Nové Rádio Sever už vysiela

Nové Rádio Sever už vysiela

Dnes spustilo skúšobné vysielanie nové rádio s dosahom na dva milióny obyvateľov.

 


„Dnes sme spustili testovaciu prevádzku, od zajtra (piatku) od 8 hodiny ráno vysielame naostro," povedal pre Omédiách.com programový riaditeľ nového rádia a zároveň šéfredaktor spravodajstva a publicistiky Ján Filip.

 

V polovici januára Rada pre vysielanie a retransmisiu po prieťahoch nakoniec rozhodla, že lukratívnu 20-kilowattovú frekvenciu v lokalite Žilina 94,5 MHz po Rádiu Zet získala spoločnosť Asistent consulting company.

Nové rádio je postavené na pôvodnom tíme Rádia Zet, a má v pláne nadviazať na jeho tradíciu, sídlo má v Žiline. Program bude zameraný na hovorené slovo, informácie vo verejnom záujme a spravodajstvo zamerané hlavne na regióny.

„Nadregionálna rozhlasová stanica Rádio Sever, vysielajúca na frekvencii 94,5 MHz z vysielača na Martinských holiach, z kóty ‚Križava', v okruhu viac než 100 km bude prístupná pre takmer dva milióny obyvateľov, poslucháčov v dosahu vysielača," povedal Filip. Ako dodal, dominantne bude vysielať v Žilinskom a Trenčianskom kraji, ale aj v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji. Dosah bude mať aj do Českej republiky a Poľska.

Spravodajstvo bude vysielať v blokoch každú celú hodinu a neskôr každú polhodinu, v pracovné dni od piatej hodiny ráno až do polnoci.

„Rádio sa chce stať pohotovým nosičom informácií, ako aj prostriedkom pre relevantné inštitúcie a služby na severe Slovenska, ktoré sú zo zákona povinné informovať verejnosť a v prípade potreby aj varovať obyvateľstvo o mimoriadnych udalostiach a stavoch," povedal Filip.

Spoločnosť Asistent Consulting Company je dcérskou firmou detektívnej kancelárie Detektívnej informačnej služby.

Spolu s vysielaním je spustení aj plnohodnotný web rádia www.radiosever.sk.