za prínos do hudby získali na minuloročných Radio_Head Awards hudobné vydavateľstvá Slnko Records, Deadred / Starcastic a Hevhetia, ktoré vlani oslávili desať rokov fungovania.