Šéf Českého rozhlasu dnes náhle rezignoval. Po afére s rodinkárstvom Foto: ČRo/Twitter

Šéf Českého rozhlasu dnes náhle rezignoval. Po afére s rodinkárstvom

07.10.2015 15:52 | Rádio | ČTK, mk

Generálny riaditeľ Českého rozhlasu Peter Duhan dnes rezignoval zo zdravotných dôvodov. Vo funkcii zostane do 3. novembra.

Na zasadnutí Rady ČRo to dnes oznámil predseda rady Michal Stehlík. Rada rezignáciu vzala na vedomie a Duhana vyzvala, aby sa naďalej zdržal ekonomických a programových rozhodnutí.

Rada dnes mala na mimoriadnom zasadnutí rokovať o tom, či Duhan neporušil zákon, keď v rozhlase zamestnal svojho syna Andreja, za čo si vyslúžil kritiku verejnosti ale aj radných.

Duhan už v utorok pred plánovaným zasadnutia rady a špekuláciami o jeho možnom odvolaní vydal tlačové vyhlásenie, v ktorom uviedol, že žiaden zákon neporušil. "Som presvedčený o tom, že som ako generálny riaditeľ ČRo žiaden zákon neporušil a dôvodom k môjmu odvolaniu nemôže byť údajný konflikt záujmov, a teda aj porušenie zákona o ČRo," uviedol. Podľa šéfa rozhlasu, ktorý sa odvolával na stanovisko renomovaných právnikov, sa pravidlo pri konflikte záujmov o osobe blízkej, o ktorom sa v tejto súvislosti hovorilo, vzťahuje iba na členov rady, nie na generálneho riaditeľa.

Duhan sa na dnešnom zasadnutí nezúčastnil, len poslal rezignačný list.

"Pretrvávajúce zdravotné komplikácie z poslednej doby mi nedovoľujú pokračovať vo funkcii generálneho riaditeľa, a preto sa funkcie generálneho riaditeľa ČRo vzdávam k 3. novembra 2015," citoval Stehlík z listu.

O možnom Duhanovom porušení zákona rada nerokovala, bude sa mu pravdepodobne venovať na ďalšom rokovaní 21. októbra.

pošli na vybrali.sme.sk


Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

1. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

2. Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

Poštová banka spustila predaj vlastnej kolekcie oblečenia pod názvom Dobro sa nosí. Celý výťažok z  predaja poputuje na dobrú vec. Záujemcovia ju nájdu v predajni Nosene a kúpou kúskov z tejto kolekcie sa aj oni stanú nositeľmi dobra.

Poľsko sa vo svete promuje fotografiami Prahy (FOTO)

3. Poľsko sa vo svete promuje fotografiami Prahy (FOTO)

Poľsko si najalo americkú reklamnú agentúru, ktorá jeho krásy propagovala prostredníctvom fotografií z Prahy. Poľská národná nadácia zaplatila americkej agentúre White House Writers Group (WHWG) podľa poľského portálu onet.pl 5,5 milióna dolárov.

Novinár bol zatknutý po tweete, ktorým urazil políciu

4. Novinár bol zatknutý po tweete, ktorým urazil políciu

Chorvátsky novinár spravodajského portálu Index.hr bol zatknutý a prepustený s pokutou za údajnú urážku chorvátskej polície na twitteri. Kvôli ďalšiemu vyjadreniu na tejto sociálnej sieti čelí obvineniu, že sa dotkol cítenia Chorvátov, informovali miestne médiá.

Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

5. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

6. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

7. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

8. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

9. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

10. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Najčítanejšie