Cenu Radio_Head Awards získa in memoriam Bety K. Majerníková

Cenu Radio_Head Awards získa in memoriam Bety K. Majerníková Foto: RTVS

Cenu za prínos do hudby na piatom ročníku Radio_Head Awards udelia organizátori in memoriam speváčke a výtvarníčke Bety K. Majerníkovej, ktorá v máji minulého roka vo veku 33 rokov tragicky zahynula pri dopravnej nehode.

V nedeľu večer budú známe mená aj ostatných držiteľov cien Radio_Head Awards.

„Bety Majerníková, alias Bet-Maj Sepja, bola jedným z tých vzácnych ľudí, u ktorých bola vonkajšia krása v dokonalom súlade s vnútorným dobrom. Bola vynikajúcou výtvarníčkou a mimoriadne talentovanou speváčkou. Bola slnečným človekom, príjemnou spoločníčkou, dobrou priateľkou. Bola človekom, ktorého stačilo uvidieť a čiernobiely obraz sa zmenil na farebný," napísali o nej v spoločnom článku Juraj Kušnierik z týždenníka .týždeň a Oliver Rehák z denníka SME, ktorí o cene rozhodovali. Bety K. Majerníková mala blízko aj k samotným cenám Radio_Head Awards. Nielenže je autorkou návrhov sošiek s rádiom namiesto hlavy, ale so svojou kapelou Noisecut si niekoľko junákov aj odniesla. Naposledy v minulom roku za album Háj a Lov, informuje dnes RTVS.

Piaty ročník udeľovania Radio_Head Awards, počas ktorého okrem Ceny za prínos udelia aj ďalších deväť cien, sa uskutoční v bratislavskom klube MMC.

Živý stream z odovzdávania sprostredkuje Rádio_FM aj na webe radiofm.sk.

Udeľovaním cien budú sprevádzať Martin "Ego" Staňo známy z Rána na eFeMku, Rudi Rus z programu Headbanger_FM a Pišta Vandal z kapely Čad.

"Podujatie svojim vystúpením spestrí aj interpret Vec, ktorý na Radio_Head Awards získal až päť nominácií. Na pódiu v bratislavskom Majestic Music Clube sa so špeciálnou skladbou predstavia tiež Korben Dallas a zaujímavú pieseň sľubujú aj členovia skupiny Vetroplach, ktorí v roku 2012 oslávili desať rokov spoločného fungovania. Do zoznamu už dávnejšie potvrdených mien ako Zlokot, Swan Bride, Sounds Like This či Para sa pridala aj skupina Hex," píše RTVS.

Minulý rok si ceny Radio_Head Awards odniesli Noisecut, Puding pani Elvisovej, Gwerkova, Družina, Čad, Pjoni a Ink Midget či BenePeko a Roland Kánik.