Prenos z udeľovania cien Radio_Head Awards STV neodvysiela

Prenos z udeľovania cien Radio_Head Awards STV neodvysiela Pišta Vandal, Rudi Rus RTVS

Vyhlásenie výsledkov piateho ročníka udeľovania Radio_Head Awards sa blíži, vysielať ho bude Rádio_FM a metoo.sk.

 


Výsledky zverejní Rádio_FM počas slávnostného večera 3. marca v bratislavskom Majestic Music Clube. Živý prenos z udeľovania cien Radio_Head Awards prinesie Rádio_FM naživo vo svojim vysielaní 3. marca od 20.00 h a tiež na webe radiofm.sk. Minulý rok prenos vysielala aj Slovenská televízia, kvalita však nebola najlepšia. Tento rok v programe STV nie je. "Diváci neprídu o živý prenos, bude na stránke Rádio_FM a internetovej televízie MeToo.sk. Po skončení ostane na stránke aj záznam," povedal hovorca RTVS Richard Šümeghy. Dvojka sa podľa jeho slov k niektorým momentom oceňovania vráti v publicistike. 

Moderátorom bude Martin Ego_FM Staňo, známy z Rána na eFeMku. Zákulisím bude sprevádzať nová dvojica Rudi Rus, moderátor metalového špeciálu Rádia_FM Headbanger_FM a Pišta Vandal, spevák kapely Čad, ktorá v minulom roku získala cenu v kategórii Hard and Heavy.

Počas Radio_Head Awards vystúpi skupina Para, Swan Bride, Zlokot, Karpatské chrbáty, Tomáš Sloboda a jeho Sounds Like This a aj nováčikovia Walter Schnitzelsson a Purist.

Do 10. februára poslucháči Rádia_FM hlasovali za nominovaných na ceny Radio_Head Awards v kategóriách Album roka, Singel roka, Nováčik roka, Najlepšia koncertná kapela / Interpret roka a štyroch žánrových kategóriách.

Karpatské chrbáty Foto: Rádio_FM

„Počas udeľovania cien rozdáme desiatich "rádioheadkov" vrátane dvoch, ktorých udelia hudobní redaktori partnerských médií, a to v kategóriách Album roka a Cena za prínos do hudby. Víťazi si odnesú sošky vyrobené podľa návrhu Bety K. Majerníkovej, o ktorých realizáciu sa postarala sochárka Mira Podmanická," povedal hovorca RTVS.

V minulom roku sošky získali Puding pani Elvisovej, Noisecut, Dynamo Team, Gwerkova, BenePeko a Roland Kánik, Družina, Čad a Pjoni a Ink Midget. Cenu za prínos do hudby udelili trom slovenským vydavateľstvám Slnko records, Deadred a Hevhetia. Meno aktuálneho držiteľa tejto ceny bude známe už koncom februára.